• Головна
  • Як підтримати імунітет у зимовий період
12:18, 18 січня 2020 р.
Надійне джерело

Як підтримати імунітет у зимовий період

Як підтримати імунітет у зимовий період

Як у цей час підтримати імунітет і не дати собі захворіти

Мабуть, одне з найпростіших правил – почати правильно харчуватися. Раціон має бути збалансованим та включати як фрукти, овочі, бобові, так і горіхи, різні види насіння.

Як різні вітаміни впливають на наш імунітет:

Вітамін А Вченим давно відомо, що вітамін А відіграє важливу роль в опірності організму до інфекцій і підтримці захисних властивостей слизових оболонок за рахунок впливу на певні види T-клітин, B-клітин і цитокінів (регулятори росту, розвитку і взаємодії між імунними клітинами).

Вітамін B6 Вчені припускають, що дефіцит вітаміну B6 може знизити відповідну імунну реакцію, а саме - здатність лімфоцитів дозрівати до T- і B-клітин. Прийом вітаміну B6 у помірних дозах допомагає усунути дефіцит імунної функції, однак прийом мегадоз цього вітаміну додаткових переваг не дає.

Вітамін C Ще один мегаантиоксидант. Забезпечує модуляцію імунної системи, детоксикацію і виведення хімічних речовин, сприяє синтезу колагену.

Вітамін D Медицині вже багато років відомо, що сонячне світло добре впливає на осіб, які страждають від туберкульозу, але лише недавно вченим стало зрозуміло чому. Дослідники виявили, що вітамін D, який виробляється шкірою під впливом сонця, запускає протимікробні реакції проти бактерій, відповідальних за розвиток туберкульозу - мікобактерій туберкульозу.

Вітамін E Одним із ключових «захисників» здоров’я всіх клітин є «вітамін, що дає життя» — вітамін Е. Він належить до жиророзчинних вітамінів і потрібний для забезпечення нормальної структури і функціонування мембран (оболонок) клітин. Пояснюється це тим, що мембрани клітин складаються із жирів, які можуть «псуватися», точніше, окислюватися під дією надмірної кількості вільних радикалів. Причиною можуть бути забрудненість середовища, харчування переробленою

Вітамін Е вступає в реакцію з вільними радикалами, внаслідок чого мембрани залишаються неушкодженими. Ця чудова здатність захищати мембрани стосується всіх без винятку клітин, але насамперед — нервових, м’язових, імунних, статевих, клітин органів гормональної системи. Вітамін Е захищає від окислення омега-3 жири, чим посилює їх протизапальну дію, знижує ризик утворення тромбів.

Цинк є незамінним для імунітету мікромінералом, а його дефіцит негативно позначається на здатності клітин імунної системи виконувати свою роботу. При цьому вчені застерігають, що хоча і дуже важливо забезпечувати свій організм достатньою кількістю цинку (15-25 мг на добу), надлишок цього мінералу може порушити функцію імунної системи.

Якщо ви підозрюєте, що ваш нинішній раціон харчування не забезпечує організм всіма необхідними мікронутрієнтами (як це буває в умовах обмеження калорійності харчування) - прийом комплексу вітамінів і мінералів може посприяти зміцненню імунітету. При цьому прийом підвищених доз мікроелементів не є виправданим, адже не завжди більше - значить краще.

Багато води не буває

У зимовий період лікар також радить пити достатню кількість води. Вода - найкращий спосіб очистити наш організм від всіляких токсинів і забезпечити належний здоровий стан для зміцнення імунної системи. Власне саме достатнє вживання води сприятливо позначається на функціонуванні лімфатичної системи - системи виведення отрут з організму. Практично від цієї системи в певній мірі і залежить імунітет людини.

Додайте спеції та часник

Відомо, що трави та спеції володіють антибактеріальними й антисептичними цілющими властивостями, плюс - вони збагатять смак будь-якої страви. Куркума, імбир, кайєнський червоний перець, кориця, лакриця, орегано, розмарин, чебрець – «приправлять» ваше здоров’я!

Природні «антибіотики» - часник та цибуля - зайняли особливе місце в цьому списку завдяки своїм антимікробним властивостям. Вживання їх – один із найпотужніших (і гострих!) способів поліпшити свій імунітет. Слід бути обережними у застосуванні людям, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту.

Гарний настрій і гарний сон – невід`ємні супутники здоров`я

Зменшити вплив негативних емоційних факторів на організм. Власне, за умов стресу організм стає більш піддатливим до розвитку хвороби. А ще зараз – саме час обмежити шкідливі звички. Звісно, традиційна порада - не зневажати правилами особистої гігієни. Звичайне миття рук після перебування на вулиці, особливо - в транспортних засобах, громадських місцях, - один із найпростіших і дешевих засобів профілактики багатьох інфекцій. Адже, як відомо, саме забрудненими руками ми інфікуємо слизові оболонки очей, носа, ротової порожнини.

Регулярні фізичні вправи є одним із стовпів здорового способу життя.  Як і правильне дієтичне харчування, фізичні вправи можуть сприяти загальному здоров'ю, а значить - і здоров'ю імунної системи. Існує думка, що взимку ми більш схильні до інфекцій, оскільки більшу частину часу проводимо у закритих приміщеннях з підвищеною концентрацією пилових частинок та, відповідно, вірусів/бактерій. Звідси й висновок: свіже чисте повітря – наш надійний товариш у зимовий період.

Якщо Вам потрібна медична допомога чи кваліфікована консультація лікаря, Ви завжди можете звернутися до  Медичного центру "Аклепій"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #асклепій #медичні послуги #лікування #медичний центр #клініка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...