Лазерне омолодження обличчя — це вид лікування, який стає все більш популярним серед пацієнтів клінік естетичної медицини. Однак багато пацієнтів бояться болю або ризику опіків шкіри, починаючи лікування. Тому треба тут відповісти на найбільш набридливі запитання щодо лазерного омолодження обличчя.

Чи боляче виконувати лазерне омолодження обличчя?

У цьому випадку все залежить насамперед від чутливості людини до болю — тоді як для одних процедура пов’язана зі значним болем, інші переносять її дуже добре. Не можна сказати, що лазерне омолодження обличчя — це абсолютно безболісна процедура. Однак зазвичай пацієнти відчувають це просто як глибоке печіння шкіри.

Чи можна розраховувати на наркоз під час лазерної терапії?

Анестезія, найчастіше у формі анестезуючого крему або мазі, є невід’ємною частиною процедур із використанням фракційного лазера. Це дозволяє зменшити біль і дискомфорт, що відчуваються впродовж процедури, до мінімуму. Цю анестезію зазвичай застосовують приблизно за півгодини до процедури.

Чи може використання фракційного лазеру від зморшок призвести до опіків шкіри?

Деякі з пацієнтів бояться побічних ефектів, таких як ризик опіків або пошкоджень шкіри. Адже, лазерний промінь проникаючи в шкіру нагріває тканини, що пошкоджує клітини. Але саме ця термічна шкода є безпосередньою причиною відновлювальних процесів, які передбачають створення нового колагену. Важливо, що лазер не пошкоджує всю площу шкіри, а «пробиває» її, створюючи мікропошкодження, оточені здоровою та неушкодженою тканиною. Ця мікро-сітчаста структура дозволяє прискорити процес регенерації пошкоджених фрагментів шкіри та підвищує безпеку під час процедури. Короткий час подачі лазерного імпульсу на шкіру та використання спеціальної системи охолодження захищає її від опіків. 

Звичайно, не можна сказати, що лікування лазером не призведе до опіків. Тому завжди слід користуватися послугами фахівців з багаторічним досвідом, які чудово знають параметри приладів, і залежно від фототипу властивості шкіри можуть швидко реагувати на поведінку шкіри під впливом лазера.

Як виглядає шкіра після лазерного видалення зморшок?

Відразу після лазерної обробки шкіра червоніє і набрякає. Також може спостерігатися:

  • незначний біль,
  • дискомфорт, 
  • а у випадку використання абляційних лазерів, поява струпів та кровотеч. 

Однак дуже важливо подумки підготуватися до процесу відшарування епідермісу після процедури — лущення та загоєння шкіри, що триває кілька днів, є найбільш природним, але не дуже естетичним явищем. У цей час пацієнтам також слід пам’ятати, що необхідно уникати сонця та відвідування солярію, лущення на шкірі або повного макіяжу.