• Головна
  • «Національна революція» зібрала в Івано-Франківську науковців з усієї України
16:30, 2 березня 2012 р.

«Національна революція» зібрала в Івано-Франківську науковців з усієї України

2 березня в Івано-Франківську розпочала свою роботу IV Всеукраїнська  наукова конференція з міжнародною участю «Національна революція: загальноєвропейська традиція та український контекст» у рамках теми «Ідеологія українського націоналізму на сучасному етапі розбудови Української держави», організаторами якої виступили Івано-Франківська обласна рада, Міжнародна благодійна установа «Центр національного відродження ім. С.Бандери», кафедра теорії та історії держави і права Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, кафедра державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Галицький історико-політологічний центр.

Проведення наукової конференції стало можливе завдяки  підтримці Івано-Франківської обласної ради та особисто її голови «свободівця» Олександра Сича, який як кандидат історичних наук, доцент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу взяв участь у роботі конференції.

Вагомий внесок в організацію та проведення конференції зробив доктор історичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО «Свобода» Сергій Адамович.

Участь у конференції взяли представники наукової громадськості з різних регіонів України, зокрема з Південно-Східних регіонів, - Дніпропетровська, Одеси, Харкова, Севастополя, Луганська, що продемонструвало єдність академічної спільноти України у дослідженні питань Української революції та вивченню теорії та практики українського націоналізму.

Загалом конференція зібрала 18 докторів наук, 37 кандидатів наук та чимало аспірантів. Вочевидь, інтерес до цієї теми присутній у широкої аудиторії науковців.

«Це вже четверта конференція у рамках загальної теми «Ідеологія українського націоналізму на сучасному етапі розбудови Української держави», - розповідає Олександр Сич, - Її ідея полягала в тому, аби заперечити пострадянські штампи та кліше, що, мовляв, націоналізм – це щось погане, і він не може як політичний рух, як світогляд бути конструктивним чинником у розбудові Української держави. Для того, щоб заперечити такий стереотип була зібрана перша конференція. А відтак виникла ідея зробити її серійною і в рамках загальної теми пропонувати якусь цікаву підтему».

За словами голови облради, тема сьогоднішньої конференції «Національна революція: загальноєвропейська традиція та український контекст» викликана тим, що суспільство є нестабільним і дослідження показують, що в ньому домінують революційні настрої. Наприклад, згідно з дослідженнями групи «Рейтинг», 50 відсотків прикарпатців готові взяти участь в акціях протесту. Це надзвичайно високий революційний потенціал.

«На суспільно-побутовому рівні весь час виникає питання революції. Якщо суспільство цього потребує, то відповідно це актуалізує і наукові дослідження. Що таке революція? Відповідно до застарілого сприйняття, ми звикли вважати, що революція – це обов’язково силове протиборство в суспільстві. Але треба, очевидно, починати із первинного, що революція – це докорінна зміна. А як ця докорінна зміна відбувається – чи шляхом силового протиборства, чи якимось іншими методами – це вже питання наукової дискусії», - наголосив Олександр Сич. Він вважає, що революція – це докорінна зміна всіх сфер суспільного життя. З огляду на це й робили цю наукову конференцію широко аспектною, аби науковці проаналізували, що є революцією в системі українського законотворення, судоустрою, державного управління, місцевого самоврядування тощо.

Сергій Адамович зазначив, що конференція є надзвичайно вагомою, оскільки на ній представлено 22 регіони України, є навіть міста, які делегували науковців з кількох своїх ВНЗ.

«Ми виконуємо функцію єднання, адже науковці з різних частин країни отримали можливість вести дискусію. Ми вивчаємо явище, яке на сьогодні є мало дослідженим. Це явище революції, проте не революції в розумінні 19 століття, а революції в сучасному розумінні – в розумінні 21 століття і глобалізованого світу й що сьогодні потрібно для позитивних революційних змін в усіх ділянках суспільного життя», - підкреслив Сергій Адамович.

Крім цього, він звернув увагу, що конференція на таку тему в Україні відбувається вперше і що революція у таких аспектах практично ще не досліджувалася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...