«Кримські історії» об’єднують три ігрові коротких метри молодого режисера Нарімана Алієва: «Повернутися зі світанком» («Tan Atqanda Qaytmaq», 2013),«Тебе кохаю» («Seni Sevem», 2014), «Без тебе» («Sensiz», 2015). Стрічки знято на батьківщині режисера, в Криму, актори – його родичі і близькі друзі, кримські татари.

Усі сюжети розгортаються на півострові та оповідають історії з життя кримських татар. Фільм«Повернутися зі світанком» – про драму відносин між батьком та сином, про важливість самостійного вибору життєвого шляху і про те, як важливо навчитися слухати і приймати один одного. Стрічка «Тебе кохаю» – це класична історія неможливого кохання, в даному випадку, любові кримського татарина до дівчини-українки. Фільм оповідає про сімейні традиції народу і запеклу боротьбу за їх збереження, яка часто стає лінією розділу між поколіннями. «Без тебе» – розповідь про братську любов, про втрату, про пам’ять. Фільм, присвячений брату режисера, має глибокий і потужний метафоричний контекст.

Фільм «Без тебе» був знятий на території вже окупованого Криму і буде представлений українському глядачеві вперше. Світова прем’єра кінострічки відбулася у лютому на 66-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, де фільм був представлений у конкурсній програмі «Generation 14+» та удостоївся тривалих овацій міжнародної публіки.

Наріман Алієв

Народився в Криму, у 1992 році.

У 2013 закінчив Інститут екранних мистецтв за спеціальністю режисер кіно і телебачення. У 2014 закінчив факультет режисури телебачення Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Один з ініціаторів створення та активний учасник громадської організації “СУК” (“Сучасне Українське Кіно”).

Фільми Алієва брали участь у багатьох національних та міжнародних фестивалях. у 2016 році його стрічка “Без тебе” представляла Україну у конкурсній програмі 66-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.