• Головна
  • Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях
23:51, 14 листопада 2019 р.
Надійне джерело

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях

Місця, які потрібно побачити в Яремче

Музей етнографії та екології

Тут представлена велика колекція творів народного мистецтва.

Це в основному речі, які побутували в гуцульському краю і на Закарпатті – зразки народного одягу, творів декоративно-прикладного мистецтва і т.д. Тут можна дізнатися про історію краю – від виникнення перших поселень до нинішніх часів – і простежити, як змінювалося життя місцевих жителів.

Саме приміщення музею з’явилося в 1967 році. зовні воно нагадує партизанський курінь. Раніше тут розташовувався краєзнавчий музей, трохи пізніше – музей партизанства.

Парк-музеї "Карпати в мініатюрі"

Подорож можна продовжити до водоспаду, або спуститися нижче до річки, набрати води в джерелі і заглянути в невеликий музей під відкритим небом «Карпати в мініатюрі». Він був відкритий 2015 року як додаткова пам’ятка для залучення туристів у Яремче. Знаходиться буквально в ста метрах від вольєрного господарства та міні-зоопарку. Спускатися треба сходами і доріжкою вниз до річки. 

Найцікавішими експонатами є модель карпатської залізниці з тунелями, мостами і макетом станції, міст через річку Прут і візитна картка Яремче — водоспад Пробій. Фактично кожну цеглинку можна розгледіти на макеті обсерваторії на горі Піп Іван.

В парку-музеї "Карпати в мініатюрі", щоправда, представлено не весь Карпатський регіон, а лише визначні місця Яремче і найближчих околиць.  

Художньо-меморіальный комплекс «Стежка Довбуша»

Вона бере початок в урочищі «Дрибка», тягнеться між скелями, піднімається на хребет Горган Запрутський і повертається до точки відправлення, утворюючи замкнене коло.

На дорогу протяжністю близько 4 кілометрів туристи витрачають близько 3 годин. Уздовж шляху можна побачити скульптури-пам’ятники ватажкам народних повстань і опору. Не менш цікаві гора Довбушанка і камінь Довбуша.

Йдучи по цій стежці ви немов йдете по слідах повстанців, які протягом кількох століть виступали проти експлуатації селян і вели підпільну війну з кривдниками.

Читайте більше: Яремче – знаменитий курорт в Карпатах

Старовинні дерев’яні церкви

Михайлівська церква і церква Святого Іоанна розташовані в передмісті Яремче.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-6

Вони служать яскравим зразком карпатської дерев’яної храмової архітектури XVII-XVIII століть.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-7

Всередині – не менш унікальні ікони. Багатьом з них вже виповнилося по кілька сотень років. А в самому центрі міста розташувалася церква Успіння Пресвятої Богородиці – також дерев’яна, однак побудована дещо пізніше – в 1884 році.

Читайте також: Унікальні дерев'яні церкви Верховинщини

Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ

Архикатедральний собор Воскресіння Христового, Івано-Франківськ

Водоспади

Водоспад з милозвучною назвою «Пробій» став візитною карткою місцевості. Насправді він зовсім невисокий – не вище 5 метрів, проте його потужність і сила вражає.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-10

Пробій утворився на річці Прут в самому центрі міста, тому на нього часто приходять подивитися.

А в декількох кілометрах від міста знаходиться один з найвищих водоспадів України – Гук на річці Женець.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-11

Він досягає 15 метрів у висоту. Пейзаж доповнює бурхлива річка і дерева навколо – це все дійсно вражає.

Читайте також: Водоспади Прикарпаття

Мости

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-12

Одне з улюблених місць гостей міста – підвісний міст. Спорудження довжиною 12 метрів розташоване в центрі Яремче, тому вам навряд чи вдасться обійти його увагою.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-13

Залізничний міст було зведено понад сто років тому, коли тут вирішено було провести залізничну гілку (це сталося в кінці XIX століття). На той час він входив в число 5 найбільших залізничних мостів Європи.

Скала Слон 

Зморшкуваті, складчасті скелі схилилися над містом … слоном називають підніжжя гори Маковиці. Така назва з’явилася через схожість підстави з фігурою слона, якщо спостерігати здалеку. Житлові комплекси та підніжжя розділяє річка Прут. Місце підійде для пікніка і усамітнення далеко від метушаться туристів з фотоапаратами

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-14

Вольєрне господарство та міні-зоопарк

Якщо подорожуєте з дітьми, то малечі обов’язково сподобається побувати в міні-зоопарку і вольєрному господарстві. 

В Яремче є міні-зоопарк, який більше схожий на заповідник, де проживають дикі тварини.

Тут можна побачити оленів, косуль, кабанів і представників інших видів, що мешкають в цій місцевості. Він був створений в 1992 році.

