Встановіть розширення «Новини Івано-Франківська - 0342.ua» для і читайте міські новини першими Встановити!

Запитай юриста

Юридична консультація онлайн

Шановні відвідувачі!

Одним із пріоритетів онлайн чату є зручність. За допомогою нього ви можете прямо на сайті в режимі реального часу отримати відповідь фахівця на своє питання.
Питання
Додаючи коментар, я приймаю і несу відповідальність за виконання Правил cайту

Показувати новий коментар: внизу / вгорі

Леся Ukraine/Kiev 22.05.2017 15:50
-1 0 +1

Доброго дня,я подала на аліменти 2012році суд присудив 300гривень,я можу подати на збільшення аліментів як що бивший чоловік не офіційно працює.

Ирина Ukraine/Kiev 22.05.2017 08:58
-1 0 +1

Добрий день, у лютому 2016 померла моя бабуся яка залишила заповіт. Проживала зі мною в Києві так як вона 1914 року народження, але прописана була в селі. Заповіт складала в державній нотаріальній конторі в києві. Я звернулась протягом 6 місяців до тієї ж контори і написала заяву, але коли поїхала за місцем прописки бабусі нотаріус сказав що я пропустила строк. Чому нотаріус в Києві не відкрила справу?

Доброго дня! Зверніться до нотаріуса, який посвідчував заповіт і в якого Ви писали заяву про прийняття спадщини, нехай Вам видасть копію Вашої заяви або Довідку на заведення спадкової справи. Оскільки, місцем відкриття спадщини є останнє постійне місце проживання спадкодавця (адже саме в цьому місці збережено правовий зв’язок спадкодавця із спадщиною та спадкоємцями), то потрібно було заявити про право на спадщину і за місцем реєстрації (прописки) спадкодавця. Швидше за все, якщо не вдастся довести нотаріусу в селі, що Ви належно прийняли спадщину, потрібно буде звертатися до суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Alexandr Radcevich Anonymous 20.05.2017 20:56
-1 0 +1

Виконавча у якій на виконанні лист знаходиться в Дніпропетровську, а ми в Київській області, це фізично не можливо, як бути?

То зверніться до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання і, можливо, вони допоможуть Вам вирішити дане питання. Також Ваша колишня дружина може подати таку заяву до виконавчої служби, в якій відкрито провадження, через представника за довіреністю.

Alexandr Radcevich Anonymous 20.05.2017 20:03
-1 0 +1

А як бути з боргом за три місяці, можна щоб колишня дружина написала заяву в довільній формі, що вона отримувала гроші і передати її у виконавчу?

-1 +1 +1

Так, це можна вказати в заяві про закриття виконавчого провадження. І не Ви маєте передавати написану заяву, а колишня дружина повинна піти у виконавчу і написати заяву.

Alexandr Radcevich Ukraine/Odessa 20.05.2017 14:51
-1 0 +1

​Доброго дня! Я є платником аліментів за рішенням суду (1/4 всих доходів). Відрахування робились вчасно, виконавчий лист надійшов до Кіровської Виконавчої Служби Дніпропетровського району, саме до цієї ДВС відносилась бухгалтерія. В той же час проживаю я в Київській області, з лютого 2017 я звільнився за власним бажанням. Зараз тимчасово не працюю, з колишньою дружиною є домовленість, що платити я поки що нічого не буду, так як дитина більшість часу, що я не працював була у мене. Ми дійшли згоди, про добровільну сплату мною аліментів на користь колишньої дружини. Але виконавчий лист досі як я розумію на виконанні у тій ДВС ( Кіровського району, Дніпропетровської області), Я разом з колишньою дружиною хочемо відкликати виконавчий лист без виконання і перейти на добровільну сплату аліментів. Які дії потрібно вчинити, щоб ДВС повернула виконавчий лист нам на руки без виконання. Всі спроби зв"язатись з ДВС в телефонному режимі не мали результатів, ніхто не відповідає. Як бути в такій ситуації, і чи у мене є борг за 3 місяці які я не працював? Наголошую! Колишня дружина не має до мене жодних притензій, і хоче відізвати виконавчий лист. Що робити в такій ситуації? З повагою Радкевич Олександр.

-1 +1 +1

Доброго дня! Потрібно звернутися у відділ виконавчої служби, в якому відкрито провадження про стягнення аліментів і написати заяву про закриття провадження.

ольга Ukraine/Kiev 19.05.2017 10:15
-1 0 +1

якщо працівник приніс довідку із лікарні як показувать у табелі

Доброго дня! Не зрозуміло що Ви маєте на увазі. Якщо це лікарняний листок, то вносите у табель обліку робочого часу, як лікарняний.

Олексій Ukraine/Popelnya 17.05.2017 14:22
-1 0 +1

Доброго дня ! Підкажіть із силкою на законодавство Украіни, чи ра...ться в трудовий стаж роки перебування в СІЗО.

Доброго дня! Якщо в період відбування покарання в місцях позбавлення волі Ви працювали і за цей період роботи сплачували страхові внески, такий період роботи зараховується до стажу роботи на підставі довідки органів внутрішніх справ і довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

Галина Ukraine/Ivanofrankovsk 16.05.2017 20:24
-1 0 +1

Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи існує законодавство, яке передбачає хоча б часткову оплату по кварплаті, якщо незареєстрований власник квартири був відсутній 9-12 місяців? Д"якую.

Доброго дня! Ні! Дане питання може бути врегульване на місцевому рівні, зверніться до місцевих органів виконавчої влади.

Оля Ukraine/Lviv 13.05.2017 12:45
-1 0 +1

Доброго дня.Скажіть будь ласка,мені зменшили допомогу малозабезпечення,мої доходи не змінювались,чи це можливо?дякую

Доброго дня! Якщо доходи не змінились, то допомогу знизити не мали б. Зверніться до управління соціального захисту, де отримуєте допомогу.

ігор Ukraine/Kiev 12.05.2017 20:57
-1 +1 +1

я атовець інвалід війни 2 групи, чи маю я право на отримання безоплатного житла якщо по спадщині є 1/6 квартири

Доброго дня!Відповідно до ст.31 Житлового кодексу України правом на отримання житла з державного і громадського фондів наділені громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Такими особами, що потребують поліпшення житлових умов, є особи, які: 1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначений виконавчими комітетами обласних, міських рад. Житлове законодавство встановлює мінімальний та максимальний розмір житлової площі у межах якої здійснюється надання житлових приміщень особам, що перебувають на квартирному обліку. Максимальний розмір жилої площі встановлений у ст. 47 ЖК України та визначається у розмірі 13,65 кв. м. на особу, мінімальний розмір жилої площі визначається на рівні середньої забезпеченості громадян жилою площею в відповідному населеному пункті. Рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається обласними органами самоврядування з даних статистичної звітності.. 2) проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; 3) хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік зазначених захворювань затверджено у додатку 1 до Наказу МЗ УССР від 08.02.85 № 52; 4) проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; 5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; 6) які проживають у гуртожитках; 7) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати). Тими, що потребують поліпшення житлових умов визнаються також громадяни, які проживають у комунальних чи невпорядкованих стосовно умов даного населеного пункту квартирах: особи, які належать до інвалідів війни; особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (стаття 10); Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, “За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР” усіх трьох ступенів; учасники бойових дій та учасники війни; працівники, які тривалий час сумлінно пропрацювали на одному підприємстві, в установі, організації. У будь-якому випадку Ви маєте право звернутися по місцю проживання до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування при участі громадської комісії з житлових питань, яка створюється при такому виконавчому комітетові або до житлової комісії військової частини і там Вам все детально розкажуть.

васыль Ukraine/Kirovohrad 10.05.2017 15:23
-1 0 +1

Чы может мий друг по дорученню оформыть земельную дилянку без много прысуцтвия доручення я на него вже зробыв

Доброго дня! Так, може.

Мирослава Ukraine/Kiev 06.05.2017 22:52
-1 0 +1

Доброго вечора! Мені відмовили у видачі довідки про склад сім'і , аргументуючи тим, що спочатку чоловік повинен з'явитися у воєнкомат! Чи має така відмова законне підгрунтя! І як все таки вимагати цю довідку? Дякую!

Доброго дня! Така відмова є неправомірною. Вимагайти письмову відмову і пишіть скаргу в прокуратуру.

люда Ukraine/Odessa 06.05.2017 21:48
-1 0 +1

доброго вечора. скажіть будь ласка маючи трьох дітей\3,8,10р.\ отримуючи допомогу при народженні 1576грн та пенцію по втраті годувальника1789грн. сама стою в центрі зайнятості ,на яку допомогу можна подати документи. і якщо здам на малозабезпечена сімя на яку суму можна розраховувати

Доброго дня! Подавайте документи до управління соціального захисту за місцем реєстрації для оформлення допомоги як малозабезпечена сім'я. Розмір допомоги — це різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї (встановлюється щорічно законом про державний бюджет) та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіном, Держкомстатом і Держкомсім’ямолоддю. Розмір соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для різних категорій осіб, кожного разу визначаються законом про бюджет на відповідний рік.

Наталія Ukraine/Kiev 05.05.2017 20:47
-1 -1 +1

Доброго дня Мої діти з онуками проживають у Рівному,але прописані у Вараші.Діти народились у Рівному.На чергу в садок реєструвалися у Рівному.Коли прийшла черга з садка зателефонували.Проте коли дізнались що не має прописки у місці в садку відмовили посилаючись на усне розпорядження міського голови заборонити дітям без рівненської прописки виділяти місця в садках міста.Що нам робити?

Доброго дня! В переліку документів, які Ви подаєте разом із заявою для зарахування дитини в дитячий сад ні про яке підтвердження, що дитина зареєстрована саме в тій місцевості, куди хочете йти в садок, мова не йде. Зважаючи на це, відмова завідуючої є неправомірною. До компетенції міського голови не входить видання такого роду розпоряджень, адже тільки Департамент освіти і науки при місцевому органі виконавчої влади (обласної державної адміністрації) публікує своє Положення про порядок зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів. Дізнайтеся всю інформацію по цьому садочку, з'ясуйте чи є в ньому місця. Зверніться ще раз до завідуючої нехай Вам напише письмову відмову у прийнятті дітей до садочку. Зібравши всю інформацію, пишіть скарги скрізь, де тільки можна: в управління освіти, в адміністрацію – всюди, де можуть і зобов’язані допомогти розібратися. Можна звернутися до місцевого депутата за допомогою. Бувають позитивні випадки.

Денис Василаш Ukraine/Kiev 05.05.2017 14:09
-1 0 +1

Доброго дня! Допоможіть розібратися у такій ситуації: В минулому році померла бабуся моєї цивільної дружини. На час смерті бабусі дружини, в будинку, який належав останній, були зареєстровані: мама дружини (донька бабусі), брат дружини (онук бабусі) та моя цивільна дружина (онучка бабусі) із двома неповнолітніми дітьми (правнуки бабусі), хоча фактично на день смерті бабусі дружини із нею проживала лише мама дружини (донька бабусі), а брат дружини (онук) та дружина (онучка) із двома неповнолітніми дітьми (правнуки) проживали окремо. Всі документи на будинок і землю були оформлені на бабусю, однак не були приватизовані. Будинок знаходиться в сільській місцевості. Після сметрі бабусі дружини, із будинку пропали всі документи на будинок та землю, свідоцтво про смерть бабусі, будинкова книга і т.п., що унеможливлювало подання заяви на прийняття спадщини з боку мами дружини (донька бабусі). Пізніше стало відомо, що дані документи самовільно таємно викрав брат дружини, мотивуючи це тим, що бабуся залишила йому заповіт і тепер лише він є спадкоємцем і власником будинку та землі. На неодноразові звернення надати викрадені документи брат дружини реагував агресивно, і відмовлявся надавати будь-які документи. Пройшло вже більше року з дня смерті бабусі дружини, але питання із документами так і залишається не вирішеним. Під час останньої розмови з братом дружини (онук бабусі), останній показав заповіт (який відмовився надати у руки для ознайомлення) і сказав, щоб його мама (дочка бабусі) та моя цивільна дружина із двома неповнолітніми дітьми виписувалися і виселялися з будинку, бо він хоче його продавати. Куди тепер подітися мамі дружини (доньці бабусі). Свідоцтво про право на спадщину у брата дружини відсутнє, документи на будинок і землю так і залишаються буди оформленими на померлу бабусю. Викрадення документів унеможливило подання у 6 місячний термін мамою дружини та дружиною заяв на прийняття спадщини, окрім цього без наявності будинкової книги дружині відмовляють в наданні довідки про прописку та склад сім'ї. Виникають ряд питань: 1). Чи правомірно поступив брат дружини. 2). Чи мав право брат дружини самовільно, без згоди викрасти і забрати собу всі документи на будинок, землю, будинкову книгу та ін. 3). Хто в даній ситуації є спадкоємцями. 4). Кому на даний час юридично належить будинок та земля. 5). Яку частку майна мала право заповісти бабуся онуку - все майно чи лише свою частку. 6). Чи мають право на свою частку (та яку) мама дружини та дружина і її двоє неповнолітніх дітей. 7) Як отримати викрадені документи, можливо потрібно їх поновлювати. 8). Як у даній ситуації поступити мамі дружини (донька бабусі), яка фактично проживає і є зареєстрованою у будинку) та моїй дружині із двома неповнолітніми дітьми (які на день смерті бабусі були офіційно зареєстпровані в будинку). Дякую !

Доброго дня! Перш за все потрібно розібратися із заповітом: дійсний він чи ні. Заповіт складається у письмовій формі, із зазначенням місця та часу його складення. Заповіт має бути особисто підписаний заповідачем. Заповіт має бути посвідчений нотаріусом або в окремих випадках іншими посадовими, службовими особами. Брат дружини вчинив не правомірно. У випадку спадкування за законом і мати, і дружина, і брат успадковують майно рівними частками. Бабуся мала право заповісти тільки свою частину. Ви маєте право звернутися до суду. Також Ви можете доказати в судовому порядку те, що брат дружини не проживав із бабусею на момент смерті. Спадкоємцями є всі родичі померлої (і донька, і онуки, і правнуки).

Марія Ukraine/Lviv 04.05.2017 20:21
-1 -1 +1

Доброго дня! Підкажіть,будь ласка,я є громадянка України,працюю офіційно і живу в Польщі,є одружена,вагітна,стою на обліку в Україні.Я незнаю,чи можу отримати виплати після народження дитини в Україні,якщо народиться дитина в Польщі? Дякую.

Доброго дня! Виплата допомоги при народженні дитини здійснюється вiдповiдно до ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Ви будите мати право на отримання допомоги, якщо особисто звернитесь до органу праці та соціального захисту населення (не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини) за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та надасте заяву з відповідним пакетом документів. Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Проте, якщо Ви залишитеся проживати за кордоном робітники органу праці та соціального захисту населення мають право відмовити в наданнi такої допомоги, тому що дана виплата є цільовою, і контроль за її використанням покладається на соціальних інспекторів органів праці та соціального захисту населення, які мають право перевіряти сім’ї на рахунок цільового використання коштів, що буде не можливо зробити за кордоном.

Альона Ukraine/Odessa 04.05.2017 14:59
-1 0 +1

Я багатодітна мама у декретній відпустці чи можу я отримати соціальну допомогу якщо чоловік офіційно ніде не працює.

Доброго дня! Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. У зв'язку з тим, що Ваш чоловік офіційно не працевлаштований Вам можуть відмовити у наданні державної соціальної допомоги.

Авльона Ukraine/Odessa 04.05.2017 14:56
-1 0 +1

Доброго дня.Я користуюся субсидією на пів року іншу пів року я можу користуватися пільгами багатодітної родини

Зверніться до управління соціального захисту населення із заявою та необхідними документами для призначення соціальної допомоги.

Ліля Ukraine/Kiev 02.05.2017 14:29
-1 0 +1

скажіть, будь ласка, чи надається дeржавна допомога, якщо помeр батько, який нe працював, і був в розлучeнні

Доброго дня! Якщо йде мова про виплату пенсії у зв'язку із втратою годувальника, то для отримання такого виду виплати потрібно, щоб особа-годувальник на день смерті мала мінімальний страховий стаж визначений законодавством України.

streter Ukraine/Kharkiv 28.04.2017 00:24
-1 0 +1

Здравствуйте , подскажите, я в браке , но мы не живём вместе уже года 2 , она подаёт на развод . У нас 2 ребёнка, 2 ребёнок не мой и она хочет это доказать в суде , говорит иск об оспаривании отцовства подала , нужно сходить к нотариусу и написать отказ от отцовства , и прикрепить его к делу , тогда она будет доказывать без теста днк что ребёнок не мой , так ли это или меня просто хотят обмануть ? и 2 вопрос , как правильно передать права на отцовства другому человеку !? Спасибо за рание Как правильно всё это сделать ? мучаюсь уже 2 год

Доброго дня! Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство. Тобто, позов про оспорювання батьківства може бути задоволено тільки за умови пред'явлення собою, яка вважає себе батьком дитини заяви про своє батьківство. Про час і місце розгляду справи Вам повідомить поштою суд в якому розглядатиметься справа. Писати відмову в нотаріуса не потрібно. Якщо суд своїм рішенням задовольнить позов (встановить,що ви не являєтесь батьком дитини, а для цього може бути призначено проведення днк тесту), то з актового запису про народження дитини виключається запис про Вас як про батька дитини.

Андрей Ukraine/Kharkiv 28.04.2017 00:24
-1 +1 +1

Здравствуйте , подскажите, я в браке , но мы не живём вместе уже года 2 , она подаёт на развод . У нас 2 ребёнка, 2 ребёнок не мой и она хочет это доказать в суде , говорит иск об оспаривании отцовства подала , нужно сходить к нотариусу и написать отказ от отцовства , и прикрепить его к делу , тогда она будет доказывать без теста днк что ребёнок не мой , так ли это или меня просто хотят обмануть ? и 2 вопрос , как правильно передать права на отцовства другому человеку !? Спасибо за рание Как правильно всё это сделать ? мучаюсь уже 2 год

zanna Ukraine/Kiev 26.04.2017 22:23
-1 +1 +1

Як голова земельної комісії може говорити моєму сусідові в моїй присутності щоб він робив такі документи обміри ,але на той час моє питання було зареєстровано порядку денному під номером 33 яке було повинно йти на сесію ,було знято з порядку денного.

