• Головна
  • Найпоширеніші причини безпліддя
08:04, 21 січня 2020 р.
Надійне джерело

Найпоширеніші причини безпліддя

Найпоширеніші причини безпліддя

Пам'ятаєте, як у старих казках: "жили-були старий зі старою. Все у них було, а от дітей Бог не дав. І вирішили вони"... Тут вже хто на що здатний. Одні донечку виліпили зі снігу, інші синочка з вільхової цурки витесали, треті з соломи дитинку сплели. На щастя, сьогодні проблему безпліддя вирішують більш конструктивно, у всякому разі, дітей зі снігу ніхто не ліпить. Замість цього марного заняття бездітні пари намагаються розібратися в причинах свого безпліддя.


Коли потрібно насторожитися?

Якщо раніше діагноз безпліддя ставився після чотирьох років безуспішних спроб завагітніти, то сьогодні цей термін скоротився до 2 років. Медики пояснюють це тим, що багаторічне безпліддя важче піддається лікуванню, ніж нещодавно виявлене. А тому парам, які ведуть регулярне статеве життя (секс не рідше 1 разу на тиждень) і які не застосовують контрацепцію протягом двох років, є сенс насторожитися і звернути увагу на своє репродуктивне здоров'я. Що раніше ви це зробите, то вищі шанси в майбутньому стати щасливими батьками, пише ТСн

Причини безпліддя

Якщо вірити статистиці, з проблемою безпліддя щорічно стикається близько 4,5 мільйона сімей, причому причин бездітності безліч, але основних – всього п'ять. 

Причина №1 - чоловіче безпліддя

Як показує практика, в 40% випадків зачаття неможливе через проблеми з рухливістю, активністю і життєздатністю чоловічого сімені. Ось чому насамперед медики рекомендують обстежитися чоловікові. Для цього необхідно провести спермограму – аналіз, що визначає кількість і активність сперматозоїдів. Якщо частка активних сперміїв менше 50%, медики говорять про чоловіче безпліддя та призначають низку додаткових обстежень. Наприклад, у разі виявлення великої кількості лейкоцитів у чоловічому сім'ї, лікар-андролог призначає бакпосів сперми – аналіз, що дозволяє виявити супутню інфекцію (пролікувавши її, чоловік має великі шанси підвищити свою фертильність). Якщо ж у спермограмі виявлено велику кількість аномальних сперматозоїдів, пацієнту доведеться здати морфологічний аналіз сперми, з допомогою якого можна визначити характер патології і підібрати адекватне лікування чоловічого безпліддя. 

Причина №2 – ановуляторний цикл

Зі шкільного курсу біології всім відомо, що зачаття настає в результаті злиття чоловічого сімені з жіночою яйцеклітиною. Другою, найбільш поширеною причиною безпліддя є порушення дозрівання і виходу яйцеклітини. Які ж фактори заважають цьому процесу? На думку гінекологів, причиною відсутності овуляції можуть бути стрес, гормональний збій, недавно перенесена інфекція або ж полікістоз яєчників (захворювання, за якого неможливе дозрівання і вихід яйцеклітини). Найчастіше ановуляторний цикл супроводжується нерегулярними менструаціями, хоча бувають випадки, коли жінка не знає про свої проблеми. Запідозрити відсутність овуляції допоможе вимірювання базальної температури (протягом двох-трьох циклів), а також аналіз на гормональне дзеркало і УЗД. Встановивши причину ановуляторного циклу і пролікувавши захворювання, що призвело до таких наслідків, можна домогтися відновлення овуляції, що своєю чергою підвищує шанси на вагітність в кілька разів. 

Причина №3 – непрохідність фаллопієвих труб

Третя, найбільш часта причина безпліддя – спайковий процес у фаллопієвих (маткових) трубах. Аднексит, хламідіоз, ендометріоз, раніше перенесені аборти – всі ці фактори впливають на прохідність труб, оскільки спайки, що виникають в результаті уповільненого запального процесу, звужують просвіт між внутрішніми стінками труб, роблячи їх непрохідними. В результаті дозріла яйцеклітина і цілком життєздатний сперматозоїд можуть просто не зустрітися, а без цього, самі розумієте, зачаття не відбудеться. Щоб перевірити прохідність маткових труб, лікар-гінеколог зазвичай призначає низку досліджень, серед яких найбільш інформативне – гістерсальпінгографія (дослідження, під час якого в матку вводиться контрастна речовина, після чого проводиться рентгенівський знімок, на якому добре видно порожнину матки і просвіт труб). Від результатів цього аналізу залежить дуже багато, але далеко не все. Зрештою, непрохідність труб – ситуація виліковна. Сучасні технології дозволяють відновити прохідність фаллопієвих труб за допомогою гідротубації і пластичної хірургії.

Причина №4 - патологія матки

Величезний вплив на можливість зачати і виносити дитину чинить стан матки, її будова, вроджені дефекти, а також запальні зміни ендометрії. Міоми, поліпи, рубці на стінках матки, що виникли в результаті пологів, перенесених операцій або абортів –всі ці зміни також можуть вплинути на здатність жінки до зачаття. Оцінити стан матки допоможе гістероскопія – дослідження, під час якого в порожнину матки вводиться оптичний прилад, який дає змогу обстежити стінки цього органу, оцінити стан епітелію, виявити новоутворення та інші патології, що перешкоджають зачаттю. У разі виявлення новоутворень (поліпи, фіброми і міоми) лікар, швидше за все, порадить видалити хірургічним шляхом. Після цього зазвичай проводиться курс гормонально-замісної терапії, завдання якої відновити нормальний гормональний фон жінки, і можна знову спробувати щастя зачати дитину. 

Причина №5 – імунологічна несумісність

У 15% безплідних пар медики виявляють імунологічну несумісність – це коли імунна система жінки надто активно реагує на сім'я партнера. Чому це відбувається – медики не знають, але факт залишається фактом: у деяких випадках за потрапляння сперматозоїдів у піхву жіночий організм починає виробляти специфічні антитіла, які змінюють склад цервікального слизу. В результаті чого вона стає надто вузькою, і сперматозоїди швидко втрачають свою рухливість. У разі підозри на імунологічну несумісність лікарі проводять додаткові дослідження, що дозволяють виявити антиспермальні антитіла в організмі жінки, після чого частіше за все робляться спроби завагітніти за допомогою ВМІ – внутрішньоматкова інсемінація жінки (сперму чоловіка вводять безпосередньо в порожнину матки в обхід піхви та цервікального каналу, де сперматозоїди можуть загинути в результаті імунної відповіді). 

Найпоширеніші причини безпліддя, фото-1

Медичний центр репродуктивного здоров'я "Дамія"- це комфортабельні умови, новітні методи діагностики та високопрофесійні лікарі.

Ми надаємо якісні послуги генетичних досліджень, лікування безпліддя та збереження фертильності.

Маєте до нас запитання, хочете зробити обстеження чи лікування? Пишіть нам або телефонуйте:
Тел. +38 (0342) 52 40 04
Тел. +38 (099) 443 35 35
Тел. +38 (098) 499 42 42

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#івано-франківськ #Медичний центр репродуктивного здоров'я #«Дамія» #Дамія #безпліддя #лікування безпліддя
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...