• Головна
  • Що ховається в щитовидній залозі?
12:09, 17 липня 2017 р.

Що ховається в щитовидній залозі?

Щитовидна залоза має неабияке значення в організмі людини, зміни функції щитовидної залози в умовах йод-дефіциту часто призводять до появи симптомів, які легко сплутати з простою втомою, сонливістю, набряками, дратівливістю і т.д. То де ж все-таки ховається правда?

Щитоподібна залоза - найбільший орган внутрішньої секреції організму людини. Головною функцією тиреоїдних гормонів є підтримання основного обміну. Без гормонів щитовидної залози або їх нестачі неможливий нормальний розвиток жодної функціональної системи організму. Зміни функції щитовидної залози найчастіше виникають в умовах йододефіциту та несприятливої екологічної ситуації, яка наразі спостерігається в Україні.

До регіонів з недостатністю йоду (в ґрунті, воді, продуктах харчування, повітрі) належать: Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька, Тернопільська, Рівненська, Закарпатська області. Існує ціла низка захворювань, які становлять серйозну небезпеку для мільйонів людей, які проживають у місцевостях з недостатнім вмістом йоду. Вони можуть проявлятися у формі вроджених вад, антенатальної загибелі плоду, викиднів, порушення формування та функції нервової системи. Тиреоїдні прояви йододефіциту також численні: від нетоксичних зобів(вузлових,дифузних),до аутоімунних тиреоїдитів, гіпотиреозів, раку щитовидної залози. Наявність чи відсутність симптомів залежить від уваги лікаря, який оглядає хворого, і ставлення пацієнта до навіть незначних змін в своєму організмі.

Що ховається в щитовидній залозі?, фото-1

Симптоматика захворювань щитовидної залози

Лікарі часто не звертають увагу на такі скарги як незначне зниження працездатності, поганий настрій, порушення сну,дратівливість Самі хворі звикають до набряків на обличчі, списуючи їх на втому.

Але саме ці, як і багато інших скарг, можуть бути спровоковані захворюваннями щитовидної залози. 

Розглянемо основні симптоми захворювання:

1)пригнічений настрій, напади немотивованої туги, сонливість, втома, погіршення пам’яті, головні болі , збільшення ваги тіла;

2)кардіологічні симптоми: болі в серці, пришвидшене серцебиття, або навпаки брадикардія (понижена частота серцевих скорочень скорочень), підвищення АТ(особливо діастолічного), аритмії;

3)анемічні: зниження рівня гемоглобіну, при якому не допомагають препарати заліза;

4)набряки на обличчі, нижніх кінцівках, при яких прийом сечогінних не приносить полегшення;

5)бронхолегеневі: бронхіти, гострі респіраторні захворювання (внаслідок набряку дихальних шляхів), охриплість голосу, відчуття першіння в горлі, покашлювання;

6)гінекологічні: затримка статевого розвитку, порушення менструальної функції, безпліддя, запальні процеси, утворення кист, передменструальний синдром;

7)імунодефіцитні стани: часті інфекційні захворювання, порушення імунітету;

8)ознаки захворювання опорно-рухового апарату: болі в суглобах, радикуліт;

9)гастроентерологічні: закрепи, болі в шлунку, здуття живота;

10)дерматологічні: посилення оволосіння на тілі, або навпаки випадіння волосся, висипання, сухість, лущення шкіри, дерматити.

Що ховається в щитовидній залозі?, фото-2

Особливу увагу на такі явища потрібно звернути вагітним жінкам, адже обстеження щитовидної залози необхідне на самих ранніх термінах вагітності, оскільки вона має безпосередній вплив на розвиток плоду!

Неправильно встановлений діагноз, ігнорування лікування і самолікування можуть призвести до погіршення стану хворого або не приносити полегшення від лікування, призначеного лікарем іншої спеціальності.

В Украіні за умов йодної недостатності, особливо в гірських районах, відсутності національної програми з профілактики йододефіцитних розладів, несприятливої екологічної ситуації(ЧАЄС) рекомендується скринінгове (усім людям)обстеження щитовидної залози, що включає:

1)УЗД щитовидноЇ залози

2) аналіз крові на гормони (ТТГ, Т3, Т4)

3) у хворих з вузловими формами зобу – визначення рівня кальцитоніну, який є діагностичним критерієм медулярного раку.

3) консультація лікаря-ендокринолога

Уважно ставтеся до себе і свого здоров'я!

Людмила Кушніренко

лікар-ендокринолог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1

(067) 3777299, (050) 3777 299

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #щитовидна #залоза #симптоми #захворювання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...