сценічна версія н. а. України Ростислава Держипільського

 

Режисер вистави Ростислав Держипільський знову здивує глядачів неочікуваним концептуальним рішенням своєї нової постановки. 

Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм. 

Колаж з реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика, арт-перформанси, живопис у реальному часі, а також цікаві факти з життя видатного художника від заслужного журналіста України Олега Вергеліса доповнять сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

За основу сценарію взято ідею фільму Міка Девіса "Модільяні" (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його за власним баченням.

Головний герой вистави вважає себе Модільяні, палата психіатричної лікарні в його уяві перетворюється то на художній зал академії мистецтв, то на апартаменти, виставкові зали й вулиці Парижу, то на богемне кафе «Ротонда» - місце зустрічей видатних митців початку ХХ століття, а самі митці – художники, поети, скульптори і драматурги – живуть лише в його уяві. Але є у виставі й персонажі зі справжнього життя – це його лікарка, батьки дружини і сама Жан – жінка, яка самовіддано кохає і відчайдушно бореться з його душевною хворобою, що безжалісно відбирає в неї сенс її життя – її любов – її чоловіка…

"Ця вистава про те, як митець зіштовхується із суспільством, чи може він співіснувати з ним, чи може поєднувати творче життя із сімейним затишком. Ця вистава про абсолютного генія і його хрест" - так сформулював ідею постановки режисер Ростислав Держипільський.

"Ця вистава про мистецтво як хворобу. Це коли митець прокидається, він не може не працювати. Це свого роду залежність. Це хвороба в усіх її проявах. Разом із тим мистецтво має здатність лікувати. Сьогодні відомі приклади зцілення мистецтвом – арт-терапія, наприклад", – зазначила художник-постановник вистави Олеся Головач. 

Народний артист України Сергій Романюк, який у виставі зіграє роль Ренуара, сказав: "Я радий, що побачив театр. Я побачив, що робить маестро (реж. Ростислав Держипільський). Я побачив, що сьогоднішній театр зовсім інший: він активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути. Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе… Те, що Ростислав запросив мене на роль художника Ренуара, – це для мене подарунок долі".

 

Режисура, сценічне рішення, музичне оформлення - н.а. України Ростислав Держипільський

Пластика - Ольга Семьошкіна

Художник-постановник - Олеся Головач

Диригент - Богдан Ткачук

 

Дійові особи і виконавці:

Амедео Модільяні - з.а. України Олексій Гнатковський

Жан Ебютерн (його дружина) - з.а. України Ольга Комановська

П'єр-Огюст Ренуар - н.а. України Сергій Романюк

Батько Жан - н.а. України Олександр Шиманський

Мати Жан - н.а. України Жанна Добряк-Готв'янська 

Пабло Пікассо - Павло Кільницький

Ольга Хохлова (дружина Пікассо) - з.а. України Надія Левченко

Зборовськи - Євген Холодняк

Моріс Утрілло - Іван Бліндар

Хаім Сутін - Олексій Лейбюк

Жан Кокто - Сергій Лазановський

Макс Жакоб - Андрій Мельник

Лікарка, Гертруда де Штерн - Вікторія Юрців

Дієго Рів'єра - Юрій Вихованець

Дівчинка - Мар'яна Тимчишин

Мати дівчинки - Іванна Сірко

Батько Модільяні - Андрій Батир

Мати Модільяні - Тетяна Шавкова

Судовий виконавець - Віктор Абрам'юк

Поліціант - Микола Сливчук

Реєстраторка - Іванна Терлецька

Дівчина - Лілія Юськевич

Арт-критик - заслужений журналіст України Олег Вергеліс

 

Тривалість: 02:00 год.