Ваш сусід теж має право на безоплатну приватизацію земельної ділянки з певним цільовим призначенням у визначеному законодавством розмірі (ст.121 Земельного кодексу України). Звісно ж, якщо Ви подали клопотання швидше, то і маєте право на першочерговий розгляд питання відповідними органами.

zanna Ukraine/Kiev 26.04.2017 17:26
-1 +1 +1

Доброго дня , Допоможіть Підкажіть що мені робити як діяти? В інвентарній справі загальна площа 1958.тобто 1000м2 під будівництво а 958м2 під садівництво,оскільки я живу в місті дозволяється під садівництво не більше 12 сотих тобто 1200m2.Я вирішила приватизувати земельну ділянку при обмірах виявилося що є більше землі на 293m2.зробили акти на 12 сотих плюс 51m2 під гараж.Всі сусіди підписала акт узгодження меж.Я ще жодного право на безкоштовну приватизацію ще не використала Чи можу я це все в загальному приватизувати?Земельна комісія радила змінити на обміри які є в інвентарній справі,але я відмовилася. Пізніше моє питання було зареєстровано в порядку денному яке було повинно йти на сесію ,було знято з порядку денного.Пізніше виявилося що мій сусід зазіхає .хоче поділити 293м2 по150 м2 йому і 150 m2 мені.комісія сказала сусіду щоб він готував документи...? міську раду я подала документи ще в 15.02.17 лютому.Зараз чекаю на рішення чому моє земельне питання було знято з порядку денного. Загальна земельна ділянка є у використанні 59 років є огорожа. Допоможіть Підкажіть що мені робити ?Дуже дякую З повагою, Жанна

Доброго дня! Згідно із ч.1 ст. 121 Земельного кодексу України Ви маєте право на безоплатну приватизацію земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва розмір якої не більше 0,12 гектара. Сусід не може зазіхате, прво на приватизацію надається кожному громадянину, який звернувся із відповідним клопотанням до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 ЗКУ. Чому зняли з порядку денного Ваше питання - Ви можете дізнатися в міській раді.

Вікторія Ukraine/Ivanofrankovsk 26.04.2017 11:14
-1 0 +1

Доброго дня. Скажіть будь-ласка після розлучення з чоловіком чотирирічна дитина залишається на його фамілії чи автоматично переходить на мою?дякую.

Доброго дня! Після розірвання шлюбу, у разі зміни прізвища одного з батьків, зміна прізвища дитина можлива за згодою обох батьків шляхом подання заяви до органів РАЦСУ, в якій висловлюють бажання змінити прізвище дитини на інше. Відповідно до умов Сімейного кодексу України, у разі заперечення одним з батьків щодо зміни прізвища дитини, спір щодо такої зміни може вирішуватися в судовому порядку.

Алла Ukraine 25.04.2017 15:06
-1 0 +1

Доброго дня! У мене таке питання: чоловік ухиляється від сплати аліментів, місце знаходження його не відоме. Фактично аліменти платить держава. Нещодавно працівник виконавчої служби передзвонила і повідомила, що на моє ім'я чоловіком перераховано аліменти і мені потрібно їх отримати у виконавчій службі. Підскажіть, будь ласка, чи не доведеться мені їх потім повертати державі і чи не призведе ця одноразова виплата до відміни виплат аліментів державою? Дякую

-1 +1 +1

Доброго дня! Відповідно до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме затвердженого Постановою КМУ Виплата тимчасової допомоги припиняється у разі: встановлення місця проживання (перебування) особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду; добровільного виконання рішення суду особою, зобов'язаною сплачувати аліменти та у разі виявлення інших обставин зазначених п.10 даної Постанови. Про виникнення зазначених у цьому пункті обставин одержувач зобов'язаний повідомити у десятиденний строк орган соціального захисту населення. Виплата тимчасової допомоги припиняється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникла одна із зазначених обставин. У разі поновлення виплати аліментів Ви зобов’язаний в триденний строк письмово повідомити про це органу соціального захисту населення для припинення виплати (перерахунку) раніше призначеної тимчасової допомоги.

Олена Ukraine/Odessa 24.04.2017 15:13
-1 0 +1

Доброго дня! Мене цікавить питання про зменшення аліментів. У мого чоловіка від першого шлюбу є дитина якій 8 років, виплачує аліменти 25% від зар. плати. Зараз перебуває у другому шлюбі і має ще одну дитину якій один рік, я також перебуваю на його утриманні так як знаходжусь у декретній відпустці. Чоловік подавав до суду заяву на зменшення аліментів, але йому відмовили, бо колишня дружина надала до суду куплену довідку від лікаря, що у дитини * ряд хронічних захворювань, потребує постійного обстеження і санаторно-курортного лікування. І ще одну довідку що її матеріальний стан не покращився так як вона також перебуває у другому шлюбі, знаходиться у декретній відпустці. Моєму чоловікові забороняє бачитись з його першою дитиною, переїхала на пмж в інший рійон і не говорить адресу, аліменти витрачае не на дитину, а на свої потреби. Підкажіть будь ласка, що ще можна зробити щоб задовільнити позов і зменшити аліменти.

Доброго дня! Ви можете оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли розмір аліментів установлюється у твердій грошовій сумі. Якщо у Вас є докази того, що колишня дружина Вашого чоловіка підробила довідку у лікаря чи довідку про матеріальний стан і неналежним чином розпоряджається коштами, то звертайтеся до суду, оскаржуйте рішення суду першої інстанції.

Вікторія Ukraine/Burshtyn 24.04.2017 14:12
-1 0 +1

Доброго дня! Поясніть будь-ласка, скільки робочих годин на тиждень має логопед, який працює у Навчально-реабілітаційному центрі від соц.захисту. Я знаю що 18 годин, але бухгалтер переконує, що 26. І чи маю я право на щорічну відпустку більше 24 днів? Дякую!

Доброго дня! Наказом Міністерства праці та соціальної політики Про встановлення тривалості роботи та педагогічного навантаження для окремих категорій працівників закладів та установ соціального захисту населення встановлено для педагогічних працівників закладів та установ соціального захисту населення педагогічне навантаження, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин), на ставку заробітної плати (посадовий оклад) - 18 годин на тиждень для вчителів (усіх спеціальностей), логопедів, керівників гуртків. Тривалість щорічної основної відпустки для логопела - до 56 календарних днів.

Максим Ukraine/Kiev 23.04.2017 12:13
-1 0 +1

Чи можуть забрати в АТО як що є 3 не повнолітніх дітей двом з трьох 3 місяця?

Доброго дня! Ні, не можуть. Згідно ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію " не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання).

Тетяна Ukraine/Pervomaisk 20.04.2017 18:25
-1 0 +1

Добрий день.Чи може наша сім’я отримати державну допомогу для малозабезпеченних?Сім’я з трьох чоловік.Мати не працюе,чоловік ,громадянин Азербайджану ,сезонна неофіційна робота,дитина 2 років.Нерухомого і рухомого майна немае.Дохід -допомога на дитину 860грн. Які необхідні будуть документи для оформлення,враховуючи чоловіка-іноземця.Дякую.

Добрий день! Так, Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. Допомога також може бути призначена і виплачена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї за умови подання довідок про склад сім’ї і про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації. Для отримання допомоги потрібно подати заяву, де дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: - документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї; - довідка про склад сім’ї; - декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї); - довідка про наявність та розмір земельної частки (паю); - довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (якщо є така особа в складі членів родини). Оскільки Ваш чоловік - іноземець, орган соціального захисту має право вимагати довідки про склад сім'ї чоловіка з-за кордону, довідки про наявність там земельної ділянки. розмір земельної ділянки та довідки, що він не отримує там допомогу, як малозабезпечена сім'я.

Ксения Шерова Ukraine/Cherkasy 20.04.2017 17:40
-1 0 +1

Чи може моя сім"я, в складі чоловіка і вагітної дружини(мене), розраховувати на державну допомогу, якщо чоловік виплачує аліменти двом дітям колишнього шлюбу?

Доброго дня! При призначенні допомоги враховується багато фактів. Зверніться до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Оксана Ukraine/Cherkasy 20.04.2017 17:21
-1 -1 +1

Чи може моя сім"я, в складі чоловіка і вагітної дружини(мене), розраховувати на державну допомогу, якщо чоловік виплачує аліменти двом дітям колишнього шлюбу?

Доброго дня! При призначенні допомоги враховується багато фактів. Зверніться до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Любов Ukraine/Nikopol 20.04.2017 14:14
-1 0 +1

Добрий день. Цього року стартувала друга хвиля електронного декларування. Виникла непроста ситуація. У декларанта є законна дружина і двое дітей. Діти зараз перебувають в АТО. Як їх відобразити в декларації в розділі Доходи?

Доброго дня! Повнолітніх дітей Ви вносите в декларацію тільки якщо є всі ознаки, що дають підстави вважати їх членами сім'ї для цілей декларування. Такими ознаками є: 1) повнолітня дитина, зареєстрована за місцем проживання декларанта та проживає разом з ним; 2) пов’язана з декларантом спільним побутом,3) мають з декларантом взаємні права та обов’язки. Треба, щоб були усі 3 ознаки у сукупності. У вашому випакду, спільні права та обо'язки є, але немає спільного проживання та спільного побуту.

оля Ukraine/Kiev 13.04.2017 15:45
-1 0 +1

чи має право інвалід з дитинства отримувати допомогу по інвалідності якщо він перебуває в сізо

Доброго дня! Має право.

Роман Ukraine/Kiev 12.04.2017 20:51
-1 0 +1

Цікавить таке питання: чи може сім'я з 3-х осіб( чоловік(21 рік), дружина(19 років) та неповнолітня дитина (3 місяці)) отримати молодіжний кредит на купівлю житла за умови що прописка чоловіка у Тернопільській області а дружини і дитини у Львівській.. Подача документів планується у Львівській обл. . Дякую.

Доброго дня! Подати документи Ви можете. Одним із документів, які Ви повинні подати є довідка про склад сім'ї та реєстрацію. І щоб в майбутньому не виникло непорзумінь, то все ж краще, щоб Ваше місце реєстрації знаходилось за місцем подачі документів. Порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла урегульований Положенням “Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 року №584.

Світлана Ukraine/Kiev 12.04.2017 12:02
-1 0 +1

Добрий день. чи може керівник дитячого садочку прийняти на 0,25 ставки як сумісника прицівника який є близьким родичем

Доброго дня! Про обмеження спільної роботи близьких родичів читайте ст. 27 Закону України "Про запобігання корупції" та ст. 25-1 Кодексу законів про працю України.

Катя Ukraine/Kiev 08.04.2017 12:55
-1 0 +1

Добрий день. Моя сім'я складається з 5 чол. Я,чоловік інвалід 3 групи довічно і діти 4, 13,18 років. Оформила документи як малозабезпечена сім'я і нарахували мені 2130грв, хоча раніше я получала майже 5000 тис. Чому зрізали допоможіть розібратись. Дякую. Я знаходжусь на обліку ЦЗ без виплати, чоловіка пенсія 1347грв, дитина18 річна навчаєтьсяв Польші на стаціонарі без стипендії, перший курс. Іще є дохід виплата на дитину 1468грв до 6 років. Також купила квартиру 49850грв. Це всі дані які я подала в декларації.

Доброго дня! Розмір допомоги — це різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї (встановлюється щорічно законом про державний бюджет) та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Розмір соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для різних категорій осіб, кожного разу визначаються законом про бюджет на відповідний рік. Розмір соціальної допомоги може бути перераховано, в залежності від нового рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Швидше за все, орган соціального захисту взяв до уваги придбання квартири. В деяких випадкав, у разі придбання житла, сім'ї може бути й відмовлено у призначенні допомоги малозабезпеченим, оскільки це свідчить про покращення рівня забезпечення сім'ї. Зверніться до працівників органу соціального захисту за детальною консультацією.

Анна Ukraine/Kiev 06.04.2017 20:04
-1 0 +1

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, на якій відстані від вікон багатоповерхового жилого будинку дозволено встановлювати лавки для сидіння і в яких нормативних документах можна знайти відповідь? Дякую.

Доброго дня! Відстань від будинку до лавки не нормується. Є окремо встановлені норми розташування майданчиків для відпочинку. Згідно із положеннями ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" благоустрій території встановлюється місцевими правилами забудови. Розроблення таких правил та їх затвердження здійснюється відповідно до норм Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності".

Анна Ukraine/Kiev 06.04.2017 17:51
-1 +1 +1

Доброго дня! Порадьте будь ласка. Я працюю в дитячому садочку вихователем на декретному місці. Через 2 місяці маю іти в декретну відпустку. Хотіла піти перед тим в щорічнувідпустку, але мене не відпускають обумовлюючи це тим, що не має заміни. Скажіть будь ласка чи маю я право все ж таки написати заяву не дивлячись на це. І чи зможу я взяти цю відпустку наприклад після виходу з декрету?Дякую.

Доброго дня! Право на щорічну основну відпустку повної тривалості (тобто не менш ніж 24 календарних дні) у перший рік роботи виникає після закінчення шести місяців безперервної роботи. Відпустка надається з таким розрахунком, щоб вона була використана, як правило, до закінчення робочого року. Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується роботодавцем і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіка враховуються інтереси установи, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку. У всякому випадку дату початку і трималість відпустка Ви повинні погодити з керівником. Якщо роботодавець погодив дату початку і тривалість відпустки, однак відмовляється її надати, наводячи різні причини, пам’ятайте, що такі причини не можуть бути підставою для відмови у наданні відпустки. Графік відпусток для того і складають, щоб заздалегідь спланувати роботу й розподілити навантаження між працівниками.

Галина Ukraine/Ivanofrankovsk 05.04.2017 17:40
-1 0 +1

Будь-ласка, ще одне питання : як показувати в е-декларації не приватизовані земельні ділянки. я тільки розпочала процес приватизації. Хоча цими городами користуюся більше 20 років. Земля під будинком також не приватизована.

Майно, яке перебуває у володінні, користуванні, власності на момент звітного періоду, Ви також повинні задекларувати.

Борис Iceland 04.04.2017 23:53
-1 0 +1

Доброго здоров'я. Оформляю допомогу як малозабезпечена сім'я. Запитання: чи потрібно декларувати автомобіль власником якого я не являюся, а користуюсь по дорученю.

Доброго дня! Ні, не потрібно (за умови, що власником автомобіля не являється ніхто із членів сім'ї).

Галина Ukraine/Ivanofrankovsk 31.03.2017 20:18
-1 0 +1

Що означають сімейні взаємні права та обов'язки

Стосунки в сім'ї мають складатися на взаємній повазі, любові та матеріальній підтримці. Батьки зобов'язані піклуватися про своїх неповнолітніх дітей, діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних (обмежено працездатних) батьків. Діти також мають піклуватися про батьків, надавати їм необхідну допомогу, у разі необхідності матеріально підтримувати та доглядати за немічними членами сім'ї.

Слава Anonymous 31.03.2017 19:02
-1 0 +1

Доброго дня! Цікавить таке питання, є переплата за електроенергію, яка була нарахована субсидією! На сайті написано , що субсидія дійсна до 30.04.17, тому, чи будуть дані кошти анульовані після закінчення періоду субсидії ? Дякую)

Доброго дня! Якщо у вас є переплата, Ви маєте право не платити за комунальну послугу. Електронна система автоматично перенесе суму переплати в оплату за наступний місяць. Невикористана сума субсидії повертається надавачем послуг до бюджету в повному обсязi.

Людмила Ukraine/Kiev 30.03.2017 15:05
-1 0 +1

Добрий день!. Допоможіть розібратись в такій ситуації. Працюю секретар-друкаркою в сільській раді,також являюсь секретарем опікунської ради та членом конкурсної комісії. Не є державним службовцемЧи потрібно мені подавати е-декларацію.

Доброго дня! Е-декларацію зобов'язані подавати тільки посадові та службові особи, що наділені організаційно-розпорядчими функціями. Відповідно, якщо Ви не є посадовою особою, яка виконує організаційно-розпорядчі функції, то і не подаєте е-декларацію.

Галина Ukraine/Ivanofrankovsk 29.03.2017 22:26
-1 0 +1

Доброго вечора" допоможіть,будь-ласка, розібратися в такій ситуації. Я державний службовець і повинна подати е-декларацію. ніби і всі роз'яснення прочитала, але не знаю як поступити правильно. Я є власником будинку де крім мене і чоловіка зареєстровані мама пенсіонерка і повнолітня дочка. Мама користується своєю пенсією , дочка має свою зарплату яку витрачає на власний розсуд. Що означає спільно ведуть господарство? Чи повинна я вказувати їх у декларації?

Доброго дня! В е-декларацію Ви повинні внести всіх членів сім’ї з якими спільно проживаєте, пов'язані спільним побутом, маєте взаємні права та обов'язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних).

Іра Ukraine/Kiev 29.03.2017 10:35
-1 0 +1

Ще одне питання про паркування. Ходила в селищну раду щойно, мені сказали, що визвуть поліцію, яка випише мені штраф, бо я заїзджаю до свого будинку по тротуарі призначеному для пішохідної зони. Я на ньому не стою, не паркуюся, а тільки заїзджаю-виїзджаю. Що мені робити, коли прийде поліція?

Якщо для в'їзду немає іншої дороги, то поясніть ситуацію. Ви маєте право проїжджати пішохідну зону, але тільки для того, щоб добратися до потрібного Вам об'єкту і тільки у тому випадку, коли для об'їзду немає іншої дороги.

Іра Ukraine/Kiev 28.03.2017 20:54
-1 0 +1

Доброго вечора. Я живу у квартирі одноповерхового багатоквартирного будинку. Біля кожної квартири є прибудинкова територія (ми її не приватизовували). Чи маю я право тримати свою машину біля свого вікна. якщо не чиню ніяких перешкод? Селищна рада сказала. що я не маю права, а якщо хочу - то мушу платити за оренду парковки. Яким законом мені апелювати, щоб довести свою правоту?

Доброго ранку! Дане питання не врегульовано на законодавчому рівні. Є стаття закону, яка забороняє їздити по газонах, паркуватися на них, залишати транспорт у внутрішньоквартальних проїздах, влаштовувати постійні парковки на прибудинкових територіях. Але є інший закон, у якому виписано, що прибудинкова територія повинна бути обладнана так, щоб задовольняти вимоги всіх мешканців. Мають бути дитмайданчик, місце для вигулу собак, стоянка. Також Правилами дорожнього руху встановлені правила паркування, а саме п. 26.2. ПДР говорить нам про те, що в житловій зоні забороняється стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів. Тобто ТЗ повинен стояти в спеціально відведеному для цього місці. Тут є кілька варіантів. Це може бути платна стоянка недалеко від будинку або ж безпосередньо у дворі спеціальні місця, де ви зобов'язані ставити свою машину.

Андрій Ukraine/Chervonograd 28.03.2017 13:06
-1 0 +1

Доброго дня.Після розлучення маю рішення суду,що двоє моїх дітей (на даний момент 9 років і 14 років) проживають зі мною.Як я можу виписати дітей від матері і приписати їх до себе.Мати наразі за кордоном і не підтримує з нами зв"язок півтора року

Доброго дня! Для зміни реєстрації місця проживання на підставі рішення суду Вам потрібно звернутися із заявою до органу реєстрації безпосередньо (тобто до відповідного органу місцевого самоврядування) або до центру надання адміністративних послуг.

Люба Ukraine/Kiev 27.03.2017 17:48
-1 0 +1

Порадьте будь ласка який краще договір укласти , самотня бабка сосідка хоче щоб я її доглядала і хоче переписати майно , як краще зробити.

В такому випадку найкраще оформити договір довічного утримання.

Люба Ukraine/Kiev 27.03.2017 16:41
-1 0 +1

Добрий день скажіть будь ласка який пакет документів потрібно щоб зробити даровщину ?

