• Головна
  • Як зберегти зір дитини? Поради офтальмолога
Новини компаній
14:45, 26 квітня 2017 р.

Як зберегти зір дитини? Поради офтальмолога

Новини компаній

Як відомо, при народженні ми починаємо бачити не образу. Наше око розвивається. Відповідно, розвивається зір на різні відстані.

Перше, що повинна при народженні виконувати дитинка — це відвертати і замружувати оченята при яскравому світлі. Далі поступово до 4 місяців повноцінно формується центральна макулярна ділянка на сітківці, саме вона в подальшому буде розвиватись і давати стовідсотковий зір.

Першими, на кого реагує дитина — це якраз люди, а вже потім іграшки. Це повинно бути у віці 2-3 місяців. Першими кольорами, що стимулюють розвиток сітківки є оранжево-червоні. Відстань, на яку необхідно класти дитині іграшки є близько 20-30 см. Бажано не вішати іграшки у візочку чи над ліжечком під час сну дитини, до 6 місяців ще нема спів дружньо роботи між м»язами ока і це може призвести до проявів косоокості.

Відомо, що найкращою їжею для дитини до року є грудне молоко. Саме воно має той необхідний набір поживних речовин і мікроелементів та вітамінів щоб забезпечити гармонійний розвиток усього зорового аналізатора. Але навіть якщо з грудним годуванням виникли проблеми на сучасному етапі розроблене штучне годування яке враховує специфічні потреби немовляти для досконалого розвитку зору. Педіатри і офтальмологи радять не проводити годування дитини з використанням в якості відволікаючого фактора гаджетів. Це не тільки псує і гальмує розвиток зору дитини але і розвиває різноманітні психологічні проблеми дитини. Чим пізніше проходить знайомство дитини з різноманітними гаджетами, тим кращим буде розвиток зору дитини.

Відомо, що раніше проблема близькозорості була притаманна школярам 3-6 класів. На даний час офтальмологи все більше і більше стикаються з маніфестами цієї проблеми ще в дошкільному віці. Раніше на перше місце серед причин появи міопії стояв спадковий чинник а на сучасному етапі у 10%-12% дітей батьки бачать ідеально. І знов причина цього мобільні телефони чи ігрові приставки чи планшети та комп’ютера.

Батькам можливо і зручно, що дитинка їх не чіпає, а зайнята самостійно. Та й багато чого нового та цікавого вона може отримати за допомогою гаджетів. Це можливо то і так але якою ціною?дитяче око далекозоре а саме тому йому легше працювати на віддаль і важко при тривалій роботі зблизька. М'язовий апарат ока дитини ще не спроможний витримати тривале навантаження зблизька. Ось тоді і починає розтягуватись очне яблуко. Таким чином око ніби пристосовується до роботи на коротку відстань але, на жаль, на даль відновити свою роботу вже не може.

Саме тому існують певні розумні обмеження для роботи за коипьютером чи планшетом. Для дітей дошкільнят варто від такого утриматись взагалі. Для дітей молодших класів 10-15 хв в день. Для дітей середніх класів 20-25 хвилин в день. Для старшокласників до 40 хв.

Важливо дотримуватись режиму дня дитини. Дитина дошкільного віку повинна мати в середині дня денний сон. Це допомагає нормалізувати нервову систему дитини і дати відпочинок зоровій системі. А нічний сон школярів не повинен бути меншим 8-9 годин. Інакше зорова система виснажується і не встигає відпочити. Фізична активність не на останньому місці. Дошкільнята повинні багато рухатись та перебувати на свіжому повітрі. А школярам радять офтальмологи відвідувати секції, де потрібно задіювати верхній плечовий пояс щоб покращувати кровопостачання шиї і очей. Сюди належать: теніс баскетбол волейбол плавання Спеціалісти рекомендують не віддати до школи дитину раніше семи років. Доведено, що саме в цьому віці завершується формування зв’язків між мозком та очима а також формування м'язевого апарату ока. Повинна бути правильна організація робочого місця. Світло повинно бути для дітей що пишуть правицею зліва а для шульги справа. Робоча поверхня не повинна бути глянцевою а яскравість штучного світла не повинна перевищувати 75вт та бути нижче рівня очей. Книгу рекомендують тримати під час читання на підставці. А монітор комп’ютера повинен бути на рівні очей Ну і окремою темою є харчування. Взагалі збалансоване харчування запорука здорового і гармонійно розвинутого організму. А для кращого розвитку зору в їжі повинні переважати продукти помаранчево-червоноі гамми: морква хурма гарбуз. Джерелом мікроелементів є зелень сухофрукти мед сир.

