• Головна
  • Буковель отримає серйозного конкурента?
15:02, 24 січня 2013 р.

Буковель отримає серйозного конкурента?

Гірськолижний зимовий курорт "Кринта", який планують побудувати в селі Красник на Верховинщині, викликав неабияке зацікавлення на форумі інвестиційних проектів, що відбувся наприкінці грудня минулого року в ОДА.

Основою загальної концепції розвитку краю керівництво Верховинського району вважає туризм, який сприяє збереженню природних ресурсів, збільшенню робочих місць та й загалом покращує обличчя сільських населених пунктів. Враховуючи це, територіальна громада Красника при розробці генерального плану села проголосувала за віднайдення місця для двох зимових курортів на північних схилах гір Кринта і Кострич. Пов'язано таке рішення із необхідністю збереження і раціонального використання земель, які непридатні для сінокосіння. Зимовий курорт "Кринта" бере свій початок від дороги обласного значення Ільці-Буркут, що до того ж запланована на майбутнє як траса, що з'єднуватиме Україну з Румунією та країнами ЄС. Тож тут відпадає необхідність спеціального проведення дороги, треба лиш відремонтувати і розширити те, що вже є. Плюсом є також і велика протяжність лижних трас — тут їх буде п'ять різної складності, що дасть змогу кататись як професіоналам, так і новачкам. Витягів заплановано три, вони вивозитимуть туристів на вершину гори Кринта, звідки відкривається ще й захоплюючий пейзаж засніжених карпатських вершин.

Беззаперечною перевагою курортів у Краснику є і те, що майбутні інвестори матимуть справу з одним господарем — територіальною громадою села, тобто сільською радою, минаючи при цьому чимало чиновницьких кабінетів. Забудову ділянок проводитимуть варіантом котеджного містечка з одноповерхових житлових будинків і лише на земельних ділянках, непридатних для сільськогосподарського використання. Ці невеличкі клаптики землі будуть викуповуватись або надаватись в оренду сільською радою або власниками.

Таким чином, виконуватиметься основне завдання територіальних громад з переходу від системи дотування більшої частини видатків місцевих бюджетів до самоокупності та самодостатності. А це можливо лише в тому випадку, якщо в села прийдуть потужні інвестори, котрі вкладатимуть кошти в інвестиційно привабливі проекти, що в майбутньому даватимуть стабільні прибутки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...