• Головна
  • Покутські джерела. Коломия приймає ювілейний фестиваль
18:35, 18 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Покутські джерела. Коломия приймає ювілейний фестиваль

Покутські джерела. Коломия приймає ювілейний фестиваль

18 серпня, напередодні Дня міста, Коломия має честь приймати Х обласний фестиваль "Покутські джерела"

Мистецьке свято об’єднало п’ять покутських районів – Коломийський, Городенківський, Снятинський, Тисменицький і Тлумацький.

Це – мігруючий фестиваль, започаткований Управлінням культури обласної державної адміністрації з метою зберегти  традиції й обряди Покутського краю. Обласний фестиваль “Покутські джерела” репрезентує етнографічну і культурно-мистецьку традицію та оригінальну автентику  кожного району, що входить до складу Покуття. Щороку свято мандрує від одного покутського району до іншого.

До Покутського регіону входять шість районів: Городенківський, Снятинський, Тлумацький, Тисменицький, Коломийський і  Коломия. Оскільки Коломию вважають столицею Покуття, ювілейний фестиваль відбудеться саме тут. 

Відкритий покутський фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела» розпочався у Коломиї на площі Відродження, інформує пресслужба міської ради Коломиї.

Від двох святинь – Собору Преображення Господнього та від церкви Святого Йосафата о 13:45 до сцени рушили урочисті колони почесних гостей і дійових осіб театралізованого прологу.

На сцені – духівництво, очільники та мистецькі колективи із 5 районів Покуття, гості з Торонто Йосип і Дарія Терлецькі, які представляють театр «Заграва». Від Коломийської міської ради гостей та учасників фестивалю привітав заступник міського голови Володимир Бойцан.

Упродовж дня тривала мистецька програма 43 аматорських колективів Тисменицького, Городенківського, Снятинського, Тлумацького, Коломийського районів. А в парку ім. К. Трильовського – розваги та частування для дітей. Також у Коломиї діє ярмарок майстрів народної творчості.

Естафету фестивалю Коломия передає Тлумачу.

Історія фестивалю

Проведення обласного відкритого покутського фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела» сприяє національному та духовному відродженню, утвердженню духу патріотизму та гідності, зберігає  та відроджує традиції покутської  народної творчості, фольклорно-етнографічну автентичність  покутян, їхню матеріальну та духовну культуру, зміцнює добросусідські взаємини між Городенківським, Коломийським, Снятинським, Тисменицьким та Тлумацьким районами.

Читайте також: У Гошеві покажуть свій хист дзвонарі

Підготовка та програма фестивалю

– Ми готуємося до цього дуже відповідально: робимо театралізоване представлення тих видатних людей, котрі жили й творили в нашому місті, – розповідає очільниця управління культури Коломийської міської ради Уляна Мандрусяк. – Глядачі зустрінуться з Іваном Франком, “Покутською Трійцею” – Василем Стефаником, Лесем Мартовичем, Марком Черемшиною, а також з Олексою Довбушем і опришками на конях. 

Одна хода йтиме від церкви святого Йосафата (Довбуш з опришками), інша – від собору Преображення Христового (гості, фольклорні колективи Покутського краю). Вони зустрінуться біля сцени у середмісті. 

– Окрім історичного представлення, ми готуємо масове виконання покутського танцю “Голубка”, – продовжує пані Уляна. – Це буде теж видовищне, цікаве дійство. В ньому візьмуть участь 10 колективів: “Покуття” під орудою заслуженої працівниці культури України Дани Демків, “Сварга» (керівник – заслужена діячка мистецтв України Мирослава Воротняк), «Дивограй» Надії Чаленко та, звичайно, представники всіх покутських регіонів. 

Читайте також: Косів чекає гостей на фестивалі кераміки, ремесел та фольклору

Гості фестивалю почують симфонічний і зведений оркестри. Згодом до дійства долучаться фольклорні колективи. А на завершення приїдуть гості з Чернівців – молоді хлопці з гурту “Запал”. 

– Гурт дуже креативний, – каже Уляна Мандрусяк. – Вони виконуватимуть фольклорну музику в сучасній інтерпретації – цимбали, кахон і гітара. Кахон – латиноамериканський інструмент, тож, думаю,  буде цікаво послухати. 

На завершення національний ансамбль пісні й танцю “Гуцулія” з Івано-Франківська представить свою концертну програму “Покутська феєрія”.

 Читайте також: У Коломиї виготовляють оригінальну кераміку

У програмі фестивалю: 

9:00 – богослужіння у церквах міста; 

13:00 – відкриття містечка майстрів народної творчості Покуття (вул.В.Чорновола); 

13:00 – розваги для дітей і смачне частування (парк ім. К. Трильовського); 

13:45 – фестивальна хода (від церков св. Михайла, св. Йосафата, собору Преображення Христового до міської ратуші); 

14:00 – урочисте відкриття фестивалю (пл. Відродження); 

15:00 – мистецька програма за участю аматорських колективів Тисменицького, Городенківського, Снятинського, Тлумацького, Коломийського районів (пл. Відродження); 

18:00 – виступ творчих колективів м. Коломиї; 

19:30 – виступ гурту "ZAPAL" (м. Чернівці); 

20:00 – виступ Національного академічного ансамблю "Гуцулія" з програмою "Покутська феєрія" (м. Івано-Франківськ). 

Фестиваль відбувається щороку в одному із шести районів нашої області. Минулоріч "Покутські джерела" приймала Тисмениця.

 Читайте також: Вербовецька сорочка: як в Карпатах створювали найціннішу спадщину гуцульської культури (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #коломия #фестиваль #покутські джерела
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Тема присвячена культурним заходам, фестивалям, які проходять на Прикарпатті, відображаючи широкий спектр культурних традицій Івано-Франківщини, історію та сучасні прагнення жителів краю
live comments feed...