Новини компаній
09:15, 20 жовтня 2016 р.

5 фактів про лотерею КЕНО

Новини компаній

Як ми всі знаємо, числові лотереї — це не новинка, а одна із найдревніших у світі розваг для везунчиків, а її різновид кено - такий собі старожил з китайським корінням. З чого все починалося і як осучаснювалася ця захоплююча гра — сьогодні у нашій статті «5 фактів про лотерею КЕНО».

h

h

h

h

ФАКТ 1

Зародком КЕНО ще у Древньому Китаї був дитячий віршований посібник під назвою 千字文 (Qiān zì wén/ Цянь зу вань), що в перекладі означає — Тисяча класичних ієрогліфів. Його було укладено, аби пришвидшити вивчення основних і найнеобхідніших символів китайської писемності. Текст містив у собі 1000 неповторюваних ієрогліфів, поділених у відповідності з віршотворчими традиціями того часу на 125 строф по 4 символи в кожній. Перших 120 ієрогліфів і стали основою для майбутньої лотереї.

5 фактів про лотерею КЕНО, фото-1

ФАКТ 2

Вважається, що лотерею, як спосіб добровільного грошового збору на потреби армії, вперше взяв на озброєння правитель династії Ханьшуй у ненайлегші для країни часи. Роздріблені китайські провінції воювали за поділ територій, а правляча верхівка не мала ресурсів для утримання і озброєння війська. Тоді придворний генерал Чунг Люн і вигадав гру, яка допомогла зібрати необхідні кошти, і водночас підняла довіру та любов до імператора серед народу. Лотерея стала настільки популярною, що в неї грали практично всі. Кено вважали цікавою і благородною розвагою вельмож, і, звичайно, простий люд прагнув також долучитися до неї. Також існує припущення, що Велику Китайську Стіну було збудовано завдяки грошам від лотереї.

5 фактів про лотерею КЕНО, фото-2

Ігрові картки мали вигляд пергаменту, на якому були записані ті самі 120 ієрогліфів Цянь зу вань. Учасники позначали обрані символи чорними чорнилами, аби потім не можна було виправити помітки перед самим оголошенням результатів. Двічі на день імператор Піднебесної витягував певні комбінації ієрогліфів, які фіксувалися, а кено результати оголошувалися на місці та розсилалися голубиною поштою до найбільш віддалених земель. Саме завдяки такому способу розсилки згодом гру стали називати «Лотереєю білих голубів». Призи у лотереї були достойними навіть по імператорським міркам. І, якщо для багатого вельможі виграш був просто величезним, то для простолюдина це був прямий білет у вищі кола суспільства.

ФАКТ 3

Перші письмові згадки про числові лотереї віднайшлися у тому ж таки Китаї і були датовані близько 200 р. до н.е. Звідки ж пішла сама назва «Кено»? Існує кілька версій. Згідно з першою, так називали чорнильні клякси-помітки у китайських лотереях. Інша думка — назва походить чи то від французького «Quine», чи від латинського «Quini», що означало «п’ять виграшних номерів».

ФАКТ 4

Довгий час Китай був закритою країною, тому світ дізнався про лотерею КЕНО досить пізно — аж у 19 столітті, коли китайські емігранти почали масово виїжджати за кордон у пошуках кращого життя. Найбільш привабливим місцем переселення для вихідців Піднебесної стала Америка у пік Золотої лихоманки та будівництва найбільшої у світі трансконтинентальної залізниці. Не обійшлося без обміну культурними надбаннями і цінностями. Так китайці отримали електроенергію та конституцію, а натомість поділилися китайським чаєм, шовком і, звичайно ж, КЕНО.

Звісно, гра трансформувалася, підлаштувавшись під місцеву мову та умови. На місці ієрогліфів з’явилися числа, їхня кількість зменшилася до 80 замість звичних 120. Спосіб вибору комбінацій також було замінено на більш зручний. В 20 картонних коробочках знаходилося по 20 папірців, на яких від руки писали числа (від 1 до 20). Під час розіграшу організатор навмання витягував по 1 числу з кожної коробки і таким чином визначав виграшну комбінацію.

ФАКТ 5

5 фактів про лотерею КЕНО, фото-3

Наприкінці 19 століття лотерея Кено так захопила Штати, що навіть заборона будь-яких настільних ігор на гроші не змогла зупинити кено-манів. Було вирішено проводити «скачки КЕНО», де замість чисел відмічали номер вибраної конячки. А коли кінні перегони потрапили під нове безжальне оподаткування, в назві залишилося коротке «КЕНО», відоме і дотепер.

На щастя, сьогодні нам немає необхідності користувалися голубиною поштою, аби дізнатися останні кено результати. Безліч цікавих новин та фактів про світ лотерей шукайте на інформаційному порталі ualoto.com, і нехай вам посміхається удача!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #лотерея #Кено
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...