Войнилівське збурення, або місцеві жителі проти «медичних реформ» по-насаликівськи

У 2011 році адміністрація Калуської ЦРЛ прийняла рішення про реорганізацію Войнилівської лікарні шляхом ліквідації та розгортання Войнилівської поліклініки як структурного підрозділу Калуської ЦРЛ. Відтак, у березні минулого року відкрили денний стаціонар поліклініки на 40 ліжок. Причина реорганізації була досить банальною – економія коштів. А ще, як переконували «великі калуські реформатори», поліпшення умов для пацієнтів. Люди такої «турботи» про своє здоров’я не сприйняли.

Вони незадоволені тим, що лікарня із цілодобовим режимом перебування перетворилася на денний стаціонар, де потрібно поступатися місцем наступному хворому одразу ж після завершення процедур. А між тим Войнилівська поліклініка обслуговує близько 12 тисяч жителів Войнилова, Сівки-Войнилівської, Томашівців, Дубовиці, Діброви, Цвітової, Луки, Перевозця та інших довколишніх сіл. Тому люди вирішили звернутися до всіх жителів Калуського району з проханням підтримати їх у боротьбі проти так званих «медичних та адміністративних реформ» по-насаликівськи.

Шановні жителі Калуського району!
Ми, громада смт. Войнилів, просимо Вас підтримати нас у боротьбі проти так званих «медичних реформ» та «адміністративних реформ», які наша рідна влада пропонує на чолі з мером м. Калуша Ігорем Насаликом. А для наглядності хочемо поділитися з Вами, як проводилися так звані «реформи медицини» на наших теренах.
Селище Войнилів є фактично адміністративним центром для майже третини території та населення Калуського району. Навколо нього розташовані найвіддаленіші від районного центру села. Відповідно – впродовж багатьох десятиліть у Войнилові формувалася інфраструктура: установи освіти, включаючи професійно-технічну, культури, медичні заклади, торгівля, побут. І ця інфраструктура забезпечувала населення цього регіону роботою.

За 20 років незалежності кудись зникли «Райсільгоспхімія», «Мідколгоспбуд», заготконтора, пекарня, торгівля, побут, колгосп разом із майновими комплексами. А населення залишилося без роботи.

До життєво важливих установ, що працювали у Войнилові, відносилася і Войнилівська районна лікарня, яка була відкрита 46 років тому на 100 ліжок із хірургічним, терапевтичним, акушерсько-гінекологічним, педіатричним відділами та рентген-кабінетом. Ця медична установа входила в число кращих в Івано-Франківській області, якість медичних послуг тут була висока.

Однак місцеві «реформатори від медицини» замість того, щоб у процесі проведення реформ медичних закладів, наблизити ці послуги до хворих, підняти їх якість, роблять усе, щоб зруйнувати доступність медицини, шарахаючись при цьому з однієї крайності в іншу. Вся поведінка місцевих чиновників є підтвердженням того, що вони хочуть служити центральній владі, але не знають як, а від цього страждають люди.

Ось вам перший доказ повної бездіяльності та повної безвідповідальності Калуської районної ради. На наш колективний запит стосовно отримання документів по «реорганізації» чи, як тепер прийнято висловлюватися – «оптимізації» Войнилівської лікарні ми отримали відповідь за підписом голови районної ради, що «Калуською районною радою рішення щодо закриття та реорганізації Войнилівської районної лікарні, програми реформування медичних закладів району та інші документи з приводу закриття стаціонарного терапевтичного відділення та Войнилівської районної лікарні не приймалися». Ось така повна та вичерпна відповідь. А стаціонарне відділення, яке залишилося від попередньо згаданої лікарні, у грудні 2011 року кудись зникло. Натомість було розширено відділення денного стаціонару при Войнилівській поліклініці. Це відділення може частково задовольнити жителів смт. Войнилів ефективним лікуванням, але не мешканців навколишніх сіл (Цвітової, Луки, Перевозця, Сівки-Войнилівської та інших), які живуть від цього закладу на віддалі 10-15 км, а від району – цілих 40. А тепер уявіть собі, як хворій людині похилого віку пролікуватися у відділенні денного стаціонару в смт. Войнилів, долаючи такі віддалі два рази в день та ще нести грошові витрати на транспорт, адже нещасної пенсії й так не вистачає навіть на прожиття. Таке лікування «по-калуськи» не лікує населення, а гробить його. В народі його вже називають не геноцид, а «медоцид». Очевидно, що районні очільники мають своїх виборців за недоуків, або вважають, що їх просто не існує. Адже кожній розсудливій людині відомо, що забезпечення діяльності будь-якої бюджетної установи, а особливо установи охорони здоров’я – це прямий обов’язок цього органу місцевого самоврядування.