Доброго дня! Якщо Ви маєте на увазі оформлення договору дарування нерухомого майна, то Вам потрібно звернутися до нотаріуса. Саме до компертенції нотаріуса входить посвідчення такого договору і сам нотаріус може надати Вам детальну консультацію стосовно даного запитання. Документи, які потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код; правовстановлюючі документи на нерухоме майно (наприклад: договір, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину тощо); витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно; технічний паспорт на будинок; звіт про експертну оцінку; витяг з державного земельного кадастру; довідка про зареєстрованих в будинку осіб; дозвіл органу опіки і піклування (за наявності зареєстрованих в будинку дітей), свідоцтво про народження; заява про згоду другого з подружжя на відчуження майна, свідоцтво про шлюб.

Покупець житла Ukraine/Kiev 27.03.2017 13:19
-1 +1 +1

Доброго дня, Оформляю право власності на квартиру в новобудові Нотаріус дала квитанції на оплату різних послуг Є квитанції де платником значиться компанія-забудовник, але оплатити чомусь маю я А саме: за витяг з держ реєстру обтяжені рухомого майна; І дві інформаційні довідки з держ реєстру речових прав (чому аж 2)? Дійсно я маю їх оплачувати, хоч по квитанції не я платник?

Доброго дня! Від нотаріуса Ви отримали рахунки на оплату, а квитанції видаються банком після оплати. В банку, при оплаті самих послуг, Ви можете сказати, що платником являєтесь Ви. Уточніть все в нотаріуса!

Алла Ukraine/Kiev 26.03.2017 16:36
-1 +1 +1

Я купую будинок,але так вийшло що втратила паспорт,як бистро можна зробить паспорт,або чи можу купити будинок з посвідченям особи

Доброго дня! Потрібно відновити паспорт. Заява про видачу пасорта разглядається протягом одного місяця з дня подачі.

Lesya Boyko Poland/Warsaw 24.03.2017 18:54
-1 0 +1

Які документи необхідні для зміни прізвища на дівоче, якщо при розлученні про зміну прізвища нейшлося і в заяві на розлучення вказано що залишаюсь на чоловіковому? Скільки часу ця прицидура займає?

Доброго дня! Вам потрібно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання із відповідною заявою. До заяви додаєте такі документи: своє свідоцтво про народження; свідоцтво про розірвання шлюбу (або рішення суду про розірвання шлюбу); свідоцтва про народження дітей (у разі, коли є малолітні або неповнолітні діти); фотокартка; квитанція про сплату державного мита. Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

Олена Ukraine/Kiev 23.03.2017 22:52
-1 +1 +1

якщо член сім'ї помер 2 роки тому, а право власності не оформили, то що заповнювати декларанту відомості про нерухоме майно?

-1 +1 +1

Доброго дня! В Декларації зазначається не тільки нерухоме майно, яке належить особі на праві власності, але і на праві користування чи розпорядження.

Валентина Ukraine/Odessa 23.03.2017 19:33
-1 0 +1

Кому не обхідно подавати є декларацію.Якщо людина працює сумісником гол.бухгалтером у комунальному закладі, а основне місце у органах місцевого самоврядування але не є державним службовцем, то чи необхідно в даному випадку подавати декларацію.А якщо неподати то які розміри шрафів.

Доброго дня! У зв'язку із недавніми змінами у законодавстві України електронні декларації зобовязані також подавати посадові особи юридичних осіб публічного права – ті, хто виконує адміністративно-господарські або організаційно-розпорядчі функції в державних та комунальних закладах, установах чи підприємствах, тобто не лише керівники чи їхні заступники. Наприклад: головні бухгалтери та керівники підрозділів, завідувачі відділів державних та комунальних установ, закладів та організацій, головні лікарі, керівники та заступники організацій та їхніх структурних підрозділів – начальники цехів, завідувачі відділів; особи, які керують ділянками робіт, – майстри, виконроби, бригадири тощо).

Валентина Ukraine/Odessa 23.03.2017 19:29
-1 0 +1

Якщо у працівника 2 відпустки чи має право підприємство примусово відправляти у відпуску коли 2 відпустка наступить у червні місяці

Доброго дня! Відпустка – це право працівника на відпочинок, а не обов'язок, який роботодавець може реалізовувати в примусовому порядку.

Надія Ukraine/Ivanofrankovsk 23.03.2017 18:33
-1 0 +1

Доброго дня! Я, мама 2-х діток, старшому 5рочків, а меншому 7місяців. З старшим відвідуєм підготовчі уроки у школі. Кожного разу виникає конфлікт з прибиральницею і сторожами школи, так як я заїжджаю візочком у приміщення. Минулого тижня дирекція школи почепила "прохання", про те, щоб візочками не заїжджати у середину школи. Мене це дуже обурило, тому що заїхати у середину для мене не просто бажання, а необхідність. Мені потрібно завести 5-річну дитину у клас, роздягти і поспілкуватися з вчителькою. А меншу дитину залишаю біля дверей нашого кабінету, що на першому поверсі, неподалік від входу. Коридори у школі великі і просторі, нікому візочок не є завадою. Але конфлікт полягає у тому, що ми завозимо бруд за собою). Я не погоджуюсь з думкою прибиральниці, продовжую заходити у школу з візком. Я не можу залишити саме немовля на вулиці, і з собою на руки теж не можу взяти, так як дитинка завжди спить. Та і роздягнути школяра не зможу з немовлям на руках. Як нам бути? Чи має право дирекція школи заборонити в'їзд з візочками у навчальний заклад?

Доброго дня! Законодавством України не заборонено заїжджати коляскою в державні заклади.

Вікторія Ukraine/Kiev 23.03.2017 07:10
-1 0 +1

Доброго ранку! Вже декілька років отримуємо як малозабезпечена сім'я, але зараз прадаємо дачний будинок, експертна оцінка якого майже 100000 грн.Скажіть, будь-ласка, чи маю я право і далі оформляти як малозабезпечена сім'я,чи цей дохід мені врахується і нічого вже не вийде?

Доброго дня! Виплата раніше призначеної соціальної допомоги може бути припинена у випадках: -якщо сім’єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення; -у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють виплату соціальної допомоги (зокрема, смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни; -за заявою уповноваженого представника сім’ї - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою. Отже, про зміну свого матеріального становища (у Вашому випадку це дохід отриманий від продажу будинку) Ви зобов'язані повідомити орган соціального захисту. Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про припинення отримання допомоги у таких випадках приймається органами соціального захисту населення на підставі обов’язкового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Андрій Ukraine/Ivanofrankovsk 21.03.2017 15:03
-1 0 +1

На всіх будинках мікрорайону Пасічна які обслуговує приватний ЖЕО ТзОВ"Пасічна ІФ" висить оголошення про відключення подачі води з 28 березня 2017року за борги вище згаданого ЖЕО у сумі близько 365тисяч гривень перед Водоканалом.Як бути жителям що справно сплачують комунальні послуги за користування водою та каналізацією?

Організації, які надають житлово-комунальні послуги, за чинним законодавством України взагалі не мають права відключати жилі приміщення громадян та об'єкти соціальної сфери від тепло-, електро, газо- і водопостачання. Й особливо - у разі несплати громадянами цих послуг з поважних причин (наприклад, через малозабезпеченість сім'ї, фактичний сукупний доход якої є нижчим за гарантований державою прожитковий мінімум). Якщо Вас відключили від енерго-, тепло-, газо- і водопостачання, то неодмінно одразу ж звертайтеся з відповідними письмовими заявами до органів центральної державної і місцевої влади, які повинні здійснювати постійний нагляд за додержанням вимог чинного законодавства та захищати від неправомірних посягань "гарантовані Конституцією, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи людини та громадянина"

яр Ukraine/Donetsk 20.03.2017 17:31
-1 0 +1

зараз яка максимальна перерва в отриманні пенсії

Не зрозуміло що Ви маєте на увазі. Формулюйте питання чітко.

Владимир Ukraine/Odessa 19.03.2017 11:09
-1 0 +1

Как мне грамотно составить завещание на мою родную дочь минуя при этом жену и сына хочу оставить ей всё движимое и не движимое имущество (земельный участок сельскохозяйственного назначения дом и участок вокруг )

Доброго дня! У відповідності до ст... 1233 ЦК України, заповіт – особисте розпорядження фізичної особи на випадок її смерті. Тому слід пам’ятати ст... 1234 ЦК України, яка говорить, що право на заповіт здійснюється особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається. Цей документ складається лише від імені фізичних осіб у письмовій формі із зазначенням місця і часу складення, його підписує особисто заповідачі посвідчує нотаріус. Отже, Заповіт особа має складати та підписувати особисто. Найкращий варіант – власноручно написаний заповіт. Може бути й компромісний варіант – нотаріус підготовлює заповіт на комп’ютері, а ви особисто уважно його читаєте (бажано вголос) та підписуєте. Всі інші варіанти можуть привести в подальшому до скасування вашого заповіту. У тексті заповіту зазначаєте, що все своє мейно Ви залишаєте своїй рідній дочці, її прізвище, ім'я, по-батькові (можете перерахувати яке саме, але це не обов'язково, оскільки все своє майно Ви залишаєте тільки одній особі). Заповід засвідчуєте в нотаріуса. Якщо виникнуть записання стосовно написання заповіту, телефонуйте за номером - 0982323012.

Валя Ukraine/Kiev 16.03.2017 18:14
-1 0 +1

Добрий день. Я продала будинок в селі в червні 2016 року. Податкова служба повідомила мене сьогодні про те що я маю заплатити 5% податку від продажу будинку. Що мені робити в цій ситуації?

Доброго дня! Доходи, отримані від продажу об’єктів нерухо­мості, оподатковуються відповідно до ст. 172 Подат­кового кодексу України. Пунктом 172.1 статті 172 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено випадки, за яких дохід, отриманий від відчудження нерухомого майна не оподатковується. Так, не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) таких об’єктів як житловий будинок, квартира або їх частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельна ділянка, що не перевищує норми безоплатної передачі, які визначені статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення (наприклад, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара). Податок не стягується за умови, що відчуження проводиться не частіше одного разу протягом звітного податкового року та якщо вказане майно перебуває у власності платника податку понад три роки. Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених вище, або від продажу інших об'єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків (пункт 167.2 статті 167 ПКУ). Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Тетяна Ukraine/Rivne 15.03.2017 18:56
-1 0 +1

Добро дня . Звертаюсь із такою ситуацією . Я дитина - сирота і цього літа мені виповниться 21 рік . Проживаю з опікунами і прописана в ниє у будинку . З 18 років мене поставили в чергу на отримання соціального житла, але квартира мені і не буде " снитись " так мені сказали у соціальні службі аргументуючи це тим що ніколи і нікому не давали квартири . Вот і я хочю дізнатись чи дійсно я зможу отримати квартиру і які дії робити далі , тому що сама я не можу нічого добитись . Стою на черзі у сільській раді

Доброго дня! Після того, як ви подали заяву про взяття на чергу на житло, виконавчий комітет органу місцевого самоврядування (сільської ради) у місячний строк з дня подання необхідних документів виносить рішення щодо взяття на облік. Про прийняте рішення виконавчий комітет органу місцевого самоврядування повинен був направити Вам письмову відповідь з повідомленням відповідно дати взяття на облік, виду і номера черги або підстави відмови у задоволенні заяви. Стосовно черги Ви можете уточнити по місцю подачі заяви. Кожна людина має повне право на отримання інформації про ваш статус в черзі на житло, в тому числі про порядковий номер. У виконавчому комітеті зобов`язані надати таку інформацію на першу вимогу. Складіть письмове звернення. Його необхідно підготувати в двох примірниках, один з яких, з датою прийняття та підписом залишиться у вас, інший буде розглянуто в житловому відділі. Також ви можете відправити запит про просування вашої черги поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Письмову відповідь Вам повинні надати не пізніше одного місяця після прийняття Вашого звернення.

Олександр Ukraine/Saky 14.03.2017 17:19
-1 0 +1

Доброго дня! Чи вносяться до е-декларації повнолітні діти, які прописані за адресою декларанта, але фактично не проживають? Дякую

Доброго дня! У декларації декларант має вказати інформацію тільки щодо повнолітніх, а також неповнолітніх дітей, які згідно зі ст.34, 35 Цивільного кодексу України отримали повну цивільну дієздатність до досягнення 18-річного віку, за умови, що ці діти спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки з декларантом.

Анатолій Ukraine/Kiev 13.03.2017 14:32
-1 0 +1

доброго дня хотів спитати як мені приватизувати город біля хати по вул мазепи

Доброго дня! Вам потрібно подати заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. У заяві зазначаються прізвище, ім’я, по батькові заявника, місце проживання, місцезнаходження земельної ділянки, її розмір, підстави перебування земельної ділянки в користуванні. До заяви додаються копії паспорта громадянина та довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного коду. Додатково до вищезазначеного, до заяви додається копія правовстановлюючого документу, що підтверджує право власності на житловий будинок. Далі - орган, до якого ви подали заяву про приватизацію, приймає рішення. У цьому ж рішенні зазвичай дається дозвіл на виготовлення технічної документації для отримання акта на право приватної власності на землю. Після отримання дозволу на виготовлення технічної документації, звертаєтесь в організацію, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт.

маряна Ukraine/Kiev 13.03.2017 13:32
-1 0 +1

доброго дня,я мати трьох неповнолітніх дітей(10,9,7-рочків). Чоловік три роки невиплачує аліментів знаходиться судом в рошуку є в украіні підкажіть що робити

Доброго дня! Зверніться в орган соціального захисту населення. Згідно із постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме», тимчасова допомога призначається у разі, коли: 1) рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення; 2) стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, чи якого визнано недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі; 3) місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Віталій Ukraine/Kiev 09.03.2017 19:53
-1 0 +1

Цікавить питання, якщо батьки прописані за тією адресою що і я, але проживають окремо, чи повинен я вносити їх в е-декларацію як членів моєї родини?

Закон визначає, що членами сім’ї є особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, в тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші осо­би, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Чи потрібно декларувати відомості щодо осіб, які зареєстровані з Вами у одному будинку, але фактично в ньому не проживають і не пов'язані спільним побутом? Ні, не потрібно. Відповідно до антикорупційного Закону відомості щодо будь-яких інших за родинним зв'язком осіб уносять до Декларації лише за умов, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки з декларантом.

Юлія Ukraine/Kiev 08.03.2017 21:25
-1 -1 +1

Ми із сестрою круглі сироти у січні 2017року їй виповнилося 23 пенсію ми отримували по 1357 коли вона припенила отримувати пенсію я почала отримувати лише на 50грн більше чому так?

Доброго дня! Зверніться в управління Пенсійного фонду.

РУСЛАНА Ukraine/Kalush 08.03.2017 08:27
-1 0 +1

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ВОЗ ЄДНАННЯ СІМ І В ІСПАНІЮ

Доброго дня! Заява про возз´єднання родини повинна подаватися до Бюро у Справах Іноземців, у Представництвах Уряду найбільш близьких до місця вашого проживання в Іспанії. Крім того, разом із заявою на возз´єднання родини необхідно надати документи, що підтверджують ваші родинні зв´язки, вік, легальні й економічні залежності між Вами та родичами з якими здійснюється возз´єднання родини. Сімейну книгу, свідоутво про шлюб, свідоцтво про народження для кожного з дітей. Копія й оригінал Вашого паспорту. Паспорт повинний бути діючим (з незакінченим терміном дії). Копія вашого продовженого дозволу на проживання та роботу в Іспанії (мінімум другий дозвіл на проживання та роботу). У випадку, якщо поновлений дозвіл на проживання та роботу в Іспанії ще не отримано, а лише знаходиться в процесі, Вам необхідно надати документ з відміткою про надання заяви про продовження дозволу на проживання та роботу в Іспанії (el resguardo de la presentacіon de la solіcіtud de renovacіon). Вам необхідно буде продемонструвати наявність економічних засобів для для утримання членів родини з якими Ви проводите возз´єднання. Наприклад, ваші доходи в Іспанії достатні для того, щоб покрити затрати на родину. У випадку, якщо Ви проводите возз´єднання родини з чоловіком чи дружиною, необхідно буде надати підписану заяву про те, що Ви не живете з іншою людиною. За більш детальною інформацією зверніться в консульство, представництво Уряду Іспанії на території України.

тетяна Ukraine/Kiev 07.03.2017 18:16
-1 0 +1

Здраствуйте,бивший чоловик не платить алимент, що потрібно щоб він почав їх платити?

Доброго дня! Зверніться до суду із позовною заявою про стягнення аліментів. Якщо вже зверталися, то із виконавчим листом (виконавчий лист – це письмовий документ встановленої форми і змісту, який видається судом для примусового виконання прийнятих ним у справах рішень, ухвал, постанов як підстава для їх виконання) зверніться до виконавчої служби для примусового стягнення аліментів.

Мар'яна Ukraine/Ivanofrankovsk 07.03.2017 10:40
-1 0 +1

Доброго дня! Чи можете сказати, скільки буде коштувати оформлення права власності на квартиру 65 кв.м в новобудові. І оформлення права власності на кладову 4 кв.м.Дякую!

Доброго дня! Зверніться до нотаріуса або до суб'єкта держреєстрації прав за місцезнаходженням майна.

Ігор Ukraine/Lviv 06.03.2017 18:07
-1 0 +1

Доброго дня. Я вже працюю, школу закінчив давно. Хотіли ввечері з друзями пограти на футбольному полю зі штучним покриттям, яке розташоване біля школи, та друзі кажуть, що директор забороняє ... Я он якось сильно сумніваюся, що директор школи має право дозволяти\забороняти . То ж не його приватна власність, а напевно державна чи комунальна ! Підкажіть щось , будь ласка )

-1 +1 +1

Доброго дня! Все залежить від того чи державна, чи приватна школа. Хто облаштовував майданчик, якщо це штучне покриття і облаштовував його навчальний заклад, то потрібно питати дозволу директора. Якщо облаштували самі жителі району в якому знаходиться заклад, то дозвіл не потрібен.

Світлана Iceland 06.03.2017 14:06
-1 0 +1

Я одинока мати,11 років будувала не величку врімяночку,хочу зараз підключити до неї світло,та там сума така ,що мені ще з десять років треба складати,щоб підключити то світло.Скажіть будь ласка ,чи є в мене якісь пільги на підключення.Одна дитина 11 років.Дякую.

Доброго дня! Ні, немає пільг. Пільги, окремим категоріям громадян, надаються тільки при оплаті електроенергії.

-1 0 +1

Прошу допомогти ще в одній ситуації. Сімейна пара в шлюбі придбала квартиру. Мають спільну дитину. При розлученні квартиру поділили на порівну на чоловіка і дружину. Чоловік переписав свою частину квартири на жінку в рахунок аліментів, але ніде не зафіксував цього. Через 3 роки жінка подала на аліменти. Як поступити чоловіку , який впевнений, що він розплатився по аліментах половиною квартири, що робити ? Дякую.

Немає такого поняття, як розплатитися за аліменти шляхом передачі половини своєї квартири у власність дружини. Обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття покладений рівною мірою на обох батьків, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі. Одним зі способів виконання обов’язку з утримання дитини є сплата одним з батьків аліментів на утримання дитини.

-1 0 +1

Прошу дати відповідь на запитання : сімейна пара в шлюбі купила будинок і через 3 роки розлучилася. Спільних дітей немає. Чоловік виїхав з будинку, жінка залишилась проживати з іншим чоловіком при цьому розлучилася без розподілу майна. Як отримати розлученому чоловіку частку майна ? Неодноразово говорилось про виплату коштів за половину будинку, але жінка не реагує, а ще й її родичі наносять тілесні ушкодження бувшому чоловіку, але не зафіксовані побої. що робити ?

