• Головна
  • Охріменко: Кубів і Гонтарева зробили курс валют «базарним»
10:09, 10 жовтня 2014 р.

Охріменко: Кубів і Гонтарева зробили курс валют «базарним»

Економіст Олександр Охріменко вважає, що стараннями Степана Кубіва та Валерії Гонтарєвої українці змогли на власній шкурі відчути і порівняти ефективність стабільного і гнучкого курсу гривні. Про це директор Українського Аналітичного центру написав у блозі на порталі «Неделя. UA».

«Пам'ятаєте, скільки було дискусій і суперечок в часи, коли на чолі НБУ був Сергій Арзубов, а потім і Ігор Соркін? Як багато тоді звинувачували їх у тому, що вони тримають курс і не дозволяють девальвацію. І тоді дуже часто в провину НБУ ставили, що стабільний курс це погано, а ось гнучкий - це диво», - пише експерт.

Складно перерахувати різного роду горе-експертів, які розповідали, як економіка України буде ефективно працювати при гнучкому курсі, як виростуть золотовалютні резерви, збільшиться торгівля, і взагалі виростуть доходи населення. Тепер ці експерти тихо мовчать і намагаються не згадувати свої обіцянки і прогнози.

Охріменко відзначає, що «тепер стараннями Степана Кубіва та Валерії Гонтарєвої Україна і, найголовніше, українці змогли на власній шкурі відчути і порівняти ефективність стабільного і гнучкого курсу гривні».

«Якщо говорити науковою мовою, то саме в часи Арбузова і Соркіна в Україні був гнучкий курс гривні, а то, що зробили з курсом Кубів і Гонтарева, нічого спільного не має з гнучким курсом, це скоріше базарний курс», - вважає експерт.

За словами Охріменка, у світовій теорії та практиці фінансового ринку гнучким вважається курс національної валюти, який змінюється вверх і вниз в розумних межах. Іншими словами, коли в часи Арбузова і Соркіна курс гривні за рік коливався на 2-4% - це і був гнучкий курс. А коли курс гривні постійно девальвується, це не гнучкий курс, це просто обвал національної валюти і всієї економіки.

За його словами, на даний момент, на жаль, населення втратило довіру до банківського сектору, тому і йде масовий відтік депозитів.

Це суттєво погіршує імідж всього банківського сектора. Але чинне керівництво НБУ явно цієї проблеми не помічає і продовжує сподіватися, що з часом це проблема сама себе зживе. Досить таки цікава логіка чинного керівництва НБУ, зазначив Охріменко.

«Коли був стабільний курс долара, Арбузова і Соркіна звинувачували, що вони витрачають золотовалютні резерви і тим самим стримують девальвацію гривні. При цьому ці обвинувачі забували сказати, що головна і єдина функція золотовалютних резервів якраз полягає в тому, щоб робити інтервенції на валютному міжбанківському ринку », - написав експерт.

«У всіх країнах світу центральні банки використовують свої золотовалютні резерви для таких цілей і тим самим вони регулюють валютний ринок, забезпечують контрольований курс національної валюти, - вважає Охріменко. - Ніде в світі, за винятком України, немає такого хаосу на валютному ринку, коли курс національної валюти встановлює не держбанк, а «чорний валютний ринок».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...