Про пряму та брутальну брехню, що районна рада ніякого відношення до «реорганізації» не має, свідчить рішення Калуської міської ради №884 від 27 грудня 2011 року (пункт 1), яким відміняється рішення міської ради від 30.12.2010 р. № 43 «Про реорганізацію закладів охорони здоров’я» та від 10.01.2011 року № 62 «Про Статут комунального закладу «Центральна районна лікарня» Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області», від 22.08.2011 № 445 «Про згоду на реорганізацію комунального закладу «Районна лікарня Калуської районної ради». 

Впродовж 2011 року жителі міста і району сподівалися на дійсно справжні реформи медичних закладів, однак програми реформування ніхто так і не бачив, рішення сесій приймалися поспіхом.

Цинізм цієї ситуації полягає й у тому, що за цими «броунівськими» діями стоять тисячі простих людей, для яких отримати якісну медичну допомогу стало практично неможливо через те, що в ЦРЛ, що знаходиться в місті Калуші по вул. Медичній, та в районній лікарні по вул. Каракая довжелезні черги на місця (не вистачає ліжок), і ви мабуть теж це відчули. Але й це ще не все. Згідно з додатком №2 рішення колегії головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА від 29 грудня 2011 року №12, у 2012 році в медичних закладах Калущини мали скоротити 45 стаціонарних ліжкомісць, у 2013 році планується скорочення ще 30, а їх і так не вистачає.

Ось так наша «рідна» місцева влада та «реформа» медицини по-калуськи.
Крім «реформи медицини» наші державні мужі пропонують нам сьогодні і так звану адміністративну реформу, яка, мабуть, не віщує нічого доброго, як і медична реформа. Ми свідомо розуміємо, що від даної реформи нам не слід чекати чогось кращого для населення, адже легше отримати довідку на рівні місцевого самоврядування, ніж чекати її в довгих чергах у районі.

Ще багато можна аналізувати і говорити про наболіле, але людське терпіння не безмежне і ми, українці, маємо права, гарантовані нам Конституцією, заслуговуємо на краще життя та хочемо, щоб усі зміни йшли на користь громаді, а не чиновникам. Хочеться сказати, шановні «реформатори», думайте про нас, наших дітей, онуків, бо ми Вас обирали і ми Вас утримуємо. А тому вимагаємо гарантувати наші права, надані нам Конституцією України, і повернути нам стаціонарне відділення, яке вкрай потрібне для населення, особливо похилого віку.

