• Головна
  • Франківські депутати є фігурантами перевірок зі сторони правоохоронних органів
11:25, 15 грудня 2016 р.

Франківські депутати є фігурантами перевірок зі сторони правоохоронних органів

Понад 200 повідомлень про корупцію представниками влади та місцевими депутатами в усіх регіонах України зафіксували та передали до Генеральної прокуратури активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». У результаті фігурантами перевірок зі сторони правоохоронних органів стали: 70 депутатів міських рад, 62 чиновника різних рангів органів місцевого самоврядування, 19 депутатів обласних рад, 9 очільників комунальних закладів (лікарні чи школи), 6 директорів комунальних підприємств та 5 голів сільрад. У корупційних скандалах фігурують представники всіх партій.

«На місцях інше розуміння хто є влада і хто є опозиція. Якщо на центральному рівні  «Батьківщина» та партія «Самопоміч» декларують себе опозиційними і такими, що не можуть бути причетними до корупції, то на місцях вони можуть бути частиною влади і бути активними організаторами корупційних схем», — наголосив активіст Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» наголосив Віктор Таран.

Юридичний радник  Олексій Ткач відмітив, що серед порушень закону депутатами та чиновниками домінують наступні: 

  • виділення земельних ділянок фірмам депутатів чи їх родичам;
  • виділення комунальних приміщень фірмам депутатів чи їх родичам;
  • порушення тендерного законодавства - підігрування на користь фірм депутатів чи їх родичам;
  • службові підроблення документів для приватизації комунального майна;
  • конфлікт інтересів - найми на роботу під своє керівництво родичів, встановлення собі премій та надбавок. 

За зверненнями Руху до прокуратури, резонансною стала справа представника ВО «Свобода» депутата Івано-Франківської міської ради Романа Харука, котрий придбав земельну ділянку у власної міської ради на аукціоні з порушеннями.

А от депутата Івано-Франківської міської ради, керівника фракції "Свобода" у міськраді Романа Онуфріїва Рух "звинувачує" у приховування статків. У своїй декларації про доходи за 2015 рік він применшив розмір внеску дружини до ТОВ "Місто-НВ", вказавши суму у 4,49 млн грн. Однак, станом на кінець 2015 року розмір її внеску становив 5,5, млн грн. Відтак, "свободівець" порушив ч.1 ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції. 

Більше того, на вчорашній прес-конференції активісти Руху назвали імена чиновників та депутатів Франківщини, які замішані у корупційних схемах під час проведення державних закупівель.

Довідково:  Протягом вересня-жовтня 2016 року до Генеральної прокуратури Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» було передано понад 200 кейсів на порушення законодавства України депутатами та чиновниками місцевого рівня із 18 областей: Дніпропетровської, Вінницької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Закарпатської, Київської, Сумської. Рух «Під контролем» продовжує співпрацювати з ГП та надавати нові факти корупції про представників місцевої влади. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #корупція #депутати #перевірка #прокуратура #свобода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...