Доброго дня! Якщо ще не минув строк позовної давності (3 роки з часу розірвання шлюбу), то чоловік має право подати до суду заяву про поділ спільного майна подружжя.

Ніна Ukraine/Ivanofrankovsk 03.03.2017 17:28
-1 0 +1

Дякую за Ваші відповіді! Мені нараховує не теплопостачальник, а комунальне підприємство "Муніципальна Інвестиційна Управляюча компанія". За послугу "обслуговування мереж гарячої води" і "обслуговування мереж центрального опалення" нарахування включені за квартплату. Як бути в цьому випадку?

Можлиао це і є те саме обслуговування місць загального користування ( Приміщення загального користування (МЗК) житлового будинку – це сходові клітини, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, підвали тощо»). Пунктом 28 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення визначено, що споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, повинні оплачувати послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку. Пункт 2.7 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води передбачає, що після затвердження акту про відключення сторони укладають Договір про надання послуг з опалення місць загального користування багатоквартирного будинку. Зверніться до керівника МІУК із заявою в якій опишіть детально ситуацію та вкажіть питання,що Вас цікавлять.

Ніна Ukraine/Ivanofrankovsk 03.03.2017 12:19
-1 0 +1

Добрий день! Маю автономне опалення. За послуги обслуговування мереж гарячої води та центрального опалення і взимку і влітку, тобто круглий рік, мені МІУК нараховує платню, яку я сплачую щомісячно. Скажіть, будь ласка, згідно якого документа я маю робити заяву на перерахунок. Дякую.

Можливо Вам приходять платіжки від теплопостачальника для оплати вартості опалення місць загального користування? Якщо Ви проживаєте в багатоквартирному будинку, мешканці якого встановили індівідуальні системи опалення, то всеодно отримуватимете рахунки від теплопостачальника. Але оплата тепер нараховується не за опалення помешкання, а за місця загального користування (Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій). Законодавство: Цивільний кодекс України; Закон України «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»; Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 1.07.2005 № 630 (із змінами, затвердженими постановою КМУ від 31.10.2005 №1268); Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений Наказом Мінбуду України від 22.11.2005 року №4 зі змінами (Наказ від 06.11.2007 року за №169); Методика розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків та визначення плати за їх опалення (затверджена Наказом Мінбуду України від 31.10.2006 р №359); А також Державні будівельні норми В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», Державні будівельні норми В.26-31.2006 «Теплова ізоляція будівель».

Сергій Ukraine/Kiev 02.03.2017 16:18
-1 +1 +1

Добрий день! Скажіть будь ласка, якщо син взяв кредит в банку, батьки пенсіонери цього не знали, то чи має право банк відібрати квартиру в якій вони проживають разом і хто повинен віддавати кредит якщо з сином щось станеться. Дякую

Добрий день! Все залежить від того, що зазначено в кредитному договорі, яке майно внесене під заставу. Чи є особа, яка взяла кредит співвласником житла. Не можу однозначно відповісти на дане питання, оскільки потрібно ознайомитись з усіма документами по кредиту. У випадку смерті, якщо після нього залишається якесь майно, то кредит успадковується разом з майном. Якщо ж кредит - це єдине, що дісталося від спадкодавця (краще просто відмовитися від прийняття спадщини) тоді погашати кредит не доведеться.

Елена Пасичник Ukraine/Kiev 02.03.2017 14:31
-1 0 +1

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо вагітна жінка стала на облік в центр зайнятості, по направленню від центру пішла на роботу, там пообіцяли її прийняти і в бланку написали що погоджена на вакансію, але передзвонили через 2 год і відмовили в усному порядку, з причини вагітності, вимагаючи жінку повернутися з цим бланком, щоб написати там відмову, чи повинна жінка повертатися на підприємство для корегування бланку, як треба вчинити в даній ситуації, дякую.

Доброго дня! Вагітність не є причиною для відмови у прийнятті на роботу.

Ніна Ukraine/Ivanofrankovsk 02.03.2017 13:30
-1 +1 +1

Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи має сплачувати власник автономного опалення за послуги обслуговування мереж гарячої води та центрального опалення. Дякую.

Доброго дня! Ні. При переході на автономне опалення Ви відмовляєтесь від отримання послуг централізованого опалення і гарячого водопостачання. У

Марина Ukraine/Rivne 01.03.2017 22:17
-1 0 +1

Чи потрібно мені писати заяву на прийняття на роботу, якщо вже звільнена, трудову повернули і початково направляла біржа праці?

При звільненні з роботи пишеться заява про звільнення, а не про прийняття на роботу. А якщо це нове місце роботи, то, незалежно від того чи направляла біржа, заяву про прийняття на роботу потрібно писати.

Оля Ukraine/Kiev 01.03.2017 15:34
-1 0 +1

Дякую вам за відповіді.Ще одне питання якщо будинок неприватезований і переданий по заповіту то потім не буде проблем коли треба буде переписувати на себе

Будинок потрібно приватизувати. Потім, після відкриття заповіту, можуть виникнути проблеми. У випадку, якщо на момент смерті не буде документів, які засвідчують право власності на будинок, визнавати право власності на це майно доведеться у судовому порядку.

Оля Ukraine/Kiev 01.03.2017 13:42
-1 0 +1

А якщо він буде прописаний то родичі теж можуть оскаржити потім заповіт ?. Бо близьких родичів у неї немає є далекі родичі двоюрідні ,але вони сказали що претендувати не будуть , але трохи всерівно переживаємо бо там треба скрізь ремонти робити і багато коштів укладати а вдруг коли поробим все а їм передумається .

Можуть, мають право. Але, відповідно до ч.2 ст.1257 Цивільного кодексу України заповіт може бути визнаний недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Можете й прописатися, про всяк випадок.

Оля Ukraine/Kiev 01.03.2017 11:52
-1 +1 +1

Добрий день скажіть будь ласка , у нас сосідка старенька одинока зробила заповіт на мого чоловіка , і хоче щоб він прописався у неї , скажіть будь ласка чи обов язково прописуватись і як краще зробити ?

-1 +1 +1

Добрий день! Якщо є заповіт, то на підставі заповіту чоловік успадкує квартиру після смерті сусідки. Прописуватись не обов'язково. Проте, якщо у сусідки є близькі родичі, то заповіт може бути оскаржено ними.

елена United States 01.03.2017 10:20
-1 0 +1

виселили без документів( не було ні від власника будинку ні від тієї людини яку виселили заяви, піднімались документи тих років) й без суду, сестра без відома всіх виселила... на підставі чого і як це вона зробила не зрозуміло...

елена Iceland 01.03.2017 08:51
-1 0 +1

сільки часу може мати строк позовної давності???

В цивільному процесі - три роки. За домовленістю сторін,або якщо є поважні причини через які пропущено цей строк, його може бути збільшено. Проте, не через 17 років. Виселили на підставі чого, якого документу (людину можна виписати з будину без його згоди тільки в судовому порядку і за достатньої кількості доказів)? В ЦК України ми маємо норму про те, що член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

елена United States 28.02.2017 15:24
-1 0 +1

доброго дня! Людину виписали з будинку незаконно 17 років тому чи можна це оскаржити через суд зараз так як пройшло багато часу і власник будинку помер???

Доброго дня! Строк позовної давності минув.

Ганна Ukraine/Sumy 28.02.2017 12:56
-1 0 +1

Доброго дня! Цікавить питання виплати аліментів з грошового утримання, а саме: колишній чоловік працює у поліції і отримує грошове утримання і за законом йому виплачується компенсація прибуткового податку. Так ось, аліменти виплачують з суми без урахування цієї компенсації.Тобто з його грошового забезпечення утримують прибутковий податок, вираховують 1/4, що є аліментами, а потомі він отримує 3/4 грошового забезпечення+компенсацію прибуткового податку. Чи правиль таке нарахування аліментів? Дякую

Доброго дня! Утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом. Кабінетом Міністрів України Постановою №146 затверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.

Наталя Ukraine/Ivanofrankovsk 28.02.2017 12:10
-1 0 +1

Доброго дня!Ми вже розлучені через суд,в мене є рішення суду про розірвання шлюбу,але немає свідоцтва!Дея я можу його отримати?

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», рішення суду про розірвання шлюбу, які прийняті після 27 липня 2010 року, є документами, що засвідчують факт розірвання шлюбу і додаткової реєстрації не потребують. У разі розірвання шлюбу в судовому порядку рішення суду, яке набрало законної сили, надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Наталя Ukraine/Ivanofrankovsk 27.02.2017 19:40
-1 +1 +1

Доброго вечора!Чи можу я отримати розірвання про шлюб без чоловіка?

Доброго дня! Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них, а також за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду. Для того, щоб почати оформляти розлучення без згоди чоловіка, потрібно написати і відправити в судову інстанцію позовну заяву.

Вікторія Ukraine/Kiev 27.02.2017 10:52
-1 0 +1

Добрий день. Моїй дитині 4 роки. Вона інвалід, діагноз - ЗПМР. Чи маю я право водити її у звичайний садочьок? Якщо так, то чи можна без черги її туди оформити? Та чи має вона право на людину супроводника в дитячому садочку,?який по закону має виділяти держава. Дякую.

Доброго дня! Якщо дитина за станом здоров’я не може відвідувати звичайний сад, його направлять у спеціальний дошкільний заклад. В садок загального типу зобов’язані взяти без черги. Якщо у малюка, за висновком лікаря, є відхилення у психічному чи фізичному розвитку, мати може бути звільнена від оплати саду. Зверніться до завідуючого дитячим садком і в нього все детально розпитайте.

Наталія Ukraine/Kiev 26.02.2017 23:51
-1 0 +1

Виконавча служба не своє вчасно перерахувала кошти(ч/з 5 міс) і за це була нараховано пен та штраф. Що мені робити і до кого звертатися?

Підготуйте й напишіть письмову заяву до виконавчої служби, в якій детально опишіть ситуацію, викажіть усі ваші пояснення та вимоги відносно ситуації, що склалася.

Інна Ukraine/Kiev 26.02.2017 16:43
-1 +1 +1

Добрий день! Скажіть будь ласка чи можна виписати людину з будинку якщо він стохть на військовому обліку?

-1 +1 +1

Добрий день! Зняти з реєстрації (виписати людину з будинку) можна тільки за її власною заявою або через суд.

Наталія Ukraine/Kiev 25.02.2017 22:32
-1 0 +1

А як що кошти надійшли через 5 міс, які мої дії, що мені їм говорити???

Куди кошти надійшли? Кому говорити? Не зовсім зрозуміле ваше питання.

Наталія Ukraine/Kiev 24.02.2017 19:16
-1 -1 +1

Добрий вечір, в мене питання ми отримали виконавчий лист про стягнення боргу з фіз.особи підприємця на користь пенсійного фонду.Борг був сплачений .в мене питання на протязі скількох днів виконавча служба кошти и повинна була перерахувати ці кошти на пенсійний фонд?

Доброго дня! Грошові суми, стягнуті з боржника (у тому числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця. Стягувачу - юридичній особі стягнуті грошові суми перераховуються виконавцем у встановленому порядку на визначені стягувачем рахунки. Відповідно до Інструкції з організації примусового виконання рішень при надходженні коштів на депозитний рахунок органу ДВС особа, відповідальна за ведення книги (в органі ДВС щодо кожного рахунку заводиться книга обліку депозитних сум) не пізніше наступного робочого дня повідомляє начальника органу ДВС, від якого боржника чи стягувача надійшли кошти і в якій сумі. Начальник органу ДВС на виписці з рахунку Державної казначейської служби України або банку ставить напис "ознайомлений", підпис та дату ознайомлення. Після цього не пізніше наступного робочого дня відповідна особа повідомляє державного виконавця про надходження депозитних сум. Державний виконавець на виписці Державної казначейської служби України або банку поряд із сумою, що надійшла на рахунок, ставить дату та підпис. Після цього не пізніше ніж протягом трьох робочих днів від дня ознайомлення з інформацією про надходження коштів державний виконавець у разі достатності суми для покриття всіх вимог стягувача та наявності відомостей від стягувача про шляхи отримання ним коштів готує одне розпорядження, яке затверджується начальником органу ДВС із зазначенням дати та скріплюється печаткою органу ДВС. Підготовка розрахункових документів про перерахування коштів здійснюється відповідною особою не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня отримання розпорядження державного виконавця.

Людмила Ukraine/Lviv 24.02.2017 16:09
-1 0 +1

Доброго дня! Чи сплачує покупець мито у розмірі 1 % у випадку, коли частину земельної ділянки йому продає його мати? Дякую.

Доброго дня! Так, сплачує. Купівля-продаж земельної ділянки оподатковується. За купівлю-продаж житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів,земельних ділянок сплачується 1 відсоток.

-1 0 +1

Добрий день! Сїм'я мого сина певний час мешкала в моїй квартирі. Реєстрації не було. Розлучилися. Колишня дружина сина намагається через суд здерти з мене гроші, які вона ніби-то давала мені за те, що я перереєструю квартиру на неї. За час їхнього проживання я зробила ще і ремонт у квартирі. Вона заявляє, що ремонт зробила вона і теж вимагає гроші. Документи ніякі не надає, а в свідки заявляє своїх батьків та друзів. На скільки правомірні її дії ? Cин спростовує її заяви. Що робити мені ?

Доброго дня! Передача грошей однією стороною іншій повинна бути документально підтведжена (договір, розписта). Яким чином "син спростовує її заяви"?

-1 0 +1

Доброго дня! Сім'я мого сина певний час мешкала у моїй квартирі. Реєстрації не було. Розлучилися. Колишня дружина сина претендує на гроші, які ніби-то сплатила мені. Також я за час їхнього проживання зробила ремонт. Вона теж вимагає з мене гроші через суд. Жодних документів не надає. Чи правомірні її дії?

Євгеній Ukraine/Kiev 23.02.2017 23:01
-1 0 +1

Добрий вечір, чи можете ви відповідати на запитання по експертизі непрацездатності(медицина)

Доброго дня! Якщо Ваше запитання стосується порядку проведення експертизи відповідно до законодавства України, то звісно. На цьому ж сайті є розділ медичної онлайн консультації. Якщо Ваше запитання більш медичного характеру, то можете задати його там.

Олена Ukraine/Rivne 23.02.2017 16:39
-1 0 +1

Доброго дня! чи може бути звільнена від судового збору з заявою про розлучення жінка, яка на даний час перебуває в декретній відпустці?

Декретна відпустка не є підставою для звільнення від сплати судового збору.

Іван Ukraine/Chervonograd 17.02.2017 19:11
-1 0 +1

До робочого часу відноситься час роботи за завданням, час періодичних короткочасних перерв на відпочинок під час роботи, час на особисті потреби і технологічні перерви, тобто всі ті види витрат часу, без яких не може здійснюватися виробничий процес і які необхідні для його нормального виконання. Якщо можна вкажіть підставу чи посилання на закон. В КД і правилах внутрішнього трудового розпорядку вказано, що надаються перерви, а не записано чи включати їх в робочий час чи ні. Адміністрація не включає в робочий час, а щоб провести зміни в КД треба підстава.

Немає такої підстави чи посилання на закон. Це питання повинно регулюватися локальними нормативно-правовими актами, що діють на підприємстві. Є робочий час і є час для відпочинку. Як тривалість робочого часу так і час для відпочинку встановлюється керівництвом підприємства. Робочий час - це час, протягом якого працівник, відповідно до трудового, колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку зобов'язаний перебувати на робочому місці і виконувати свої трудові обов'язки. До робочого відноситься також час роботи, виконаної за пропозицією, розпорядженням або з відома роботодавця понад встановлену тривалість робочого часу. Часом відпочинку за трудовим законодавством визнається той час, протягом якого працівник вільний від виконання трудових обов'язків і який він може використовувати на свій розсуд. Час відпочинку працівник використовує у своїх інтересах, для відновлення витрачених сил, харчування чи прогулянки на свіжому повітрі. Якщо Ви вважаєте, що Ваші права на належні умови праці порушено, зверніться до Територіальної Державної інспекції з питань праці в Івано-Франківській області.

яна Ukraine/Kiev 17.02.2017 16:26
-1 0 +1

Доброго вам дня!В мене помер чоловік з яким я 5 років в рощлкченні лишилась дитина 6 років в пенсійному відділі в пенсії по втраті годувальника мені відмовили по тій причинні що в нього відсутній трудовий стаж!чи можу я оформить допомогу і яку в соціальному совбезі з моею заробітньою зарплатою 2000 тисячі?

Доброго вечора! Обов'язковою умовою для призначення пенсій по втраті годувальника за нормами Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є наявність страхового стажу померлого годувальника від одного до п'ятнадцяти років залежно від віку на момент смерті. Ви можете звернутися в орган соціального захисту за призначенням допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Іван Ukraine/Chervonograd 17.02.2017 14:54
-1 0 +1

Якщо можна вкажіть підставу включення 10 хвилинних технологічних перерв в робочий час!!! Стаття 66 КзПП говорить про 1 перерву, яка не включається в робочий час (це перерва для відпочинку і харчування 30 хвилин). Всі інші перерви, щоб сходити в туалет, повинні включатись в робочий час.

Ознайомтеся з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, технологічною (посадовою) інструкцією та іншими документами на підприємстві, які регулюють дане питання. До робочого часу відноситься час роботи за завданням, час періодичних короткочасних перерв на відпочинок під час роботи, час на особисті потреби і технологічні перерви, тобто всі ті види витрат часу, без яких не може здійснюватися виробничий процес і які необхідні для його нормального виконання.

наталія Ukraine/Kremenchuk 15.02.2017 15:03
-1 0 +1

Добрий день. Мені 32 роки з них 26 я хворію на цукровий діабет.Донині мала третю групу інвалідності з дитинства.Цього року мені не дали групу мотивуючи тим що мені ще далеко до пенсії, що я можу працюватиІ що в мене мало ускладнень.Чи можуть мені зняти групуІ на що я маю право?

Доброго дня! Сам по собі цукровий діабет не є підставою для встановлення групи інвалідності. Діабетик може отримати групу тільки при наявності певних ускладнень діабету, які тягнуть за собою тяжкі порушення життєво важливих функцій організму. Рішення про інвалідність в залежності від тяжкості захворювання приймається на підставі медико-соціальної експертизи. Експертиза проводиться не тільки, щоб встановити групу інвалідності, але і для того, щоб визначити ступінь втрати професійної працездатності, її терміни, необхідну реабілітацію. Те, що ви хворі, не завжди привід для отримання статусу інваліда. Інвалідність дається при функціональних порушеннях, які призводять до обмеження життєдіяльності.

Іван Ukraine/Chervonograd 15.02.2017 00:26
-1 0 +1

Працюю в’язальником схемних джгутів на ДП ВО "Карпати" в цеху№2 на конвеєрі. Робоча зміна 12 годин з 30 хвилинною перервою на обід і 4 технологічними перервами по 10 хвилин, які не включаються в робочий час. Знаю, що ці перерви (технологічні, або в Колективному Договорі це перерви санітарно-гігієнічного призначення), на деяких підприємствах включається в робочий час. Якщо можна вкажіть підставу включення 10 хвилинних технологічних перерв в робочий час. В табелі виходу на робочу зміну нам ставлять 10.8години, а на мою думку, повинні ставити 11.50години = 11годинам 30 хвилин.

