Довідник для роздержавлених ЗМІ

Роздержавлення комунальних ЗМІ – тема насущна і важлива. Ті видання, що вже знаходяться «у вільному плаванні», постійно стикаються з проблемами як організаційного так юридичного характеру.

Щоб допомогти керівникам і колективам грамотно зорієнтуватися в цьому просторі, організатори Міжнародної конференції «Реформування державних і комунальних ЗМІ: перші підсумки реформи» розробили проект та презентували на конференції посібник «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ », який роз’яснює закон про реформування, містить юридичні поради та зразки документів.

Посібник видано в рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що реалізується Радою Європи та ЄС. Автори – відомі юристи ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришкота Олександр Бурмагін.

Крім основних алгоритмів адаптації комунального видання до нових умов, у книжці аналізується перший досвід вирішення спорів, пов’язаних із реформуванням друкованих ЗМІ, даються рекомендації щодо захисту прав та інтересів редакцій і членів трудового колективу.

Тут є зразки статутів приватного підприємства та товариства з обмеженою відповідальністю, рекомендації щодо обрання тієї чи іншої організаційно-правової форми підприємства, договору про зміну складу засновників, договору про висвітлення діяльності органів влади та інші. Для редакцій, які збираються відстоювати своє право на роздержавлення у суді, додано і зразки позовних заяв.

Невдовзі посібник буде доступний і в режимі онлайн.

Автор
( 0 оцінок )
Актуальність
( 0 оцінок )
Викладення
( 0 оцінок )