Корм для диких тварин можна придбати на касі. Адже основне задоволення отримають діти саме від процесу годування тварин.

Тут є де прогулятись і що подивитися. Тварин можна фотографувати, гладити і годувати. 

Відмінно доглянута і гарно облаштована простора територія вольєрного господарства з реабілітаційним центром для тварин Карпатського національного природного парку. Тут у кількохстах метрах один від одного розташовані вольєри з птахами і дикими тваринами, реабілітаційний центр з оглядовими вежами і доріжками, ставок, джерело, річка Жонка, водоспад Дівочі Сльози, парк босоногих розваг, відпочинковий комплекс «Ведмежа гора». Є зручна автостоянка, сувенірні лавки і кафешки.

Відвідати всі ці місця мені забракло часу. Вдалося подивитись пернатих і диких жителів господарства, серед яких фазани, голуби-павичі, орел-могильник, олень благородний, дикі кабани тощо. 

Як дістатися до вольєрного господарства і міні-зоопарку, вам підкажуть інформаційні покажчики.

Протягом усього цього часу тварини живуть тут в напіввільних умовах. До того ж їх можна годувати, а на території є багато альтанок, де можна відпочити після прогулянки.

Ресторан Гуцульщина

Ресторан-музей «Гуцульщина» в Яремче – яскравий зразок народної архітектури карпатського краю. Побудований архітектором Боднаруком з дерева по канонах гуцульської архітектури без єдиного цвяха.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-17

Місцеві називають «Гуцульщину» справжнім шедевром!

Розташований в центрі основних туристичних об’єктів міста – біля водоспаду Пробій та сувенірного ринку.

Оглядовий майданчик

Як правда дивовижне місце, де все містечко Яремче як на долоні!

Дорога на вершину Яремче досить хороша – асфальтована і без особливо складних підйомів. Йти сюди найкраще через готель Романтик СПА, біля готелю «Станіславський» потрібно повернути ліворуч і підніматися на самий верх до котеджу «Вершина». Праворуч від нього ви побачите обгороджену площадку, яка і є вершиною Яремче.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-18

Перша і єдина мануфактура крафтового пива в Яремче «Skala» 

Звісно, на голодний шлунок ходити вулицями міста немає особливо ні сил, ні натхнення. А скуштувати смачні страви місцевої, європейської і навіть східної кухні можна в одному із багатьох закладів у центрі. Точки зі смачною кавою і різноманітними напоями теж нерідкість. 

Та справжньою знахідкою і в спекотний літній та в холодний зимовий день стане «Skala» — перша мануфактура крафтового пива в Яремче. Невеличка пивоварня яремчанина Володимира Дідика з фірмовим паб-магазином розташувалася в кількох метрах від центральної дороги на вулиці Підскельній, 6А, на спуску до природної перлини. Скелі Слон — так прозвали флішеві схили гори Маковиця над річкою Прут і саме навпроти яремчанського автовокзалу найзручніше досліджувати геологічну структуру Карпатських гір.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-19
Варто завітати до пивоварні Skala, скуштувати їхнього натурального пива і обов’язково спуститися до скелі Слон, де тече швидкоплинний Прут. 
Засновник пивоварні Володимир Дідик тривалий час проживав у США (штат Колорадо), де й познайомився з крафтовим пивом. Повернувшись в Україну, він зайнявся цією справою тут. 

Їхня пивоварня заснована 2016 року і є однією з найменших офіційно зареєстрованих в Україні. Тут варять натуральне нефільтроване пиво верхового бродіння (ель), до складу якого входять лише солод, хміль, джерельна вода та спеції. Виготовляють три сорти — Magnum Hop Ale, Bronz Cedar Ale, Oatmeal Stout Ale, тобто світле, напівтемне і темне. Вони, відповідно, відрізняються міцністю та масовою часткою сухих речовин у початковому суслі. Рецептура і технологія взяті з американського досвіду пивоваріння і за останній рік напрацьовані та вдосконалені братами.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-20

Загальний об’єм пива за одну варку — 120 літрів. І займає цей процес 12 годин, після чого йде 7 днів первинного бродіння та повторне бродіння в пляшці, — говорить Ігор. — У виробництві ми не використовуємо штучний газ, весь газ є натуральним в процесі повторного бродіння. В середньому від варіння до споживання пива проходять 2 тижні. Додатково затримувати напій на відстоювання може сам пивовар. 

Гарантійний термін до споживання крафтового пива — 21 день.