Доброго дня! Згідно із нормами встановленими КЗпП України працівникам надається перерва для відпочинку і харчування. Вона не включається в робочий час, а тому працівники можуть використовувати час перерви на свій розсуд. Початок перерви, її тривалість і час закінчення встановлю­ються безпосередньо на підприємстві у правилах внутрішнього трудового розпорядку. Законодавством встановлено лише макси­мальну тривалість перерви — до 2 годин. Мінімум її визнача­ється самим підприємством. На практиці тривалість перерви коливається в межах від 30 хвилин до 1 години. Законодавством встановлені інші види перерв для праців­ників протягом робочого дня: для годування дитини віком до 1,5 року, для обігрівання — тим, хто в холодну пору року працює на відкритому повітрі або в закритих нетоплених при­міщеннях, перерви для відпочинку працівникам, які працюють на вантажно-розвантажувальних роботах, перерви на роботах зі шкідливими умовами праці. Вони не є часом відпочинку та надаються як компенсація за умови праці або іншим призна­ченням і включаються до робочого часу.

Оксана Ukraine/Ivanofrankovsk 14.02.2017 11:22
-1 0 +1

Доброго дня.Скажіть будь-ласка,після рішення суду про сплату аліментів з колишнього чоловіка я подала заяву в належний орган ДВС в перших числах грудня 2016р зі всіма потрібними документами,рішенням суду(паспортні дані,індифікац.код),уже пройшло більше двох місяців жодних дій від ДВС.Підскажіть які повинні бути мої подальші дії,маю я право звернутись до них щоб вони мені надали відповідь в письмовій чи усній формі,чи потрібно чекати,так як немаю можливості повноцінно матеріально забезпечувати дитину.Знаю що батько дитини працює на державній роботі тільки в іншій області, приховуючи місце роботи,які дії повинна проводити ДВС для розшуку і стягнення аліментів з особи яка переховується, і які мої права і дії як позивач в цій ситуації?Дякую.

Доброго дня! Державна виконавча служба при отриманні виконавчого документа порушує провадження про стягнення аліментів, про що надсилає платнику і одержувачу аліментів відповідну постанову про відкриття виконавчого провадження. Після порушення провадження по стягненню аліментів державний виконавець негайно вживає заходів щодо встановлення місця проживання, роботи, джерел доходу боржника. У цих цілях, як правило, в день порушення виконавчого провадження надсилаються запити до податкового органу, відділення Пенсійного фонду України, страхові компанії за місцем реєстрації боржника, здійснюється вихід за місцем проживання боржника, тощо. За наявності заборгованості по аліментах встановлюється майнове становище платника аліментів. Якщо платник аліментів офіційно працевлаштований в іншій області (не за місцем реєстрації), і приховує від Вас своє місце перебування, державний виконавець може оголосити розшук боржника. Після встановлення місця роботи боржника, визначення розміру заборгованості (якщо така є) державний виконавець разом із своїм розпорядженням направляє виконавчий лист до бухгалтерії підприємства, де працює боржник. Стягнення аліментів в такому разі провадиться бухгалтерією підприємства із заробітної плати боржника. Ви можете звернутись до виконавця, якого Вам призначили при поданні документів до ДВС, для того, що дізнатися як просувається справа.

Леся Ukraine/Kiev 13.02.2017 16:54
-1 0 +1

Доброго дня! Підскажіть, я розлучена з батьком дитини, хочу подати на нього на сплату аліментів. Проте, на даний момент він знаходиться в СІЗО, вже 1,5 роки. Чи призначать йому сплачувати аліменти? І в позовній заяві вказувати фактичну адресу перебування відповідача (СІЗО) чи його адресу реєстрації? Я в такому випадку можу вказувати в позовній заяві аліменти в твердій сумі? дякую.

Доброго вечора! Ви можете звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів, оскільки навіть у разі засудження батька чи матері та перебування в місцях позбавлення волі не позбавляє їх зобов’язання утримувати дітей та виплачувати аліменти на їх утримання. В заяві вказуєте обидві адреси. Сума аліментів визначається в залежності від розміру доходів їх платника. Якщо у платника аліментів не має сталого доходу, то може бути визначено суму аліментів у твердій грошовій сумі, тобто фіксована сума щомісячних виплат з врахуванням індексу інфляції. Розмір аліментів не може бути нижчим 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що вказано в ст. 182 Сімейного Кодексу України. У Вашому випадку місце перебування чоловіка - СІЗО. Ви маєте право звернутися в органи соціального захисту для призначення Вам тимчасової допомоги. За частинами 8-10 статті 181 Сімейного кодексу якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога за рахунок коштів Держбюджету України, яка не може бути меншою ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно із постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме», тимчасова допомога призначається у разі, коли: 1) рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення; 2) стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, чи якого визнано недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі; 3) місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Дана Ukraine/Lviv 13.02.2017 16:53
-1 0 +1

Добрий день!!! У мене питання я зі своєю сім"єю (оловік та двоє дітей) отримуємо допомогу для малозабезпеченої сім"ї і на днях купили авто чи потрібно повідомляти про це органи соціального захисту??? Дякую.

Доброго дня! Якщо авто купили і зареєстрували на одного із членів сім"ї, то бажано повідомити про це орган соціального захисту.

МАРІЯ Х . Ukraine/Kalush 10.02.2017 21:26
-1 0 +1

Доброго вечора. У мене виникла дуже не проста ситуація . Япридбала житло у новобудові, але виявляється, що будинок був на той час під арештом, договір вклали стандартнй купівлі- продажі. Арешт зняли, після подання апеляції. Скажіть , чи дійсний цей договір? І взагалі , що робити в цій ситуації? Дякую!

Доброго дня! Для точної відповіді стосовно даного питання потрібно ознайомитися з договором купівлі-продажу та іншими документами, які є у Вас.

Наташа Ukraine/Kiev 29.12.2016 19:45
-1 +2 +1

Доброго вечора.Скажіть будь-ласка,чи можна перенести вже нараховану субсидію на іншу адресу,якщо я проживала і була прописана за однією адресою а тепер проживаю і прописана вже за іншою?

Доброго дня! Зверніться до управління праці та соцзахисту населення в якому оформляли субсидію.

василь Ukraine/Chernevtsy 23.12.2016 22:18
-1 0 +1

чи можуть відрізати газ від приватного будинку через несплату боргу який утворився в наслідок затягування призначення субсидії . борг 8 тис

Доброго дня! Можуть, якщо Ви не оплатили надані послуги з газопостачання протягом 10 днів після граничного терміну, зазначеному в договорі чи платіжному документі. Вам мали б вручити під розписку будь-яке письмове попередження про припинення газопостачання. Якщо громадяни не отримали вчасно повідомлення про призначення субсидії, по можливості краще платити за комунальні послуги самостійно. Якщо платити нічим, треба повідомити підприємство - надавача послуг про те, що сім’єю вже подані документи на призначення субсидії. У цьому випадку в підприємств є вказівка не застосовувати санкції до споживачів у зв’язку з відсутністю платежів. Потім, оскільки субсидія призначається з місяця звернення, їм зро...ть перерахунок.

Андрій Ukraine/Ivanofrankovsk 22.12.2016 21:55
-1 +2 +1

В мене отака історія: на даний час ПРАТ «Київстар» проводить акцію. Правила акції полягають в тому, щоб поповнити рахунок до певного числа більше ніж на 100 грн. і отримати в подарунок 15 бонусних гривень, які потрібно використати протягом семи днів, бо після закінчення цього терміну бонуси анульовуються. Бонуси можна використати на: - Дзвінки , смс та ммс на номери будь –яких операторів по Україні, крім коротких номерів; - На абонентну плату в тарифному плані (першочергово використовуються кошти з бонусного рахунку, а потім з основного). Попередньо мені прийшла смс зі спеціальною пропозицією – при підключенні до певного числа тарифного плану «Київстар онлайн +.Регіон 2»(за умовами якого абонплата складає 65 грн кожного місяця). Перехід для мене є безкоштовним та надається знижка 33 грн на першу абонплату. Оцінивши ситуацію , я вирішив використати обидві пропозиції. Попередньо прослухавши всі умови в голосовому меню за номером 477 (для абонентів передплаченого звязку «Київстар») та прочитавши всі умови на сайті www.kyivstar.ua, та дотримавшись всіх правил з вище вказаних ресурсів, я поповнив рахунок на 100 грн і отримавши підтвердження про зарахування 15 грн на мій бонусний рахунок, зателефонував в меню змін та прослухавши ще раз всі правила дав згоду на перехід в тарифний план «Київстар онлайн+. Регіон 2». Через кілька хвилин мені прийшло повідомлення з підтвердження переходу в новий тариф. Після перевірки рахунку я виявив що з мого основного рахунку було списано 33 грн ,а 15 грн на бонусному рахунку залишились. А по моїх разрахунках я повинен був оплатити тільки 17 грн, адже: 65 грн (вартість щомісячної абонплати) – 33 грн (моя знижка на першу абонплату) – 15 грн (бонусний рахунок за участь в акції «100+15 грн бонусних», які обовязково повинні бути використаними при абонплаті в першу чергу) = 17 грн. Вирішивши, що це звичайна помилка я зателефонував до оператора, щоб повідомити про помилку та попросити виправити ситуацію і повернути мені на основний рахунок 16 грн та натомість зняти 15 бонусних грн ( а 1 грн, я незнаю куди поділась). У відповідь мені прозвучало, що я помиляюсь. Кошти з мого основного рахунку були списані коректно , а при першій абонплаті кошти знімаються тільки з основного рахунку. На мої заперечення та двох годинний сумісний пошук на всіх доступних ресурсах підтвердження свіжовиявлених правил з двома операторами ми так і не знайшли. Я отримав відповідь, що перща абонплата йде в якості підключення. На мої заперечення про те що, підключення для мене за умовами пропозиції безкоштовне, а кошти були зняті саме в якості абонплати, при якій першими мають списуватись кошти з бонусного рахунку. Я отримав згоду та запевнення про те ,що надалі так і буде (щоправда після того, як через 7 днів ці кошти анулюються, а використати їх немає на що бо за правилами все на що можуть бути використані кошти в цьому тарифі надається безкоштовно). А на дантй час зняття коштів вони вважають коректним в можливість їх повернення відсутня. Підкажіть, будь ласка, як боротись з монополістом та добитись справедливого повернення коштів. Згідно з усіма правилами, з якими можна було ознайомитись на інформаційних ресурсах оператора списання 16 грн з 33 грн з мого основного рахунку є незаконним, свою згоду на таке списання я не надавав і надати не міг, оскільки я про це не знав. Довести свої слова оператори не змогли, на жодному з ресурсів така інформація не вказана і на даний час. Не бажання працівників монополіста повертати грошові кошти вважаю порушнггям закону, а інформацію ,яку вони надають неправдивою , бо підьвердження їй ми не змогли знайти навіть після спільних двогодинних пошуків.

Доброго дня! Перед тим, як підключатись до певного тарифного плану потрібно детально вивчити інформацію ( на сайті, безпосередньо зв'яжіться з оператором, щоб все детально розпитати) про тарифний план до якого бажаєте приєднатися. Якщо Ви вважаєте, шо Ваші права порушено - зверніться в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Анна Ukraine/Lviv 22.12.2016 21:33
-1 0 +1

Добрий вечір. Скажіть, будь-ласка, які пільги має дитина 6 років, яка має вроджену ваду зору? І куди потрібно звертатись, бо з Собезу відправляють до лікаря, в якого стоїть на обліку, а лікар відправляє в Собез. Рік тому оформили соціальну допомогу.

Доброго дня! Сім'ям дітей-інвалідів забезпечується право на грошову допомогу на догляд за дитиною-інвалідом до досягнення нею 16-річного віку обсягом у 100 % мінімальної заробітної платні, яке визначається в Законі "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", соціальну пенсію дітям-інвалідам віком до 16 років, дітям-інвалідам — у разі втрати годувальника до 18 років — в Законі "Про пенсійне забезпечення". Певні гарантії жінкам, які мають дитину-інваліда, закріплені у Кодексі законів про працю. Матерям таких дітей забороняється відмовляти при прийнятті на роботу, знижувати заробітну платню і звільняти з роботи. Обов'язковим є працевлаштування цих жінок у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. Але це пільги,які призначаються тільки у випадку, якщо дитині встановлена група інвалідності.

Наталія Ukraine/Poltava 20.12.2016 20:56
-1 0 +1

Добрий вечір,скажіть будь ласка, чи можна прописати 17 річного юнака до бабусі і як буде проводиться розрахунок її субсидії, ми багатодітна родина маємо 3 дітей, двом з яких три і один роки.

Доброго дня! Прописати можна. Розрахуно субсидії проводиться з урахуванням таких показників: чисельність осіб зареєстрованих у квартирі (будинку); дохід всіх осіб, які проживають в квартирі (будинку) за місяць (гривень); сума нарахувань за житлово-комунальні послуги (гривень). Проте це не всі критерії, що враховуються при призначенні субсидії. Для остаточного визначення права на отримання субсидії рекомендую звернутись до місцевого органу соціального захисту населення. Ви як багатодітна сім'я маєте право на пільги. Пільги для багатодітних сімей ( згідно ч. 3 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» ) : 1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); 2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб.Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю; 3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення; 4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів. Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Пільги дітям з багатодітних сімей ( згідно ч. 4 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» ) : 1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів; 2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування; 3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація; 4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання; 5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” (за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та інших джерел). Крім того, окремі види пільг передбачені також іншими законодавчими актами України.

Анна Ukraine/Kiev 20.12.2016 14:40
-1 0 +1

Доброго дня, хочу Вас запитати, як правильно посупити. В мене є людина, на яку прийшов виконавчий лист (стягувати 50 % від усіх доходів на користь жінки-отримувача). Даний боржник зробив довіреність на цю жінку, яка має право забирати доходи. Чи потрібно, щоб ця жінка давала розписку що вона отримує доходи згідно виконавчого листа по цій довіреності

Доброго дня! Якщо виплата боргу здійснюється через банк, то боржник вказує у квитанції призначення платежу, згідно з виконавчим листом., якщо іншим способом, то звісно потрібно, щоб був підтверджуючий документ (у вашому випадку це може бути розписка).

Дмитрій Ukraine/Kiev 13.12.2016 20:45
-1 0 +1

Скажіть будь-ласка, я проходжу військову службу но так склалось що в мене знайшли остеохондроз, і є 5 гриж (2-шийний, 2-грудний, і 2-поперековий відділах). І для того щоб списали (просто нереально далі служити через постійні болі.) потрібно щоб були 3 грижі в одному відділі. З цим можна кудись звернутись, чи щось зробити. Які є варіанти вирішення проблеми? Дякую.

Доброго дня! Потрібно пройти обстеження медичне, провести військово-лікарську експертизу. Для того, щоб надати детальну консультацію потрібно ознайомитися з документами, які у Вас наявні на даний момент.

Катерина Ukraine/Kharkiv 13.12.2016 14:10
-1 -1 +1

Доброго дня, нам з сестрою д істалась квартира, я оформила права на спадщину, а вона ні, але на момент смерті вона була прописана, більше 10 років вона в квартирі не проживає і ні за що не плате, плачу тільки я за свою частину, на її частині дуже великий борг, чи можу я її виписати через суд і чи можу забрати другу частину квартири собі, дякую

Доброго дня! Спробуйте вирішити дане питання мирним шляхом. Якщо домовитися не вдастся, то звертайтеся до суду.

Людмила Ukraine/Kiev 10.12.2016 15:13
-1 +1 +1

Доброго дня в мене троє дітей 4 2 півроку чоловік працює я получаю на само меншого загальний дохід 4000 тис. гривень чи можна нам звертатися на соціальну допомогу що вийде.

Доброго дня! Зверніться в орган соціального захисту. Для отримання допомоги потрібно подати заяву, де дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: — документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ — довідка про склад сім’ї; — декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї); — довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Розмір допомоги — це різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї (встановлюється щорічно законом про державний бюджет) та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіном, Держкомстатом і Держкомсім’ямолоддю. Розмір соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для різних категорій осіб, кожного разу визначаються законом про бюджет на відповідний рік.

Larisa Yaremchuk Ukraine/Poltava 10.12.2016 14:13
-1 0 +1

Доброго дня! Дуже прошу Вас надати мені відповідь на моє запитання! Сину 27 років, інвалід третьої групи з дитинства, перебуває на диспансерному обліку в ОЦМГ з 08. 12. 2005 року з діагнозом: порушення обміну сірковмісних амінокислот – гомоцистинурія, вітамін В6 – залежна форма, прогресуючий перебіг, зі стійкими ураженнями органів та систем, з відсутністю стійкого ефекту на тлі медикаментозної корекції. Кожен рік, останні два переогляди, через два роки, він проходить черговий переогляд на МСЕК (двічі на рік обов’язково лягє в лікарню на лікування, і так на протязі більше ніж десять років). Попередній переогляд проходив у червні 2015 року і йому надали ІІІ групу з переоглядом через два роки тобто в липні 2017 році. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 10 "Про затвердження переліку анатомічних дефектів...за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду" і там зазначено: "група інвалідності ІІІ : рідкісні (орфанні) генетичні захворювання, що потребують постійної специфічної обов'язкової терапії" і є наказ МОЗУ від 27.10.2014р. №778 "Про затвердження переліку рідкісних (орфанних) захворювань, куди входить хвороба мого сина: гомоцистинурія! Чи може мій син в подальшому, згідно чинного законодавства, розраховувати на надання відповідної групи без зазначення строку повторного огляду, тобто на безстроковий термін?

Доброго дня! Відповідно до встановлених чинним законодавством України норм, Ваш син має право на встановлення відповідної групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду.

Володимир Ukraine/Odessa 08.12.2016 10:09
-1 0 +1

Доброго здоров'я! Скажіть,будь ласка,багатодітна(4 дітей до 13 років),малозабезпечена сім'я,жили в селі Запорізької області,продали там будинок і переїхали у Львівську область(купили будинок по тій ціні за яку продали в Запорізькій області),я батько дітей,мені 56 років,на роботу звісно не беруть,дружина медик зі стажем,обходила всі лікарні в районному центрі місті Стрий,львівської області,скрізь відмова,звернулись до служби соціального захисту,сказали,що ми переїхали із Запоріжжя у Львів-теж відмова(ви ж придбали будинок вартістю більше 50 000 гривень,значить ви не малозабезпечені,можете звернутись через рік).Вибачте,що нам тепер вішатись? Ми ж не купили ще один будинок,ми просто поміняли один на інший в іншому районі України. Дякую за відповідь!

