• Головна
  • Бесіда на “незручну” тему з дівчинкою-підлітком
08:43, 13 січня 2020 р.
Надійне джерело

Бесіда на “незручну” тему з дівчинкою-підлітком

Бесіда на “незручну” тему з дівчинкою-підлітком

Починаючи о з 8 років у дівчат відбуваються суттєві зміни  в організмі. Всі органи і системи починають активно розвиватися. Тіло набуває округлих форм, з’являються вторинні статеві ознаки. Саме в цей період дуже важливо поговорити з дівчинкою про менструацію, статеве життя та вагітність. 

Відповідати на «незручні» запитання маленьких дітей набагато простіше ніж ініціювати розмову з підлітком на інтимну тему. І якщо ви думаєте, що говорити про секс з 12- чи 16-річними дівчатами вже запізно (самі все знають), то ви дуже помиляєтеся. 

Бесіда на “незручну” тему з дівчинкою-підлітком, фото-1

 З чого треба починати бесіду? 

Важливо зазначити, що ваша бесіда повинна зачепити не тільки тему інтиму та менструації, але й вагітності, захворювань сечостатевої системи та способів контрацепції. Дуже важливо також окреслити власні кордони, безпеку, вміння говорити партнеру «ні». Треба пояснити дівчинці, що таке домагання і дати чіткі інструкції, як діяти в таких ситуаціях. 

Починати говорити з дочкою про місячні слід у віці семи років. Хоча середній вік початку менструації становить 12 років, це може статися й раніше, наприклад, у вісім років, а в деяких дівчат статеве дозрівання настає в ще молодшому віці. 

Звичайно, розмова про місячні може викликати ніяковість і збентеження в мами та в доньки, але від цих почуттів можна позбавитися, особливо якщо робити це поступово. Для початку поцікавтесь у своєї дочки, що вона знає про місячні та про секс. Таким чином вам не доведеться розповідати те, що їй уже добре відомо. Спробуйте згадати в розмові про власний досвід як у підлітковому віці, так і в дорослому. Так вона більш особисто сприйматиме те, що ви їй розповідатимете. 

Важливо не тільки пояснювати природність сексуального потягу до іншої людини, але й говорити про те, що він – лише частина серйозних відносин між чоловіком і жінкою. Що за кожним статевим актом стоїть зустріч, знайомство, які вимагають поваги, ніжності і приносять багато взаємного задоволення. 

Бесіда на “незручну” тему з дівчинкою-підлітком, фото-2

Чого не варто казати? 

Вам може здаватися, що вашу дочку секс ще не цікавить. Але ви помиляєтеся: сьогодні серед 15-річних підлітків 24% дівчат і 44% юнаків вже мали сексуальний досвід. Так що говорити з підлітками про сексуальність і, в більш широкому сенсі, про стосунки між чоловіками і жінками просто необхідно. 

Не перекладайте незручну бесіду на своїх знайомих, друзів чи на «вулицю». Перші місячні не повинні бути джерелом хвилювань, однак зазвичай цього важко уникнути. Якщо перше враження про менструацію формується з пліток і жартів однолітків, у дівчинки може розвинутися відчуття страху, тривоги того, що на неї чекає в майбутньому. 

Коли в сім’ї не говорять відкрито про місячні та сексуальні стосунки, поширюються вигадки, сором та збентеження, унаслідок чого цей природний процес викликатиме у вашої дитини лише стрес. 

Менструація — природний процес, але ми все ще живемо в суспільстві, де прийнято ховати прокладки в рукавах і ні в якому разі, не говорити відкрито на інтимні теми. 

Говорити про сексуальність не означає читати нотації і навіювати ряд заборон. 

Якщо в підлітка в процесі бесіди з’являться запитання, будьте готові давати на них чесні й відверті відповіді.

Якщо ви не знаєте з чого почати, чи взагалі впевнені, що провести цю бесіду ви не зможете, так як зашарієтесь і не підберете правильних слів, вам на допомогу прийде МЦ Репобона. Висококваліфікований лікар гінеколог проведе інформативну бесіду з вашою донькою і зніме з вас «тягар» сексуального виховання.

Бесіда на “незручну” тему з дівчинкою-підлітком, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#івано-франківськ #репобона #батьки і діти #здоров'я дівчаток #медичний центр #гінеколог #консультація гінеколога #медичні послуги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...