• Головна
  • В Івано- Франківську ліфти не зупинялися б, якби міськвиконком своєчасно почув трудівників
10:30, 25 червня 2011 р.

В Івано- Франківську ліфти не зупинялися б, якби міськвиконком своєчасно почув трудівників

Працівники КП «Івано-Франківськліфт» припинили оголошений 21 червня безстроковий страйк і знову включили ліфти у житлових будинках. Заступникові міського голови Івано-Франківська Любомирові Слободяну наразі вдалося врегулювати критичну ситуацію — одноденна зупинка ліфтів викликала чимало нарікань у мешканців багатоповерхівок. Насамперед у жінок і літніх людей, котрі втомлені, повертаючись додому, вимушені були виносити сходами на верхні поверхи своїх помешкань важкі пакети з продуктами.

Страйкувати працівників комунального підприємства, які обслуговують майже півтисячі ліфтів, змусило безгрошів’я — з березня їм, по суті, припинили виплачувати заробітну плату згідно з умовами колективного договору. Борг із зарплати на 9 червня становив уже 270 тисяч гривень.

— Учора УЖКГ міськвиконкому надало нам гарантії щодо часткової виплати заборгованої зарплати. І ми на засіданні страйкового комітету з участю посередників Національної служби посередництва і примирення (НСПП) вирішили наразі припинити страйк. Запустили ліфти і вони вже працюють, — розповів кореспондентові «Галичини» голова страйкового комітету колективу КП «Івано-Франківськліфт» Тарас Іванців. — А вже сьогодні відбулася нарада у заступника міського голови Л. Слободяна, на якій ухвалено рішення виділити підприємству 100 тис. грн. дотації. Любомир Ярославович запевнив, що існуючу перед нашими працівниками заборгованість з зарплати буде погашено повністю. Тобто у нас є надія, що вимоги колективу буде виконано. І ми страйк зупинили. Не скасували, а зупинили...

На переконання Т. Іванціва, фінансові проблеми КП «Івано-Франківськліфт» зумовлені, по-перше, тим, що між платою за користування ліфтами, визначеною рішенням міськвиконкому ще 19 травня 2009 року, та нині економічно обррунтованим тарифом існує розрив. «Самі розумієте, що за цей час змінилося дуже багато, і то не в бік зниження цін. І вартість запчастин, і розмір мінімальної зарплати зросли. Тобто неможливий такий варіант, щоб ми працювали за тарифом 2009 року, якщо немає дотацій з міського бюджету», — зазначив Тарас іванович.

Друге, що, власне, поглибило кризову ситуацію, — це те, що ЖЕО, на розрахункові рахунки яких мешканці будинків переказують квартплату, своєю чергою не в повному обсязі розраховуються з КП «Івано-Франківськліфт». За словами голови страйкового комітету, діє рішення міськвиконкому № 545, яким передбачено, що ЖЕО мали б «розщеплювати» отримані суми квартплати і, так би мовити, частку ліфтерів у повному обсязі переказувати комунальному підприємству.

«Житлово-експлуатаційні об’єднання перераховують нам 70, щонайбільше 82 відсотки з цих сум, — зауважує Т. Іванців. — Тому сьогодні Л. Слободян якраз і зобов’язав керівників ЖЕО надалі забезпечити 100-відсоткове «розщеплення» квартплати. У нас не було б проблем, якби вчасно і в повному обсязі надходили ці проплати та якби була якась дотація з міського бюджету».

Добре те, що владі і трудівникам вдалося дуже швидко знайти порозуміння. Втім, на завершення цієї історії, не можна обійти увагою один важливий момент.

Зайшовши на веб-сайт відділення НСПП, побачимо, що колективний трудовий спір з зазначенням наміру 21 червня розпочати безстроковий страйк працівники КП «Івано-Франківськліфт» зареєстрували ще 10 червня. А повідомлення про це, відповідно до статті 19 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», надіслали і міському голові Івано-Франківська Вікторові Анушкевичусу. Словом, про проблему з тривалою затримкою з виплатою зарплати ліфтерам у міськвиконкомі знали. Однак з невідомих причин реально виконувати вимоги людей розпочали аж після того, як вони, вимотані безгрошів’ям, таки зупинили ліфти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...