Доброго дня! У наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена у випадках коли: — працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги; — під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно; — особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї; Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається органами соціального захисту населення на підставі обов’язкового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги; — у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). За наявності обставин, що зазначені вище (тобто умов коли допомога не призначається) державна соціальна допомога може бути призначена органом праці та соціального захисту населення на підставі рішень районних, держадміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій у разі, коли: у складі сім’ї є інвалід; у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

людмила Ukraine/Kalush 05.12.2016 15:15
-1 0 +1

Доброго дня.скажіть будьласка яку довідку з відділу соціального захисту мені подати до суду на позбавлення батька прав щодо 16 дочки.аліменти батько не сплачує а я отримую допомогу по ухиленні батька від сплати аліментів.яку довідку з сацзабеза мені повинні даати

Доброго дня! Стосовно сплати чи несплати аліментів - Ви можету подати до суду довідку з виконавчої служби про заборгованість по аліментах, або довідку з органів соціального захисту про те, що Ви отримуєте допомогу на дитину у зв'язку з ухиленням батька від сплати аліментів (або довідка Форми Ф-25 з соцзахисту для самотньої матері, якщо Ви звісно подавали на виплату Вам такого виду допомоги).

Ольга Ukraine/Kiev 05.12.2016 10:49
-1 0 +1

Доброго дня! скажіть будь ласка ми пдали того року документи на субсидію і отримували рік субсидію, у вересні місяці було повернуто до бюджету невикористані гроші і надалі нам субсидія ненараховується , ми зверталися у органи соціального захисту нам сказали піти і запитати у сільській раді чи вони обробили запит ми запиталися (ледве бо то їх немає то обід і вже немає) і нам вони нічого незмогли відповісти позвонили в органи соціального захисту а там сказали що загубили нашу папку з документами і щоб ми привезли всі документи. Скажіть чи це можливо і як нам поступити?

Доброго дня! Ви можете звернутися зі скаргою на дії чи бездіяльність місцевого органу соціального захисту до органу влади, якому він підпорядковується. Зокрема, якщо Вам досі не призначили субсидію, Ви можете звернутися до керівництва районної держадміністрації чи виконавчого комітету міської ради. Далі можна звернутися до обласного управління або департаменту соціального захисту, керівництва обласної державної адміністрації. Також Ви маєте можливість захистити свої права у судовому порядку. Або Ви можете подати відповідний пакет документів ще раз до органів соціального захисту на призначення субсидії, а вже якщо ситуація повториться подавайте скаргу.

Василь Ukraine/Chervonograd 28.11.2016 09:10
-1 0 +1

Доброго дня! Дуже цікавить таке питання. В серпні місяці минулого 2015 року, давав гроші людині щоб пригнала автомобіль. Так як це був хороший знайомий, розписки не брав, але кошти передавав перед двома свідками. В нього щось там не получилось з автомобілем, і тягнув час. В лютому місяці 2016 віддав мені тільки Nсуму, і в липні місяці ще N2суму, при чому перед віддачею N2сумуя питав, якщо не маєш можливості віддати всі гроші, то віддавай авто яке маєш, він відповів що вигідніше продасть і віддасть гроші. І це все тягнулось понеділками.(в понеділок маю клієнта на купівлю віддам і тому подібне). Потім він мені заявляє плати мені грошей і забирай авто, при тому що сам перед цим говорив що йому так не вигідно. На даний час на телефонні дзвінки не відповідає, тільки через Вайбер призначає зустрічі, а сам не приходить.

Доброго дня! Якщо письмового документу про борг не має, то Вам ніякі свідки не допоможуть, навіть якщо їх буде дуже багато, адже закон прямо забороняє посилатися на покази свідків у разі відсутності письмового документу. Це до речі стосується і тих випадків, коли повернення коштів відбувається без документального оформлення.

Наталя Ukraine/Kiev 26.11.2016 00:42
-1 0 +1

У меня есть педагогический стаж и медицински, я планирую выход на пенсию по выслуге лет как медработник, можно в льготный стаж не всчитывать педстаж если для выслуги хватает медстажа

Доброго дня! Зверніться в управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

Оксана Ukraine/Kiev 25.11.2016 19:12
-1 0 +1

Добрый вечер. Подскажите куда сообщить если я знаю о том, что кое какой университет предоставляет типографические услуги студентам при этом работают без кассового аппарата и без чеков и без кассира. Они на общей системе налогов ложная и являются не прибыльной организацией.

Доброго дня! Постановою КМУ від 27.08.2019 р. № 796 Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності затверджено перелік платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності. Даний перелік містить п.8 згідно з яким навчальним закладом можуть надаватися такі послуги як надання поліграфічних та рекламних послуг, реалізація власної друкованої продукції, у тому числі інформаційної, рекламної та бланкової; друкування, копіювання, сканування, ламінування, запис інформації на носії.

Леся Ukraine/Ivanofrankovsk 18.11.2016 10:51
-1 +1 +1

Добрий день.Мій друг іноземець хоче відкрити кафе,куди потрібно звертатися,чи потрібно відкривати приватного підприємця?Чи потрібно дозвіл сусідів і пожежної,бо готуються страви на мангалі?Дякую

Доброго дня! Іноземці (нерезиденти) в Україні мають право займатися бізнесом, вести підприємницьку діяльність нарівні в громадянами України. Іноземець зобов’язаний отримати індивідуальний ідентифікаційний номер в державній податковій адміністрації. Цей номер є елементом Державного реєстру фізичних осіб України, і зберігається за платником податків протягом всього життя. Тільки за наявності ідентифікаційного номеру іноземцем може бути здійснена реєстрація іноземця приватним підприємцем. Іноземець в Україні має право офіційно працювати лише після отримання дозволу на працевлаштування в Україні. Тільки після отримання дозволу на працевлаштування іноземець може бути директором своєї фірми. Такий дозвіл видаються протягом 15 днів з моменту подання документів на строк до 1 року. Перш за все, потрібно вибрати організаційно-правову форми, в якій кафе буде здійснювати свою діяльність. Як показує практика, найбільш оптимальною формою може стати ТОВ або ПП. Іноземець – засновник ТОВ та одночасно керівник ТОВ не має права отримати дозвіл на працевлаштування, оскільки документи на отримання дозволу подаються від імені зареєстрованої юридичної особи. У такому разі керівником ТОВ повинен бути громадянин України. Це може бути довірена особа. Після того, як підприємство було зареєстровано, нерезидент України може отримати дозвіл на роботу, після чого, провести процедуру по зміні директора. Слід відзначити одну найважливішу особливість, яку більшість іноземних підприємців обов’язково візьмуть до уваги. Якщо іноземний засновник-нерезидент сформує статутний капітал відкриваємого підприємства на суму не менше 100 000, 00 доларів , зареєструвавши іноземні інвестиції, іноземний громадянин матиме право постійного проживання в Україні. Документи для реєстрації ТОВ іноземцем, якщо іноземний засновник — фізична особа: 1) нотаріальна довіреність на підписання статуту та реєстрацію всіх документів для юридичної особи; 2) копія паспорта засновника (паспорт повинен бути переведений на українську мову, також, необхідно завірити підпис перекладача нотаріально); 3) копія картки платника податків (ідентифікаційний номер, який необхідно отримати в Україні); 4) копія паспорта і картка платника податків реєстрованого підприємства; 5) інформація про передбачувані видах діяльності фірми; 6) контактна інформація (номер телефону, електронна пошта), за бажанням.

Ірина Ukraine/Ivanofrankovsk 16.11.2016 11:19
-1 0 +1

Доброго дні,я з чоловіком розлучена,подала заяву на аліменти,на суд він незявився жодного разу,рішення суду заочне згідно якого батько повинен сплачувати аліменти в розмірі 1/3 від заробітньої плати.Скажіть будь ласка які мої наступні дії, так як я незнаю його місця проживання а також місце роботи,по інформації він проживає в іншому місті,куди мені дальше звертатися,де шукати допомоги,добровільно він відмовляється сплачувати аліменти,дитина наша спільна неповнолітня.Чи потрібно відкривати рахунок,в якому банку як доказ для майбутнього що ніяки кошти ненадходять,хто це повинен контролювати,можливо він і працює на державній роботі мені невідомо.Дякую.

Доброго дня! Після винесення рішення суду першої інстанції, для отримання рішення суду та виконавчого листа Ви звертаєтесь в канцелярію суду із відповідними заявами про їх видачу. В канцелярії Вам повідомляють, де і коли Ви отримуєте виконавчий лист на стягнення аліментів. Зверніть увагу на те, що виконавчий лист на стягнення аліментів повинен бути складений в суворій відповідності з вимогами для виконавчих документів, закріпленими в ст.4 ЗУ «Про виконавче провадження». А саме в ньому повинні міститися такі відомості: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім’я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім’я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред’явлення рішення до виконання. Для того, щоб почати процедуру примусового стягнення аліментів необхідно скласти заяву про відкриття виконавчого провадження ( в заяві Ви вказуєте свій особистий рахунок на який Вам перераховуватимуть кошти) , підписати її та подати разом з виконавчим листом по аліментах в належний орган ДВС. У випадку, якщо місце проживання чи перебування боржника невідоме, державний виконавець порушує перед судом питання про розшук боржника через органи внутрішніх справ. У разі злісного ухилення від сплати аліментів боржником, стягувач має право написати заяву на ім’я начальника місцевої виконавчої служби за місцем проживання боржника з проханням, щоб державний виконавець порушив клопотання перед органами внутрішніх справ про порушення кримінальної справи проти боржника за умисне ухилення від сплати аліментів. Згідно зі ст. 164 КК України за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей існує кримінальна відповідальність — громадські роботи на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправні роботи на строк до одного року, або обмеження волі на строк до двох років. За частинами 8-10 статті 181 Сімейного кодексу якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога за рахунок коштів Держбюджету України, яка не може бути меншою ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. За пунктом 2 Порядку тимчасова допомога призначається у разі, коли: 1) рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення; 2) стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, чи якого визнано недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі; 3) місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Ігор Ukraine/Ivanofrankovsk 07.11.2016 15:36
-1 0 +1

Я, Кубик Ігор Володимирович, 53-річний інвалід ІІІ групи з невиліковним захворюванням ноги на даний час мешкаю сам в двокімнатній квартирі по вул. Ужгородській 8/1 в м. Івано-Франківську. Квартира є половиною двоквартирного дерев'яного будинку, спорудженому ще в позаминулому столітті. В квартирі знаходяться дві кахляні печі для обігріву приміщення. До 2009 р. ці печі опалювалися газом. З жовтня 2007 р. по травень 2008 р. я перебував на лікуванні в Буковинському міжрегіональному центрі реабілітації інвалідів (м. Чернівці). На той час в квартирі ще жили (нині померлі) мій батько Кубик Володимир Петрович та мій брат Кубик Юрій Володимирович. Батько, учасник бойових дій, мав пільги по сплаті комунальних послуг, однак після його смерті (лютий 2008 р.) дія цих пільг припинилася. Мій брат продовжував користуватися пічним опаленням за моєї відсутності, взагалі не сплачував за використаний газ, що спричинило борг. В 2009 р. працівниками Івано-Франківського газового господарства в буквальному було відрізано трубу, що веде всередину квартири. В 2010 р. брат помер. Поховавши спершу батька, відтак – брата, я за кошти власної пенсії не в змозі виплатити заборгованість за використаний газ та за подальше підключення. Коштів, щоби придбати дрова чи вугілля для опалення пічок я не маю. На сьогодні я обігріваю приміщення та готую їжу виключно за допомогою електропристроїв. Донедавна я щомісяця ретельно сплачував рахунки за спожиту електроенергію. Однак в зв’язку з великим об’ємом (в середньому – 90 кВт год.) та при останньому підвищенні тарифів мені тепер доводиться плати 600-700 грн. щомісяця. Це, насамперед, зумовлено тим, що моя невиліковна хвороба потребує знаходження в теплому приміщенні (бодай вночі). Розмір моєї пенсії на даний час становить 1.204 грн. Інших доходів я не маю. Я звертався до Івано-Франківського відділу субсидій з проханням надати мені субсидію на сплату електроенергії, однак тамтешні працівники в усній формі мене запевнили, що (цитую): «З того нічого не вийде», себто мені навіть не варто подавати документи на отримання субсидії. Зважаючи на викладене, прошу надати мені обґрунтовану відповідь з приводу мого права на отримання мною субсидії на сплату електроенергії. Позаяк окрім вивозу сміття інших ком. послуг в будинку немає, то чи маю я право на субсидію задля отримання твердого палива, наприклад. Прошу також ґрунтовно роз’яснити мені: наскільки ймовірна відмова в наданні мені субсидії буде пов'язаною з постійно декларованими запевненнями державних посадовців про соціальні гарантії (зокрема – для інвалідів). З повагою Ігор Кубик ... НСЖУ, інвалід ІІІ групи тел..: 066 445 25 03

Доброго вечора! Подавати документи варто! Право на отримання субсидії має кожен громадянин для якого вартість житлово-комунальних послуг перевищує 15 відсотків сукупного доходу, а для найменш захищених жителів нашої країни – 10 відсотків. Субсидія не призначається, якщо: один із працездатних ...ів родини не працює, не навчається, не зареєстрований у центрі зайнятості як такий, що шукає роботу; уповноважений власник (співвласник) житла, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення; у володінні зареєстрованих на житловій площі або ...ів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного автомобіля ( транспортного зособу); житлове приміщення придбане не більше одного року тому. Разом з тим, як виключення, субсидія може бути призначена навіть тим сім’ям, що формально не мають на неї права. Такі рішення приймаються комісією створеною виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї. для цього державні соціальні інспектори знайомляться з матеріально-побутовими умовами сім’ї, а також з іншими аспектами її життя, наявність яких може свідчити про необхідність надання субсидії.

Паша Штанько Ukraine/Kiev 05.11.2016 11:59
-1 0 +1

жінка подала на аліменти в нас двоє дітей, мають стягувати 1,3 від общого дохода я получаю 3525 грн., мені щоб прожити на місяць остається тільки 814 грн. це получається нище прожиткового мінімуму, можна це якось оскаржити, ще ми взяли кредит на хату вона відказується його платити а кридит на моє імя

Доброго дня! У відповідності до ч.1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом.

Леся Ukraine/Kiev 20.10.2016 13:21
-1 0 +1

Доброго дня.Я вдова на утриманні є дитина 10 років,після смерті чоловіка залишилась кредитна картка,чи повинна я погасити за нею борг?Дякую

Доброго дня! Відповідно до ст. 1218, 1281 Цивільного кодексу України, зобов'язання з погашення кредиту переходять до спадкоємців у повному обсязі у разі прийняття ними спадщини. Спадкоємці, що прийняли спадщину, відповідають по боргах спадкодавця солідарно. Кожен із спадкоємців відповідає за боргами спадкодавця в межах вартості спадкового майна. Спадкоємці не зобов'язані погашати заборгованість позичальника з перших днів після його смерті, а тільки з моменту вступу в права спадкування, тобто через шість місяців. Спадкоємці погашають тільки саму суму боргу. Після смерті боржника банк припиняє нарахування процентів, штрафів та пені. Якщо ж кредит - це єдине, що дісталося від спадкодавця, краще просто відмовитися від прийняття спадщини. Тоді і погашати кредит не доведеться. Не платити за кредитом спадкоємцю можна буде і в тому випадку, якщо банк не пред'явить свої вимоги щодо погашення боргу. На вимогу законодавства, так само, як і спадкоємець, кредитор зобов'язаний заявити про себе протягом перших шести місяців після смерті позичальника.

Дмитро Poland/Warsaw 09.10.2016 22:19
-1 0 +1

Доброго дня. Цікаво знати як діє міжнародне право в відношені до інвалідів війни, коли інвалід війни з України, легально проживає за межами України, наприклад в Польщі. Чи польске право позволяє на пільги інваліда з України, на такі як польский інвалід війни, і як це злегалізувати, якщо відповідь буде позитивна. Дякую за відповідь.

Доброго дня! На території кожної держави діють свої закони. Для отриманеня консультації стосовно Вашого запитання звертайтеся до юристів держави на території якої проживаєте.

Галина Ukraine/Kiev 03.10.2016 13:00
-1 +1 +1

Доброго дня, я вдова і маю посвідчення ...а сім"ї загиблого (померлого) ветерана війни. Мій покійний чоловік прослужив в ЗС більше 20 років, був звільнений в червні 2002 року зі служби за станом здоров"я. В цьому ж році переніс 2 операції, отримавши в серпні 2-гу групу інвалідності, а в грудні 1-шу. військово-лікарською комісією його захворювання було пов"язане з проходженням служби. І як наслідок каліцтво і в серпні 2003 року він помер. Кожного року я отримую допомогу, до 9-го травня, як вдова загиблого. Чи маю я право на дострокову пенсію по втраті годувальника, мені 52 з половиною роки.

Доброго дня! Пенсія в разі втрати годувальника – це щомісячна виплата непрацездатним ...ам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого ... сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а ...ам сім'ї, які досягли пенсійного віку - довічно.

Євгенія Ukraine/Kiev 28.09.2016 11:35
-1 -1 +1

Доброго дня, підкажіть будь ласка я особисто не можу прийняти участь у судовому засіданні, щодо розподілу спільно нажитого сімейного майна (квартири) які мені потрібно документи подати до суду, щоб приймав участь мій представник?

Доброго дня! Ваш представник має право брати участь в судовому засіданні на підставі Довіреності на представництво Ваших інтересів в суді.

Ліна Ukraine/Klevan 21.09.2016 16:30
-1 0 +1

Доброго дня. Я хочу подавати на допомогу малозабезпеченим сімям. Дитині ще нема 3 роки, отримую 130 грн на дитину, чоловік 2 місяці отримує 4,8 грн по догляду за батьком, до того був безробітним, я була в декреті, але 3 місяці числюся приватним підприємцем. Чи варто збирати документи і подавати на допомогу?

Доброго дня! Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Прожитковий мінімум для сім’ї — визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення. Малозабезпечена сім’я — це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних ...ів сім’ї та інших факторів. Ця допомога призначається відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та Постанови Кабінету міністрів України від 24 лютого 2003 р. N 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям».

Тамара Ukraine/Odessa 20.09.2016 12:52
-1 0 +1

Доброго дня. Прошу допомоги. у меня 5 дітей, три студентки і 2 школяра, чоловік працює легально а я не працюю, в селі не має роботи, подала на соціальну допомогу а мені відмовили що я не працюю і не перебуваю на обліку в центрі зайнятості, маю пай 2,93.. чи справедлево мені відмовили, куди звернутись по допомогу?

Доброго дня! Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Випадки коли допомога не призначається У наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена у випадках коли: — працездатні ...и малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги; — під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно; — особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили покупку земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї; Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається органами соціального захисту населення на підставі обов’язкового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги; — у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного ...а сім’ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). За наявності обставин, що зазначені вище (тобто умов коли допомога не призначається) державна соціальна допомога може бути призначена органом праці та соціального захисту населення на підставі рішень районних, держадміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій у разі, коли: у складі сім’ї є інвалід; у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох ...ів сім’ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

Віра Ukraine/Kiev 20.09.2016 09:33
-1 0 +1

Доброго дня . Прошу допомоги! 9 серпня 2015 року жорстоко ( 7 ножових ран у спину) , вбили мого племінника, Весніна Олександра Ігоровича. Вбивця зізнався у скоєному . Вже більше року іде суд , затягування . Скажіть , будь ласка, як довго діє така процедура? Ми втратили нам дорогу молоду людину , а справедливості немає , мені шкода моіх рідних , які все це витримують . Розгляд справи позбавлення волі від 8-15 років , а по закону Савченко , вже 2 роки відсидів у сізо. Що далі , як бути ?