Правда if.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
7 переглядів в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Напередодні, 18 серпня, невідомий поранив двох бійців спецроти Нацполіції. Пригода трапилась в приміському селі Крихівці. Аби зловити стрілка, у Франківську оголошували план перехват. За неофіційною інформацією, стрілка вже затримали. Бійці перебувають у лікарні. Офіційних коментарів ще не було - обставини події з’ясовуються.  За попередньою інформацією, бійці спецроти Нацполіції отримали поранення через конфлікт двох груп осіб. Потерпілі - учасники АТО. Ч...
Суспільство
Калушани зняли відео, як будівничі нового калуського фонтана випробовують водограй на площі Героїв. Як відомо, офіційний запуск фонтана відбудеться наступної п’ятниці, 24 серпня, на День Незалежності, пишуть Версії. Вартість будівництва фонтана на площі Героїв становить близько 2 млн 750 тис. гривень. Читайте також: Що треба знати і яким бачити Вічевий майдан? ФОТО
Суспільство
КП “Центр розвитку міста та рекреації” та ініціатива “ S2DIO ” 24 серпня кличуть іванофранківців на вечірку у міському парку. Вона стартує о 19-ій годині на пірсі водойми поблизу “Лебединого озера” . Тут буде облаштована відпочинкова зона та музичний супровід. “Пропонуємо затишну атмосферу в літньому парку, танцювати на пірсі під запальні ритми вінілового звучання, немов на узбережжі моря чи зручно посидіти з друзями”, – запрошують організатори. Читайте та...
Суспільство
Три церкви у Хотимирі – мурована в центрі села при шляху, дерев’яна на скелі у так званих Берегах і костел при в’їзді в село згоріли майже одночасно, коли у 1916 році тут проходив фронт Першої світової війни. Німецька артилерія обстрілювала російське військо, розташоване в селі. Тоді згоріли три святині, багато хат, та і людей чимало загинуло. А ще одну церкву за кілька століть до того зруйнували татаро-монголи. Знаходилась вона в урочищі Сільце. Як стверд...
Суспільство
Портал ukraine-is склав рейтинг найкрасивіших пішохідних вулиць України. До списку потрапила й франківська "стометрівка". Як відомо, "стометрівкою" називають частину вулиці Незалежності, що має пішохідний статус. Її довжина 410 метрів. Це перша за хронологією пішохідна вулиця України, адже такою вона стала ще наприкінці 80-х років ХХ сторіччя. Довідково. Перша пішохідна вулиця в світі з’явилась в місті Роттердам в 1953 році. В Україні першою з’явилась вули...
Суспільство
Сьогодні в Україні святкують Преображення Господнє або Яблучний Спас. Це - друге свято. Перше відзначають 14 серпня – Медовий Спас, а третій - Горіховий – 29 серпня. У цей день, за біблійними переказами, Ісус показав апостолам свою божественну силу. Він повів їх на гору Фавор і там преобразився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, як світло. Вранці уце свято вирушають до церкви й освячують яблука та інші фрукти нового врожаю. Цими плодами прийнято при...
Пригоди
Протягом доби, 18 серпня, рятувальники Прикарпаття отримали 6 викликів через агресивних комах. Так, за даними управління з питань цивільного захисту ОДА, виклики надійшли: - о 10.10 год. м. Івано-Франківськ, вул. Г.Хоткевича надано допомогу по знешкодженню гнізда з шершнями; - о 10.15 год. м. Тисмениця надано допомогу по знешкодженню гнізда з шершнями; - о 10.46 год. Рожнятівський р-н, с. Сливки надано допомогу по знешкодженню гнізда з шершнями. - о 13.49...
Екологія
У мережі з'явилось відео, як прикарпатські ведмеді ласують смаколиками "від пуза" у Центрі реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку. Відео, що опублікували у Фейсбук-спільноті "Eco-Halych: Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи", назбирало вже кілька тисяч переглядів. "Дякуємо, дорогі друзі! Завдяки вашій фінансовій підтримці наші ведмеді можуть поласувати смаколиками "від пуза"! Діна надає перевагу малині більше, ніж кавуну –...
Спорт
"Прикарпаття" продовжує проходити неприємний період знайомства з Першою лігою, зазнавши вже четвертої поразки в п'яти матчах. Цього разу франківці поступилися в Миколаєві однойменному клубу. Як і в попередніх трьох випадках все завершилося з рахунком 0:1 для команди Володимира Ковалюка. Можливо, господарі повели в рахунку вже до перерви, проте здорово на останньому рубежі "Прикарпаття" діяв новачок команди Андрій Новак, який кілька разів врятував свою кома...