Читайте також: Багатовікові традиції. Калуська броварня - найстаріша пивоварня України

Станіславський пивзавод: історична пам'ятка та зразок промислової архітектури XVIII століття

Автентичне гуцульське пиво Микуличин

Сирна комора

«Сирна комора», що на вулиці Свободи - це місце, де може розгубитися навіть найвибагливіший гурман. Ви знайдете тут натуральні та оригінальні сири власного виробництва, класичні і копчені, такі, як Чеддр, Горган і Дор Блю козині, Гауда, домашній коров’ячий сир, будз овечий та інші. 

Також у магазинчику величезний асортимент джемів найнезвичніших та найнесподіваніших смаків. До прикладу, поєднання вишня-часник, томат-часник-перець, томат-базилік, лимон-базилік, слива з прянощами, базилік зі спеціями... А ще — мед, горіхи в меду, фізаліс, сушені вишня, журавлина, бананові чипси та інші смаколики, від яких аж голова йшла обертом. І все це можна продегустувати.

Читайте також: Які гори Вам більше до смаку. Гастрономічні тури на Прикарпатті

Сувенірний ринок 

На сувенірних ринках у Яремче можна застрягти надовго, чого тут тільки немає... 

Біля спуску до водоспаду працює найбільший сувенірний ринок Яремче з виробами місцевих майстрів-умільців. Тут і писанки, різьблені, інкрустовані й випалені дерев’яні скриньки, і тарелі, ложки, діжки та інший посуд, кераміка, і вишиті сорочки, рушники, килими, верети, і вироби з бісеру, металу та шкіри. Це – Мекка народного прикладного мистецтва. 

Поруч з водоспадом Пробій також увагу привертає дерев'яний ресторан-музей «Гуцульщина». Він побудований без жодного цвяха(!) в 1965 році та є яскравим зразком народного теслярства Західної України.

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-21

Читайте також: Що цікавого можна придбати на Косівському сувенірному ринку

Відчути смак висоти на аерошуті з досвідченим пілотом! 

Активних розваг у горах на будь-який смак безліч — велосипеди, коні, джипи, квадроцикли, рафтинг... Якщо ж вам не вистачає повноти вражень від поїздки, можете здійснити повітряну екскурсію над Карпатами, замками і каньйонами на аерошуті з досвідченим пілотом. Така послуга доступна поблизу села Добротів і гори з однойменною назвою, приблизно в 17 кілометрах від Яремче (в сторону Чернівців).

В 17 км від Яремче, якщо їхати на Чернівці, можна здійснити повітряну пригоду — політ на аерошуті з досвідченим пілотом. 

— Аерошут — це найбезпечніший вид повітряного транспорту з м’яким паропланерним крилом. Це означає, що для посадки йому не потрібен двигун, а на великій місцевості немає потреби і в пілоті. Саме цей апарат може здійняти в повітря одного пасажира та пілота на висоту до 1000 метрів, з якої, як на долоні, видно Надвірну, Коломию та Яремче, — розповідає про тонкощі польоту на аерошуті інструктор Анатолій Дутчик (Везунчик). 

Туристичне Яремче. Що варто побачити в місті та на його околицях, фото-22

Близько 10 хвилин у небі це не просто повітряне коло в 5-7 кілометрів, а емоції, які запам’ятовуються на усе життя, переконує досвідчений пілот, котрий на цьому місці пропонує активну і дещо естремальну розвагу вже протягом 10 років. Коштує така пригода 2 тисячі гривень, також існує система знижок, яка залежить від величини групи охочих відчути смак висоти. 

Літають на аерошуті тільки за сприятливої погоди, а сезон може тривати аж до листопада-грудня.

Більше відео і телевізійних сюжетів про польоти на аерошуті дивіться на сторінці пілота Анатолія Везунчика

І насамкінець, маленька порада з власного досвіду. Щоб сповна насолодитися відпочинком, неповторністю пейзажів, свіжістю і чистотою гірського повітря й швидкоплинними хвилями бурхливих річок, постарайтеся якомога менше користуватися смартфоном та іншими гаджетами. Так, справді, фотографувати тут хочеться кожен куточок, але, повірте, жодна камера не зможе так точно передати всієї краси українських Карпат, яку може осягнути людина своїми чуттями — зором, слухом, нюхом, смаком, дотиком... Бути ближче до природи прекрасно!

Читайте також: Хто такі гуцули? Або п'ять самобутніх українських народів 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#яремче #що подивитися. тури #туристичні місця #сувенірний ринок #водоспад пробій #карпати в мініатюрі #міні-зоопарк #вольєрне господарство #гуцульщина #сувенірний ринок #церкви #варто побачити #побачити в Яремче #подивитися
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
В цій рубриці підібрана добірка статей про пам'ятки архітектури та історії, визначні місця Прикарпаття, які варто відвідати франківчанам та гостям під час своїх подорожей нашим краєм.
live comments feed...