-1 +2 +1

Доброго дня! Відповідно до законодавства України, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. При здійсненні правосуддя судам слід брати до уваги те, що відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950) (далі - Конвенція) кожен має право на судовий розгляд своєї справи упродовж розумного строку. Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, визначаючи межі перебігу таких строків, слід виходити з такого. У кримінальному провадженні враховується як період досудового розслідування, так і період судового розгляду і апеляційного провадження. Строки, що встановлюються судом (наприклад, строк для усунення недоліків позовної заяви чи апеляційної скарги), повинні відповідати принципу розумності. Визначаючи (на власний розсуд) тривалість цих строків, суду необхідно враховувати принципи диспозитивності та змагальності, граничні строки, встановлені законом, для розгляду справи при визначенні строків здійснення конкретних процесуальних дій, складність справи, кількість учасників процесу, можливі труднощі у витребуванні та дослідженні доказів тощо. Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту. Якщо Ви вважаєте, що в ході розгляду справи порушено Ваші права чи права Ваших рідних, Ви матєте право звернутися із заявою про відвід слідчого судді чи судді, Ви маєте право на оскарження дій прокурора, слідчого. Також Ви маєте право звернутися із заявою про порушення права на справедливий судовий розгляд у розумні строки до Європейського суду з прав людини.

Оля Ukraine/Kiev 12.09.2016 16:30
-1 0 +1

По питанню спадщини,я телефонувала в нот.контору на Мазепи,то сказали :-що якщо я була прописана з ним то термін 6 місяців не діє для таких ситуацій, не можете сказати чи це дійсно так?

У відповідності із законодавством України, якщо Ви зареєстровані (проживали) з померлим за адресою реєстрації померлого, Ви можете не звертатися із заявою до нотаріуса, оскільки вважаєтесь такими, що фактично прийняли це майно в спадщину. Термін шість місяців є однаковим для всіх при відкритті спадщини. Зверніться в державно нотаріальну контору за більш детальною консультацією.

Людмила Ukraine/Kiev 10.09.2016 17:05
-1 0 +1

Доброго дня! Чи має право проживати в гуртожитку собака, яка своїм лаєм заважає другим мешканцям? Що в таких випадках робити , якщо це собака начальника.

-1 -1 +1

Доброго дня! Правила проживання в гуртожитку встановлюються керівництвом гуртожитку або місцевою владою ( в залежності від типу гуртожитку і якій установі гуртожиток належить). Швидше за все на те, щоб дозволили в гуртожитку утримувати собаку, потрібна згода всіх сусідів.

Оля Ukraine/Ivanofrankovsk 09.09.2016 15:26
-1 +1 +1

доброго дня підкажіть будь ласка- є в нас квартира в івано франківсьуку батько домовласник я з братом є прописана ,брат 15 квітня помер ,як ми маємо переписати його часту ,що для цього потрібно і в кяі строки ? дякую

Доброго дня! Протягом шести місяців (з дня смерті) Ви маєте звернутися в державну нотаріальну контору або до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Нотаріус оформляє заяву на нотаріальному бланку про вступ в спадщину і, ви його підписуєте. Ви автоматично вважаєтеся прийнявшими спадщину, якщо були прописані з спадкодавцем, на день його смерті. Доказом цього будуть: довідка їз ЖЕКу, будинкова книга, прописка в паспорті. Заяву про вступ в спадок писати не обов’язково, але бажано. Для того, щоб вступити у спадок, вам треба пред’явити нотаріусу документи, для прийняття спадщини: 1. Ваш паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера. 2. Свідоцтво про смерть або рішення суду про визнання померлим. 3. Заповіт (якщо є). 4. Документи, що підтверджують родинні відносини (наприклад свідоцтво про народження; рішення суду про встановлення факту спорідненості або спільного проживання без шлюбу). 5. Документи, що підтверджують місце відкриття спадщини: - Довідка ЖЕКу або житлового кооперативу про останнє місце проживання спадкодавця. - Запис у будинковій книзі про постійне проживання спадкодавця. Після отримання цих документів нотаріус приймає рішення про відкриття спадщини за місцем знаходження майна.

олександр Ukraine/Kiev 27.08.2016 08:59
-1 0 +1

доброго дня працюю в інституті дали житло в гуртожитку чи маю право на приписку дякую

Доброго дня! Так, маєте право прописатись, на підставі ордеру за яким поселяють в гуртожиток.

Надія Ukraine/Odessa 25.08.2016 15:02
-1 0 +1

я забула сказати що чоловік пішов до батьків там є нове авто, а це старе жигулі, при покупці його не реєстрували ні на кого, так і лишилася настарому хазяїні.

Автомобіль поділу не підлягає, оскільки ні Ви, ні Ваш чоловік не зареєстровані, як його власники.

Надія Ukraine/Odessa 25.08.2016 11:27
-1 0 +1

і ще одне запитання, чи повинна я при подачі заяви платити, мені сказали що це близько 1000грн.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу справляється судовий збір, розмір судового збору - 551,20 грн. (0,4 розміру мінімальної заробітної плати). В залежності від кількості позовних вимог розмір судового збору збільшується, тобто за подання заяви про поділ майна при розірванні шлюбу розмір судового збору становитиме 1% від ціни позову. Законом "Про судовий збір" в ст. 5 визначено категорії позивачів, які звільняються від сплати судового збору.

Надія Ukraine/Odessa 25.08.2016 11:11
-1 0 +1

Доброго дня! Мій чоловік залишив мене з маленькою дитиною 4 місяці. Допомагати не хоче, каже що лише тоді як подам на аліменти. Як і куди подавати на аліменти, які потрібні документи, чи можуть нас розлучити. А також він забрав автомобіль який був куплений за весільні гроші, мотивуючи тим що я не права на неї бо він за свої гроші купив мені сукню, і оплатив своїх гостей. Чи потрібен мені адвокат, скільки він буде коштувати, бо фінансово я трохи в скруті.

Доброго вечора! Ви маєте право звернутися до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Проте, відповідно до ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини. Таким чином, ви позбавлені можливості звернутись до суду з позовом про розірвання шлюбу, до того моменту коли Вашій дитині не виповниться 1 рік, за винятком тих випадків, що наведенні у зазначеній вище статті Сімейного кодексу України.

Світлана United States 20.08.2016 10:00
-1 +1 +1

Добрий день. До кого я можу звернутися якщо в собезі нахамили і сказали що мені нетреба було думати коли народжувала і при цьому сказали що 100 процентів жодноі допомоги я не отримаю?

Доброго дня! Для призначення соціальної допомоги Ви звертаєтеся до органу праці та соціального захисту населення з відповідним пакетом документів (заява; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї; довідку про склад сім’ї; декларація про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного ...а сім’ї); довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Орган праці та соціального захисту населення зобов'язаний прийняти заяву та документи і видати Вам повідомлення про прийняття заяви та документів із зазначенням дати прийняття. Рішення про призначення соціальної допомоги або про відмову в її наданні приймається органом праці та соціального захисту населення протягом десяти календарних днів. У разі прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги орган праці та соціального захисту населення письмово повідомляє Вас про це із зазначенням підстав відмови та порядку оскарження рішення.

Світлана United States 18.08.2016 20:52
-1 0 +1

Доброго вечора.Підкажіть будь-ласка чи можу я отримувати соціальну допомогу якщо у мене 5 дітей наразі я в декретній відпустці а чоловік не працює?

Доброго дня! Ви маєте право на отримання соціальної допомоги, що виплачується багатодітним сім'ям, а також малозабезпеченим сім'ям. Рекомендую звернутись за роз'ясненням до органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника сім'ї.

Андрій Iceland 18.08.2016 11:00
-1 -1 +1

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, я визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку постановою ВЛК на підставі наказу Міністра оборони України від 4 січня 1994 року. У військовому квитку є відмітка НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИЙ. Чи може військовий комісаріат викликати мене на медкомісію, мотивуючи це тим, що наказ, на підставі якого винесена постанова ВЛК, втратив чинність?

Доброго дня! Особи, визнані непридатними до військової служби, можуть бути повторно оглянуті ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання у разі, коли в результаті обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах раніше встановлений діагноз переглянутий. Читайте Наказ Міністра оборони України від 14.08.2008 р. N 402

Оксана Ukraine/Kiev 13.08.2016 19:04
-1 0 +1

доброго дня,підкажіть будь ласка чи можу я отримати дозвіл на проведення земельних робіт на території комунальної власності (дорога) для облаштування водовідвідної канави (тільки повз свій будинок) і які для цього потрібні документи.

Доброго дня! Зазвичай, документально підтверджує дозвіл на каналізацію міський Водоканал, в чиєму веденні знаходяться побутові, зливові стоки. При цьому, користувачеві найчастіше дозволяють скидати у систему лише побутові (сірі, чорні) стоки. Для підключення дощової каналізації використовується відповідний магістральний колодязь, для врізки потрібна додаткова документація. Зверніть увагу! відповідно до санітарних вимог місця для компосту, дворові туалети і очисні споруди каналізації повинні розміщуватись не ближче 15 метрів від вікон житлових будинків, у т.ч. і сусідніх садиб.

iavorskan Iceland 25.07.2016 14:13
-1 0 +1

Доброго дня! Скажіть будь ласка чи можуть розносити повістки в АТО, чи оголошена мобілізація, а саме головне в селі принесла повістку прибиральниця з сільради

Доброго вечора! Вручення повісток - планова робота військових комісаріатів, вона спрямована на те, щоб вести облік військовозобов'язаних. Це необхідно для уточнення соціально-демографічних даних і перевірки громадян на наявність законних підстав для отримання відстрочки. Мобілізація не оголошена на даний час. Військовий комісаріат у межах своєї компетенції вправі здійснювати вручення повісток військовозобов'язаним через уповноважених осіб, зокрема органи місцевого самоврядування (районних та селищних рад) та місцеві виконавчі органи.

Роман Ukraine/Odessa 22.07.2016 16:53
-1 +1 +1

Доброго дня!У мене таке питання,якщо у мене не повна середня освiта,я можу вступити до ЗСУ за контрактом?

Доброго дня, Романе! На військову службу за контрактом приймаються громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби (ст.19 ЗУ "Про військовий обовязок і військову службу").

Марина Ukraine/Kiev 01.07.2016 16:19
-1 0 +1

Доброго дня. Чи можна оформляти договір цивільно-правового характеру, якщо я знаходжуся на обліку у Центрі зайнятості?

Доброго дня, Марино! У випадку укладення цивільно-правового договору щодо виконання робіт (надання послуг) Центр зайнятості припиняє реєстрацію з дня укладення такого договору.

Тетяна Ukraine/Lviv 29.06.2016 14:50
-1 0 +1

Ми молода багатодітна сім"я:) 3 діток:4р ,2р і найменшому 6 міс. Документи на отримання посвідчення багатодітної сім"ї не здавала.Можливо підкажите,куди,в які органи можна звернутись,щоб отримати таку іпотеку на житло? І ще підкажіть,чи діє ще закон на 50% харчування діток у садочках з багатодітних сімей?!

На сьогодні в Україні діє Державна програма забезпечення молоді житлом на 2013 - 2017 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. N 967, відповідно до якої молоді громадяни України мають можливість придбати житло у кредит на пільгових умовах. Порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла урегульований Положенням “Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 року №584 (далі - Положення 584). Відповідно до пункту 3 Положення 584 право на отримання кредиту мають молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, які згідно з законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме: 1)сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно; 2)неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину); 3)одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно. Кредит відповідно до п. 16 Положення 584 надається молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла терміном повернення до 30 років. Перший внесок кандидата у позичальники згідно з підпунктом третім пункту 17 Положення 584 становить не менше як шість відсотків передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування. При цьому у випадку надання кредиту на будівництво (реконструкцію) житла зазначену суму кандидат вносить двома частинами: - на момент укладення кредитної угоди – на менше як половину цієї суми, а також кошти на страхування в період будівництва (реконструкції) житла, виходячи із загальної суми внесків позичальника; - під час остаточних розрахунків протягом 10 днів після отримання в бюро технічної інвентаризації технічного паспорта з урахуванням фактичної площі збудованого (реконструйованого) житла – решту коштів. Відповідно до п. 20 Положення 584 розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається регіональним відділенням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного ...а сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю (далі - нормативна площа), вартості будівництва (реконструкції) житла за цінами, що діють на час укладення кредитної угоди, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. Розмір кредиту на придбання житла визначається регіональним управлінням Фонду, виходячи з нормативної площі житла та експертної оцінки. При цьому відповідно до абзацу третього пункту 2 Указу Президента України “Про заходи щодо поліпшення становища багатодітних сімей” від 12 листопада 1999 року № 1460 передбачено, що при наданні пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) або придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам перевага надається багатодітним. Також Положенням 584 передбачено пільгові умови кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян, а саме: п. 30 Положення 584 передбачено, що позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі три відсотки річних суми зобов'язань за кредитом; позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом; позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов'язань за кредитом; позичальникові, який має трьох і більше дітей, - 50 відсотків суми зобов'язань за кредитом. Стосовно питання про пільги на харчування - На підставі Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, від 21.11.2002 р. № 667,а саме п. 2.3. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей. У відповідності до п.2.5 Порядку №667 для звільнення від плати або зменшення її розміру батьки подають до дитячого закладу наступні документи: довідки про сукупний дохід кожного ...а сім’ї за попередній квартал, видані за місцем отримання доходів; довідку про склад сім’ї, видану житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами.

Тетяна Ukraine/Lviv 27.06.2016 14:59
-1 0 +1

Доброго дня! Цікавить таке питання: ми - багатодітна сім"я,хочу дізнатись,чи є якась програма пільгового кредитування житла для багатодітних сімей?Дякую!

-1 +1 +1

Доброго дня, Тетяно! Стосовно державних програм для багатодітних сімей, то деякі сім’ї можуть претендувати на федеральні програми. Отримати їх можуть ті громадяни, які до 2005 року стали на облік. Таким сім’ям покладена видача субсидій у розмірі 1/3 від повної вартості квартири, або знижка 18%. Також Ви можете претендувати на іпотечні кредити з особливими умовами. Іпотеку багатодітним сім’ям надають з розстрочкою на 30 років і під відсотки, які трохи нижче, ніж по іпотеці для інших сімей. Житло можна купити за вартістю дешевше, ніж на ринку нерухомості, хоча початковий внесок в такому випадку може бути дещо більше.

АЛЕКСЕЙ Iceland 25.06.2016 23:00
-1 0 +1

Добрый день,

юля Ukraine/Kiev 23.06.2016 00:28
-1 0 +1

якщо я стою на біржі і працюю не легально може бути якісь штраф??

Доброго дня! Ви можете стояти на обліку в центрі зайнятосі,якщо працевлаштовані неофіційно.

Інна Ukraine/Berdichev 07.06.2016 10:41
-1 0 +1

Доброго дня! Дякуємо Вам за відповідь на питання, щодо оплати державного мита. (видача документу на право наслідування 1/4 частини приватизованої квартири (60кв.м.) спадкоємцями дружиною та сином) Таке питання, нам сказали в державній нотаріальній конторі, що дружина з сином повинні заплатити 1500 грн. Ця сума правомірна, чи повинні ми платити такі гроші і за що?????????????????? Дуже Вам вдячна!!!!!!!!!!!

Доброго дня! У вартість видачі свідоцтва про право на спадщину входять наступні витрати: державне мито; вартість витягів з реєстрів (відповідно до кожного випадку); вартість бланків нотаріальних документів, на яких викладені свідоцтва про право на спадщину; вартість копій документів, які потребують нотаріального засвідчення; додаткові послуги державного нотаріусів; податок з доходів спадкоємця за отримане в спадщину майно.

Наталя Ukraine/Ivanofrankovsk 02.06.2016 17:09
-1 0 +1

Доброго дня!!!я ра...сь опікуном по догляду за дитиною інвалідом з нарождення.Весь час я не працювала..та в листопаді 2015 р.офіційно влаштувалась на работу(забула ,що не можна іти)так як дитина була в школі я працювала не повний робочий день..встигала заводити в школу і забирати додому.в кінці травня розрахувалась з роботи,тепер маю віддати ссоцзабезу гроші за ті місяці ,що працювала.ті .які мені платили як опікуну.Чи вірно це?і чи маю я право ставати на біржу праці?Чи і тоді теж будуть стягуватись ці гроші?наперед вдячна.

Доброго дня,Наталя! Виплата допомоги на дітей над якими встановлено опіку чи піклування припиняється у випадку, коли опікун офіційно працевлаштовується. Про своє рішення працевлаштуватися Ви повинні були повідомити в орган соціального захисту населення. Якщо Ви стаєте на облік в центр зайнятості та отримуєте допомогу по безробіттю, то втрачаєте право на отримання допомоги по догляду за дитиною-інвалідом.

-1 0 +1

Доброго дня! Питання стосовно наслідування прямими спадкоємцями приватизованої квартири в державній нотаріальній конторі. Скільки коштує видача документу на право наслідування 1/4 частини приватизованої квартири (60кв.м.) спадкоємцями дружиною та сином? Дякую за відповідь та Вашу допомогу.

Доброго дня, Інно! Якщо Ви оформляєте в державній нотаріальній конторі свої спадкові права, то відповідно до вимог чинного законодавства Вам необхідно сплатити наступні платежі. Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про нотаріат", за вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством. Розмір ставок державного мита за видачу свідоцтв про право на спадщину та пільги щодо його сплати встановлені Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито". За видачу свідоцтва про право на спадщину стягується державне мито у розмірі, встановленому підпунктом "ж" пункту 3 статті 3 зазначеного Декрету, тобто 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян – 34 грн. Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" в ст..4 визначено перелік осіб, що звільняються від сплати державного мита. Пунктом 3 наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Положення про Спадковий реєстр», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.07.2011 за № 831/19569 (із змінами і доповненнями), встановлено тарифи: за формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу ‒ у розмірі п'ятдесяти однієї гривні; за проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки ‒ у розмірі п'ятдесяти однієї гривні.

Василина Ukraine/Berezhany 17.05.2016 09:46
-1 0 +1

Навчальний заклад в якому я навчаюся (тепер на спеціаліста на основі диплома молодшого спеціаліста)не віддає мені диплом кваліфікованого робітника, на основі якого я навчалася на молодшого спеціаліста. Навчальний заклад (івано-франківськ) спочатку каже що диплом в архіві (київ),і його мають привезти, потім що його не можуть забрати з архіву.На мої запитання чи диплом втрачено відповідають що ні. Які мої дії в даній ситуації?? Дякую.

Доброго дня, Василино! Зверніться із письмовою заявою до ректора навчального закладу з проханням повернути диплом кваліфікованого робітника (якщо маєте дані по диплому: номер диплому, дата видачі, місце його отримання, то вкажіть у заяві). Оскільки Ви вже отримали диплом молодшого спеціаліста, то диплом кваліфікованого робітника Вам мали б повернути в строки, що вказані в договорі (контракті), якщо Ви навчаєтесь за контрактом.

