Два роки тому в Івано-Франківську стартувала серія вечірок Detali, яка вже зараз переростає в фестиваль електронної музики й сучасного мистецтва. Зміна формату та вихід на новий рівень спричинив і зміну в концепції та назві. Тепер - це “Detaliзація”.

Нам стало цікавим дослідити природу цього поняття на фоні того, що уособлюють самі фестивалі.

Масштабні вечірки - це місце, де легко увійти в стан потоку. В стан, у якому люди настільки залучені в процес, що все інше втрачає значення. Колективне переживання ейфорії знеособлює та робить тебе частиною могутнього організму. Ти рухаєшся, бо рухаються навколо, бо рухаєшся ти - так синхронізуються деталі. Відчуття свого Я під час переживання потоку зникає, але, як не парадоксально, опісля, воно стає ще сильнішим. Деталізація - це момент диференціації деталей, які починають усвідомлювати себе.
В іншому контексті про потік також говорять, як про стан креативного мислення або творчості. Коли ж ми зупиняємось та приглядаємось до деталей, адже диявол, кажуть, криється саме там (“devil in details”), то входимо у стан критичного мислення, а отже - деталізуємо. Занурення лише в один із цих станів приводить до крайнощів. Єдиний вихід - це постійно змінювати оптику між “zoom in” та “zoom out”, навчитись перемикатись, вихоплюючи себе з потоку та відпускаючи себе в нього знов.

Якщо масштабуватись, то зрозумілим стає, як циркулює у світі енергія, набуваючи форм то потоку, то деталізації, що постійно чередуються по спіралі. Та з кожною глибшою інтеграцією наступний крок диференціації виходить на ще вищу сходинку.
____________________________________________________

ПРОГРАМА ТА УМОВИ

Учасникам та учасницям пропонується долучитись до мистецької частини фестивалю і дослідити поняття потоку та деталізації, як двох протилежних, але водночас взаємодоповнюючих станів.
Пріоритетними є партисипативні та перформативні практики, а також медіа-арт та інсталяції.
За потреби розробки та реалізації ідей на місці ми пропонуємо резиденцію терміном до двох тижнів у Івано-Франківську.
Результатом стануть роботи, інтегровані в місце проведення фестивалю, а саме - в одну з пром-зон міста.

Дізнатись більше та подати заявку на участь можна тут: https://docs.google.com/forms/d/1jaEH5lJCCy2EPBroGk9V5pfQuGgr-Nl4QyB0t8gx9gk/edit


____________________________________________________

КЛЮЧОВІ ДАТИ

Дедлайн подачі заявок - 5 травня

Оголошення результатів - до 11 травня

Проведення резиденції у Івано-Франківську - 1-15 червня

Фестиваль Detaliзація - 15-16 червня
______________________________________________________


Мистецька частина фестивалю проводиться ГО Інша Освіта та галереєю Асортиментна кімната та за підтримки музичної формації Detali.

Інша Освіта / Insha Osvita - це фахова спільнота, що працює над альтернативними освітніми розробками та менеджментом якості неформальної освіти. Організація також займається створенням ментальних та фізичних просторів для освіти та культури, як інструментів розвитку громад.

Асортиментна кімната — це номадична галерея, яка працює в Івано-Франківську та містах і містечках поруч.