Сьогодні — найввічливіший день у році

Сьогодні, 11 січня, світ відзначає День "спасибі".  Цього дня слід подякувати усім близьким та рідним, тим, хто є поруч із вами та тим, хто вам небайдужий.

Слова вдячності володіють магічними властивостями, з їх допомогою люди дарують радість один одному і виражають увагу, без якої не може людина. Психологи впевнені, що слова вдячності — це усні «погладжування» і вони здатні заспокоїти і зігріти своїм теплом. Головне, щоб «дякую» було від чистого серця. 

Тож редакція сайту 0342.ua висловлює слова вдячності нашим читачам і бажає гарного і позитивного дня! Дякуємо, що ви з нами!

Довідково:

В українській мові сьогодні вживається два «вдячних» слова — дякую та спасибі. Вони мають різне походження. Більш прозорим для нас є походження і значення слова «спасибі». Два слов’янських слова «спаси боже» в процесі використання злились у цілісність. Сталося це порівняно недавно, у писемних пам’ятках це слово вживається десь з XVI століття поріч із старослов’янським «благодарствую».

Слово «дякую» має набагато складнішу історію. Твердження деяких мовознавців про його походження від німецького «danke» через посередництво польської мови виглядають дещо поверховими та непереконливими. Перш за все, ареал розповсюдження слів із цим коренем надзвичайно широкий – він охоплює майже усі германські мови (німецька «danke», голландська «dank», англійська «thank», скандинавські «tak», «takk»), усю групу західнослов’янських мов (чеська «děkuji», польська «dziękuję», словацька «ďakujem»), а також вживається у білоруській «дзякуй» та українській мовах.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська спасибі деньспасибі дякую
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
( 0 оцінок )
Актуальність
( 0 оцінок )
Викладення
( 0 оцінок )