Феномен Миколи Нікашина є тим рідкісним явищем у мистецтві, коли художнику вдається жити і працювати із своєї творчості. Не маючи вищої освіти, проте сповна наділений даром від Бога, Микола прогресує у своїй діяльності і знаходить все нові і нові неординарні підходи передачі площини. Працюючи в реалістичній манері, митець відточує своє світосприйняття та мистецьке бачення, а його творчі пошуки передають внутрішнє вічне буяння невгасимого поклику тонкої душі майстра.
Виставка передає глибоке творче начало і його інтерпретацію через абстраговані куточки природи. Працьовитості Миколі не позичати, адже кожен твір, це справді, титанічна праця і глибоке мистецьке мислення де через прості геометричні фігури митець передає не тільки елементи природи, а і повітря, глибину і наближає око глядача до "піксельного" бачення, що вперше було досліджено ще пуантелістами. Філософія мікрокосмосу в макрокосмосі яскраво проявляється у цих роботах і наводить глядача на думку, що складність світобудови є поєднанням простих елементів, що творять єдину цілісну для сприйняття всесвітню гармонію.
Коли стикаєшся із чимось новим це завжди здивування для глядача, а коли це нове є ще і гармонійне та прекрасне, то виникає думка, що людський розвиток ще не вихолостив себе, а просто набуває нових форм на спіралі розвитку та трансформується у внутрішнє світобачення небесної гармонії.
Виставка триватиме з 2 по 20 грудня 2016 р.