Косоокість у дитинки до року!

Очка малюка розбігаюсь у різні боки та вас хвилює коли минає косоокість у новонароджених?

Ваші страхи обґрунтовані. Ігнорування вільної «поведінки» очних яблук може призвести до погіршення зору в майбутньому. З вигляду це наводить жах: очка малечі раптом починають розбігатись до скронь чи зводитись до перенісся. Куди бігти з малечею? Кому показувати? Чи може допомогти сучасна медицина малечі-немовля?

Для початку без паніки: сучасна офтальмологія має в арсеналі велику кількість рішень для лікування косоокості у дітей. Але використовувати іх потрібно не раніше ніж дитинці виповниться півроку. Чому косять очка. Дитинка з’являється на світ у стані неготовності до оточуючого світу. З перших хвилин життя його органи та системи починають пристосовуватись до нього. Так само як мозок травна система мускулатура які щоденно навчаються новим навичкам розвивається око. В правильному положенні очні яблука утримуються м’язами. Але контролювати їх роботу мозок поки що не вміє. Тому очка інколи діють не синхронно викликаючи у батьків переляк.

Інші причини косоокості у дитини: ускладнення під час вагітності та пологи. За синхронність роботи очних яблук відповідає система заднього повздовжнього пучка що розташована в мозку. Якщо вагітність проходить з ускладненнями (виникала гіпоксія плоду порушення циркуляції крові) або пологи були дуже тривалими та важкими в тій частині мозку можуть виникати мікроскопічні крововиливи. Ця патологія що викликає стійку косоокість що не піддається корекції без оперативних методик. Перенесені інфекції. На розвиток захворювання можуть впливати грип кір скарлатина та навіть банальне ГРВІ. Тому якщо ваша малеча хвора намагайтесь як можна менше втомлювати його очі. Хвилювання чи стрес. Ці фактори викликають так звану непостійну косоокість, яка виникає у 20% дітей порушеннями функції очних яблук. Коли дитинка заспокоюється, його очка приймають правильне положення.

Що робити батькам. Медицина дає чітку відповідь: до 6 місяців проблема має пройти. Якщо цього не відбулось, значить в майбутньому вам з цим прийдеться боротись. Покажіть дитинку дитячому офтальмологу у 2 4 6 місяців у віці 6 місяців спеціаліст може встановити однозначний діагноз який з видів косини є у вашої дитини. Стимулюйте роботу очних м’язів. Для цього потрібно купляти дитині великі яскраві іграшки. І розвішувати їх не над самим ліжечком коли дитина може дотягнутись до них рукою а значно вище.

Як лікувати?

Вам потрібний дитячий офтальмолог який розповість вам одну чи декілька методик лікування та ваше ангельське терпіння. Ця хвороба не запалення чи нежить і швидко за 7 днів чи за місяць не минає. Як правило батьки проносивши окуляри місяць хочуть бачити значне і швидке покращення. Терпіння і розуміння суті проблеми призведе до вилікування.

Для діток до 2 -3 річного віку більшість апаратних вправ не доступні, бо потребують концентрації уваги більше ніж на 10 хвилин. Тому для діток до 2 років основними моментами в лікування є призначення окулярної чи контактної корекції при наявності оптичних несправностей апарату ока, використання наклейок на око що краще бачить з метою більшого розвитку зору на око, що косить. Адже більша гострота зору ока, яке стоїть рівно, пригнічуючи впливає на зір ока, що косить.

А може нехай косить? Адже майже не помітно… Так можуть стверджувати батьки дитини у якої прояви косоокості не постійні або неявно виражені. Але це величезна помилка. Косоокість у новонароджених коли минає не викликає ускладнень але якщо залишається око що косить починає стрімко втрачати зір та розвивається ефект «амбліопії» — ще називають «ліниве око», яке не бачить навіть в корекційних окулярах. Сучасна медицина може допомогти вашій дитині бачити. Тому якщо після півроку ваша малеча продовжує косити не зволікайте з візитом до дитячого офтальмолога.


Консультувала офтальмолог Олени Рибачук.

Як зберегти зір дитини? Поради офтальмолога, фото-1

Приватна дитяча поліклініка №1

вулиця Дністровська, 16-А, ТЦ "Горизонт", 2 поверх

80 (68) 731-87-64, 80 (99) 065-16-82

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #хворобизору #дитина #косоокість #яклікувати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...