Презентація "Мистецькі практики для освоєння публічного простору міста: досвід Кишинева"

15 років тому молоді художники з Кишинева не мали можливості показувати свої роботи ніде, окрім галереї Спілки художників. Тому запитували себе: чому ми не користуємося тим простором, що є публічний, доступний нам у місті? Кому він належить і хто ним розпоряджається? Так вони прийшли до переконання працювати не лише в просторі міста, а й зробити його темою своїх художніх практик.

На зустрічі в Urban Space 100 художники та урбаністи з організації Oberliht (Кишинів, Молдова) розкажуть про проекти, організовані асоціацією Oberliht упродовж останнього десятиліття. Зокрема, про мистецькі інтервенції, що відбувалися поза традиційними закладами культури.: «Втручання» (2006 – 2008), KIOSK (2009), Громадський Центр Кишинева (2012 – 2014) та інші. Гості також покажуть кілька відео. 

Ці проекти об’єднали художників, архітекторів, соціологів, активістів, - словом, усіх зацікавлених тими перетвореннями, що відбуваються в публічному просторі Кишинева та інших пострадянських містах, і мають на меті переосмислити те, хто і як керує сьогодні публічним простором.

Асоціація молодих художників Oberliht була заснована у 2000 році і має за собою тривалий досвід незалежної культурної інституції. Oberliht має на меті будувати зв’язки між різними мистецькими спільнотами та будувати мистецьку спільноту, використовуючи публічний простір. Асоціація розвиває та підтримує міждисциплінарні платформи та проекти, що з’єднують місцеві та міжнародні культурні ініціативи та бореться за незалежний культурний сектор у Молдові та регіоні. Діяльність асоціації заснована на волонтерській роботі та принципах самоорганізації та неприбутковості. 

Сторінка асоціації Oberliht: http://www.oberliht.com/
Візит художників відбувається на запрошення івано-франківської організації UFRA в рамках проекту програми для культурних менеджерів TANDEM Ukraine.
Фото: Asociația Oberliht