• Головна
  • Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи
Варте уваги
16:20, 2 грудня 2015 р.

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи

Варте уваги

З липня 2015 року вступив в дію Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, що фактично кардинально змінив правовідносини у житлово-комунальній сфері. Тож далі піде мова про суть цих змін та про те, які дії слід здійснювати громадянан.

Відвідавши медіа-день на тему «Як управляти багатоквартирним будинком», що пройшов у Львові 19 листопада, члени ГО «Контроль» вирішили роз'яснити іванофранківцям інформацію, яка невисвітлена для більшості громадян, але при цьому є важливою для них.

Отже, що передбачає цей новий закон? Після набуття ним чинності відповідальність за утримання та управління будинком лежатиме на його мешканцях. Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків мають опікуватися не лише своїми оселями, а й спільним майном багатоквартирного будинку. Основною метою прийняття закону є  надання громадянам реальної можливості управляти їм.

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-1

Багатоквартирний будинок визначається як житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири; Співвласником багатоквартирного будинку є власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Кожен з нас, володіючи квартирою у багатоквартирному будинку, наділений низкою прав та обов’язків як співвласника будинку.  Варто зауважити, що в новому законі простежується прив’язка до площі квартири: відповідальність кожного співвласника визначається пропорційно до його частки.

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-2

Відповідно до закону, всі рішення щодо управління багатоквартирним  будинком приймаються на зборах співвласників шляхом голосування. Рішення вважаються прийнятими, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких сумарно перевищує 75% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську запустили платформу для самоорганізації жителів багатоквартирних будинків

Без сумніву, подібна реформа, проведена належним чином, принесе значну користь мешканцям.

Згідно нового закону, мешканці повинні до 1 липня 2016 року визначитися з тим, хто здійснюватиме управління їхнім будинком надалі.

Тож власники квартир мають три варіанти дій:

  • Створити ОСББ (ЗУ “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”). ОСББ – це неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.
  • Обрати управителя будинку. Управитель багатоквартирного будинку — фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.
  • Не робити нічого. Після 01.07.2016 р. виконавчий комітет міської ради сам призначить управителів всім, хто не зробив цього самостійно. Порядок, умови та критерії їх відбору невідомі. Жодного положення щодо порядку призначення управителів наразі немає.
Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-3

Очевидним є той факт, що, зволікаючи з активними діями та передаючи право керувати своїм будинком у чужі та невідомі руки, ви можете отримати безліч неприємних несподіванок. Тому брати активну участь в управлінні багатоквартирним будинком – в інтересах, в першу чергу, самих мешканців. До 01.07.2016 р. потрібно обрати форму управління будинком, інакше за вас це зробить міська рада.

До речі, КП «ЄРЦ» уже зараз починає масово знімати будинки зі свого балансу. Основна підстава – зняття з балансу при умові, коли 100% квартир у будинку приватизовано.

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-4

Слід зазначити, що найбільш вигідним для мешканців будинку є створення ОСББ. В цьому випадку всі кошти, що вносяться в спільний фонд, витрачаються суто на потреби будинку. В інших випадках значна частина грошей йде на оплату послуг ЄРЦ чи управляючого.

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-5

До того ж, ОСББ як юридична особа має право на отримання кредиту для утеплення будинку. На даний момент подібне кредитування в Україні надають три банки: Ощадбанк, Укргазбанк, та Укрексімбанк.

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-6

Всю необхідну інформацію щодо змін у житлово-комунальній сфері, управління багатоквартирним будинком, ОСББ можна дізнатися за наступними посиланнями:

Повернення управдомів та створення ОСББ. Чого чекати від нової житлової реформи, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #ОСББ #управління багатоквартирним будинком #реформа ЖКГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...