Марія Ukraine/Ivanofrankovsk 28.04.2016 08:52
-1 0 +1

Доброго дня. підскажіть будь ласка. Хочу подати на розвід.дитині 10 міс. Але заяву приймають так як є відкрита кримінальна справа на рах.насильства в сімї. Але щоб подати заяву потрібно 900 грн. Я не маю де взяти гроші так як сама з дитиною. невже я не можу подати заяву і змушена терпіти це поки не знайду гроші?

Доброго дня! За подання до суду заяви сплачується судовий збір. Законом України «Про судовий збір» в статті 4 встановлено розміри ставок судового збору. Згідно із цією статтею за подання до суду заяви про розірвання шлюбу розмір судового збору становить 487,2 грн (0,4 розміру мінімальної заробітної плати). Законом "Про судовий збір" в ст.5 визначено категорії позивачів, які звільняються від сплати судового збору. Звільнення від сплати судового збору можливе при поданні відповідної заяви з обгрунтуванням обставин звільнення.

Юлия Ukraine/Dnipropetrovsk 15.04.2016 11:22
-1 0 +1

Доброе утро!Недавно мой муж из реестра прав владения на недвижимость узнал ,что на него составлен договор дарения(часть)квартиры, но самого договора дарения на руках нет.\подскажите пожалуйста что делать?

Доброго вечора! Ви можете звернутися до нотаріуса, якщо договір був нотаріально посвідчений, нотаріус видасть витяг з реєстру права власності на нерухоме майно. Або до сторони дарувальника за копією договору.

Юля Ukraine/Kiev 13.04.2016 14:28
-1 0 +1

Добрий день! Підкажіть,будь ласка, на якій відстані від межі із сусідніми земельними ділянками дозволяється садити дерева?

Доброго вечора!Відстань від будівель, споруд до дерев та чагарників встановлюється Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України (а саме в Додатку №3 до цих Правил). Мінімальна відстань від зовнішніх стін будівель та споруд (наприклад огорожі) до стовбурів дерев становить 5 м, якщо діаметр крони не більше 5м, відстань для дерев з кроною більшого діаметру має бути збільшена. Дерева, які висаджені біля будинків не повинні заважати освітленості жилих та громадських споруд, а також проїзду пожежних автомашин. Гілки дерев та кущів не повинні перетинати межі сусідніх ділянок. Згідно із ст..105 Земельного кодексу у випадку проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі ділянок мають право відрізати їх, якщо таке проникнення є перепоною у використанні ділянки за цільовим призначенням.

Оксана Ukraine/Berdichev 12.04.2016 21:03
-1 +1 +1

Добрий вечір! Підскажіть будь ласка куди звернутись, якщо мешканець багатоквартирного будинку вигулює собаку (вівчарку) без намордника й повідка там де гуляють діти. На зауваження реагує посмішкою. Місцева міліція не реагує, бо "харчується" з того самого власника(торгуючого горілкою). Чи можна взагалі вирішити це питання.

-1 +1 +1

Доброго дня, Оксано! Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність власників собак за порушення правил утримання собак. Статтею 154 кодексу встановлено, що за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Справи про накладання адміністративних стягнень за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях згідно ст. 218 КУпАП, розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих органах міських рад. Розгляд справ щодо накладання стягнень за ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення даного правопорушення проводиться відповідно до ст. 221 КУпАП, районними, районними у містах, міськими та міськрайонними загальними судами. До органів державної влади, які здійснюють контроль у сфері утримання власниками собак, належать: місцеве управління національної поліції України (документують правопорушення у даній сфері, передають адміністративні матеріали до відповідних органів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності); місцеві управління ветеринарної медицини (здійснюють контроль за дотриманням власниками собак ветеринарно-санітарних вимог); місцеві санітарно-епідеміологічні інспекції (забезпечують аналіз звернень населення щодо медичної допомоги з приводу укусів людей собаками).

Олена Ukraine/Khmelnitskiy 11.04.2016 23:21
-1 +1 +1

Добрий вечір! Можливо в суді доказати, що колишній чоловік працює на заробітках нелегально та отримує гроші! Щоб збільшили мені аліменти а то він платить тільки 500 грн. А працює нелегально та має зарплату в 6000 гривень?

Доброго дня, Олено! Відповідно до ч.1 ст.195 Сімейного кодексу розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом. Ви можете подати до суду позовну заяву про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Для збільшення суми аліментів Вам необхідно зібрати належні та допустимі докази, які дозволять стягнути максимальну суму аліментів. Такими доказами можуть бути покази свідків, кредитні угоди на придбання дорогих товарів, докази наявності офіційних та неофіційних доходів у Відповідача. Сімейним кодексом передбачена норма, яка надає право батькам укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені законодавством. Такий Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Сергей United States/Pasadena 05.04.2016 20:47
-1 0 +1

Добрий день! Підкадіть будь ласка, я демобілізоваюсь через пару днів чи маю я право стати на біржу працевлаштування і якщо так, то на який відсоток суми можу розраховувати.

Доброго дня! Так, Ви маєте право в будь-який час звернутися до служби зайнятості та стати на облік і отримати статус безробітного. Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується в установленому порядку через банківські установи. Допомога з безробіття призначається на підставі особистої заяви безробітного, довідки про середню заробітну плату за останнім місцем роботи чи служби, трудової книжки, військового квитка, копії цивільно-правового договору та пред’явленням (за наявності) свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Згідно з п.1 ст.23 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, залежно від страхового стажу: до двох років — 50%, від двох до шести років — 55, від шести до 10 — 60, понад 10 років — 70%. Застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених законодавством України про працю, молодь, яка закінчила або припинила навчання, звільнилась з військової або невійськової служби, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі. Мінімальний розмір встановлюється Правління Фонду. Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття встановило мінімальний розмір допомоги по безробіттю — 544 грн. Для застрахованих осіб, визнаних у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів і сплачували страхові внески, розмір допомоги становить — 882 грн.

Яна United States/Pasadena 03.04.2016 09:35
-1 0 +1

Доброго дня!Я мама в декреті, дитині 9 місяців.Працюю вчителем, хочу в травні вийти завчасно на роботу, тобто перервати декретну відпустку.Чи отримаю я в такому випадку 100% відпускні гроші чи лише за 1 робочий місяць?

Доброго дня! При перериванні відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Вам здійснюється виплата за весь період протягом якого ви перебували у такій відпустці.

Ніна Ukraine/Kiev 02.04.2016 00:34
-1 0 +1

Дуже Вам дякую .

Ніна Ukraine/Kiev 30.03.2016 15:50
-1 0 +1

Доброго дня.підкажіть будь ласка, чи можуть працювати в одній групі дитячого садка мама і донька.Донька-вихователь, а мама- няня.Чи це підпадає під закон про корупцію?

Згідно із статтею 27 Закону «Про запобігання корупції», особи, перелік яких наведений у підпунктах «а», «в» - «з» пункту 1 статті 3 Закону (посадові особи вищого рівня, військові посадові особи, судді, посадові та службові особи органів прокуратури, внутрішніх справ, СБУ, НАБУ, НАЗК, дипломатичної служби, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування тощо), не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Вищезазначене обмеження не поширюється на такі категорії службовців: 1) народних засідателів і присяжних; 2) близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв'язку з набуттям одним з них статусу виборної особи; 3) осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах. У разі виявлення такого факту, що на підприємстві родичі працюють із прямим підпорядкуванням один одному, відповідні особи повинні у 15-денний строк вжити заходів, аби усунути цю обставину. У випадку, якщо обставини не було усунуто у зазначений строк, відповідні особи або близькі їм особи у місячний строк підлягають переведенню. У разі неможливості такого переведення або якщо особа відмовляється від переведення, така особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади. Обмеження щодо роботи близьких осіб, встановлені ч. 1 ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції», не поширюються на працівників та посадових осіб навчальних закладів. Згідно зі статтею 25-1 Кодексу законів про працю власник вправі запроваджувати обмеження щодо спільної роботи на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри і діти подружжя), якщо у зв'язку з виконанням трудових обов'язків вони безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один одному. На підприємствах, в установах, організаціях державної форми власності порядок запровадження таких обмежень встановлюється законодавством. Запроваджуючи такого роду обмеження, роботодавець має дотриматися встановленої форми, а саме - внести відповідне положення у нормативні документи підприємства (наприклад, у колективний договір, статут тощо). Лише усне повідомлення працівників про таке положення не має юридичної сили. Якщо особи, пов'язані родинними зв'язками, працюють в одній установі, але без підпорядкованості чи підконтрольності один одному, - цей факт не порушує норм, що регулюють порядок спільної роботи близьких родичів. Спроби обмежити відповідне право є незаконними та такими, що порушують право людини на працю.

Соломія Ukraine/Chervonograd 21.03.2016 15:06
-1 0 +1

Доброго всім здоров'я! Дуже прошу вашу команду допомогти мені розібратись в нелегкій ситуації. Мене звати Соломія Наритник,мені 25 років, інвалід третьої групи. У мене системний червоний вовчак вже шостий рік,лягаю в лікарню на лікуванні кожні 3 місяці. Сьогодні була на МСЕК для чергового переогляду. Виник конфлікт. Комісія не захотіла продовжувати мені групу на 3 роки. Рішення не обгрунтовувала. Я взагалі сподівалась що приймуть рішення щодо безстрокового переогляду,адже постанова Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 10 "Про затвердження переліку анатомічних дефектів...за яких відповідна група інваліднос ті встановлюється без зазначення строку повторного огляду" і там є слова: "група інвалідності ІІІ : рідкісні (орфанні) ГЕНЕТИЧНІ захворювання, що потребують постійної специфічної обов'язкової терапії" і є наказ МОЗУ від 27.10.2014р. №778 "Про затвердження переліку рідкісних (орфанних)захворювань,куди і входить моя хвороба:системний червоний вовчак. МСЕК, користуючись тим, що в списку відсутнє слово ГЕНЕТИЧНИХ, відмовляло мені в продовженні групи на безстроковий термін і погрожували зняти групу взагалі. ДОПОМОЖІТЬ РОЗІБРАТИСЬ В СИТУАЦІЇ! Дуже вас прошу! або підкажіть куди звертатись для роз'яснень.

Доброго дня! У Вашому запитанні є декілька неточностей. Уточніть таке будь ласка: 1) чи наявна на даний час у Вас група інвалідності? 2) чи Вам відмовили в продовженні групи інвалідності взагалі? 3) в МСЕК Ви звертались для продовження групи на 3 роки чи для встановлення групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду? Для повного дослідження справи та вирішення даного питання нам потрібно ознайомитися із наявним у Вас пакетом документів з якими Ви зверталися до МСЕК! Можете звертатись за номером - 0982323012.

Антон Ukraine/Kiev 18.03.2016 22:02
-1 0 +1

Доброго дня! Було оформлено дарування квартири півроку тому. Під час оформлення, нотаріус ані словом не згадав про податок на дарування. З податкової жодних повідомлень не надходило. Лише зараз випадково почув про цей податок. Скажіть, будь ласка, на протязі якого часу слід було заплатити податок, на підставі яких документів і з якого моменту починає нараховуватись пеня за несвоєчасну оплату податку. Дякую!

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 Податкового кодексу, п. 174.6 якої передбачено оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб. Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV Податкового кодексу для оподаткування спадщини. Для оподаткування спадщини можуть застосовуватися три ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка п'ять відсотків, а також п'ятнадцять відсотків (вісімнадцять відсотків). Право на застосування нульової ставки мають:члени сім'ї першого ступеня споріднення, які успадковують будь яку власність (окрім випадків, коли або спадкоємець або спадкодавець є нерезидентом). Визначення поняття «члени сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення» наведено у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті Податкового кодексу України. А саме, членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Крім того, згідно з пп. «б» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу за нульовою ставкою оподатковується вартість власності (нерухомого майна), зазначеної в пп. «а» п. 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності (нерухомого майна), зазначеної в пп. «а» п. 174.1 цієї статті, що успадковуються дитиною-інвалідом. За ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу, яким встановлено, що доходи із джерелом їх походження в Україні, які нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV цього Кодексу для нерезидентів). Оподаткування доходу, отриманого платником податку - нерезидентом у результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу, згідно з яким при отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, такий дохід оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Кодексу, тобто 18 %. Відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцями до складу загального річного доходу платника податку, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Нотаріус, згідно з п. 174.4 ст. 174 Податкового кодексу, щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому розділом ІV цього Кодексу для податкового розрахунку. Відповідно до пункту 179.7 Податкового кодексу України фізична особа повинна самостійно сплатити до першого серпня року, наступного за звітним, суму податку на доходи фізичних осіб, що зазначена у щорічній декларації про майновий стан та доходи.

Ольга Ukraine/Kolomyja 10.03.2016 22:30
-1 0 +1

Тобто собака може знаходитися так близько до мого будинку? Ніяких норм в метрах немає? І гавкати собака теж може так що ми аж просинаємося вночі? Просто я зверталася до голови сільської ради і він сказав, що собак можна тримати, а це вже стає нестерпно, постійне гавкання, вікно відкрити неможливо бо смердить одразу від пса

Власники собак повинні дотримуватися санітарно-гігієнічних норм та правил їх тримання. Ви можете звернутися в органи, що здійснюють контроль за дотриманням цих правил та норм. А чітко встановлених норм щодо відстані тримання собак від сусіднього будинку в законодавстві України немає.

Ольга Ukraine/Kolomyja 10.03.2016 13:48
-1 0 +1

Доброго дня, скажіть будь-ласка чи має право сусід тримати собаку в 2 метрах від мого будинку,коли в мене малесенька дитина?( проживаємо в селі) і куди можна звернутися щоб він собаку забрав? Собака документів немає і прививок теж! Чи є встановлені норми чи можливо ще щось?

Доброго дня, Ольго! Відповідно до Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах Української РСР Підприємства, установи, організації і громадяни - власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх тримання при умові обов'язкового забезпечення безпеки людей. Дозволяється тримати собак у населених пунктах - у вільному вигулі на ізольованій, добре обгородженій території (в ізольованому приміщенні), на прив'язі або без неї. Власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані щороку реєструвати (перереєстровувати) собак, котів і хижих тварин віком від двох місяців і старше. При первинній реєстрації собак, котів і хижих тварин їх власникам видаються реєстраційні посвідчення і правила їх тримання, а на собак, крім того, і номерні знаки. Тримати собак, котів і хижих тварин незареєстрованими забороняється. За порушення Правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку. Контроль за додержанням Правил громадянами, підприємствами, установами і організаціями здійснюється органами комунальної служби, органами державного ветеринарного нагляду, державного санітарного нагляду. Для проведення перевірки правильності утримання домашніх тварин Ви можете звернутися до уповноваженої на те посадової особи органів внутрішніх справ, місцевого самоврядування, державного ветеринарного нагляду, державного санітарного нагляду, екологічної інспекції.

Валя Ukraine/Kiev 09.03.2016 19:12
-1 0 +1

Добрий день. А чому не вказано, хто саме надає такі грамотні консультації? Якийсь інкогніто чи ні? Чи за зміст консультацій відповідає сайт?

Доброго дня! Юридичні консультації на даному сайті надаються дипломованим юристом та мають консультативний характер. Для отримання правової допомоги звертайтеся за телефоном 0982323012.

Лєна United States 09.03.2016 11:05
-1 0 +1

Взнала, що помер колишній чоловік, розлучені з 2007 року і аліменти з того ж року, але жодного разу не отримувала, заборгованість напевно більше 25 000. Чи пропадуть ці гроші і чи можна оформити пенсію на сина 2005 року народження?

-1 +5 +1

Доброго дня,! Аліменти сплачуються особою, яка зобов'язана платити аліменти, особисто або через власника чи уповноважений ним орган за місцем її роботи чи одержання нею пенсії, стипендії. Ваш чоловік в даному випадку виступає боржником, але оскільки він помер, заборгованість по аліментах не стягуватиметься у зв’язку із смертю боржника. На підставі статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника. Непрацездатними членами сім’ї вважаються діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років; діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійнотехнічних, вищих навчальних закладах, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні. Враховуючи вищенаведене, Ваш син має право на пенсію по втраті годувальника.

Таня Ukraine/Lviv 24.02.2016 15:36
-1 0 +1

Які документи і куди потрібно подавати для оформлення допомоги при народженні дитини?

-1 +4 +1

Доброго дня, Тетяно! ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» п.2 ст.5 передбачено такий вид державної допомоги, як допомога при народженні дитини. Для отримання допомоги при народженні дитини Ви звертаєтесь до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна) з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України. Для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається: заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики України; копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу). Опікуни подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки. Для належного оформлення заяви та інших документів, що подаються у відділ соціального захисту насення, звертайтеся за телефоном - 0982323012.

Аліна Ukraine/Ivanofrankovsk 20.02.2016 09:21
-1 0 +1

Підскажіть будь ласка ще за що платится 1000 грн при подінні заяви на розвід.? і якщо я немаю таких грошей то що мені в твкому випадку робити?

-1 +3 +1

Доброго дня, Аліно! Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу справляється судовий збір, розмір судового збору - 487,2 грн. (0,4 розміру мінімальної заробітної плати). В залежності від кількості позовних вимог розмір судового збору збільшується. Законом "Про судовий збір" в ст.5 визначено категорії позивачів, які звільняються від сплати судового збору. Звільнення від сплати судового збору можливе при поданні відповідної заяви з обгрунтуванням обставин звільнення. Для складання позовної заяви звертайтеся за телефоном - 0982323012.

Олександр Ukraine/Kiev 19.02.2016 19:44
-1 0 +1

Дякую Вам за вичерпну відповідь)

Олександр Ukraine/Kiev 19.02.2016 17:39
-1 +1 +1

До мого попереднього питання(мені 18 років,міський суд)

Олександр Ukraine/Kiev 19.02.2016 17:35
-1 +4 +1

Чи мають право мене як вільного слухача не пустити до суду?Якщо мають то чому і яким правом вони керуються,якщо ж ні то який закон гласить про моє право допуску. Бо як показує практика не завжди пускають.

-1 +3 +1

Доброго вечора Олександре! Згідно із частиною третьою ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим рішенням суду може бути видалена із зали судового засідання. Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. З аналізу наведеної правової норм слідує те, що обмеження допуску до відкритих судових засідань є порушенням Ваших охоронюваних законом прав та інтересів. Рекомендуємо, у разі допущення таких протиправних дій працівниками суду звертатись до керівництва цього суду чи відповідної територіальної судової адміністрації з скаргами, а у разі вчинення таких дій суддею чи колегією суддів звертатись з відповідними скаргами до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Аліна Ukraine/Ivanofrankovsk 19.02.2016 12:39
-1 +3 +1

Добрий день.підскажіть будь ласка.я хочеу подати на розвід.але є 8 місячна дитина.чи є шанс що нас розведуть?

-1 +4 +1

Доброго вечора Аліно! Відповідно до приписів ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини. Таким чином, ви позбавлені можливості звернутись до суду з позовом про розірвання шлюбу, до того моменту коли Вашій дитині не виповниться 1 рік, за винятком тих випадків, що наведенні у зазначеній вище статті Сімейного кодексу України.