«Вознесіння Христове – торжество Царя Вселенної»

(Церковне малярство XVII–ХХІ ст.)Музей мистецтв Прикарпаття презентує виставку мистецьких творів церковного малярстваXVII–ХХІ ст. Виставка присвячена темі Вознесіння на небеса Ісуса Христа. Вознесіння Христове на небо – це одне з найбільших торжеств Царя Вселенної. Ця подія відбулася сорокового дня після Воскресіння. У християнських календарях вона позначається як велике свято.

У Вселенській Церкві Вознесіння Господнє надзвичайно пошановане, а тому має найвищий статус торжества. З історії церкви відомо, що вже у IV ст. це свято стає загальновідомим. Його відзначають усі християни Римської імперії. Ба навіть світський історик Сократ називає Вознесіння «загальнохристиянським торжеством». Такі вселенські учителі і святі отці як св. Амброзій Медіоланський, св. Августин, св. Іван Золотоустий, св. Григорій з Нісси, св. Григорій Великий та ін. у своїх святочних гоміліях возвеличували цей світлий і радісний день переходу нашого Спасителя Христа до Отця небесного. Відчуття і ритм богослужінь у католицьких і православних храмах України цього дня надзвичайно піднесені. В усіх вірних присутнє невимовне почуття радості і надії на майбутнє, яких нам так сьогодні у ХХІ ст. не вистачає…

Запропоноване сакральне мистецтво не залишить нікого байдужим. Таке «боже малярство» творилося при храмових майстернях, особливо у час XVII–XIX ст. Тут немає фальшу й надмірного сучасного «брендового пафосу». Продемонстрована в образах простота, лагідність і дитяча щирість – ось чого сьогодні не вистачає в сучасному безідейному модерновому мистецтві. Ці релігійні сюжети ікон стають для нас справжнім дороговказом як осягнути так бажаного миру, лагідності і спокою.Виставка триватиме з 10/05/2017 до 31/05/2017 р.

Наша адреса:

м. Івано-Франківськ

Музей мистецтв Прикарпаття

Майдан А. Шептицького, 8

тел. 53-00-39

Куратор виставки: Віталій КОЗІНЧУК

доктор східних церковних наук,

член Національної спілки художників України,

завідувач кафедри гуманітарних наук,

доцент, декан гуманітарного факультету

Івано-Франківського Богословського Університету,

провідний науковий співробітник

Музею мистецтв Прикарпаття