• Головна
  • Прикарпатські комунальники не готові до зими
07:50, 5 грудня 2014 р.

Прикарпатські комунальники не готові до зими

Зранку дорогою на роботу сказав водієві авто, в якому їхав, що піду на брифінг до начальника обласної ДАІ. Говоритимуть про стан наших доріг.

— Катастрофічний, — коротко зауважив водій.


— Послухаємо, що скаже «даішник», — відповів на це.


Зрештою, нинішній начальник обласної державтоінспекції Валерій Некипілий сказав майже те саме, що і наш водій. За його словами, найбільшою проблемою залишається ліквідація ямковості. Наразі цей залишок тільки на дорогах державного значення сягає 36,1 тис. квадратних метрів. Найгірший стан спостерігається на дорогах «Стрий—Чернівці—Мамалига» в межах Долинського, Тисменицького, Калуського, Коломийського і Снятинського районів; «Мукачеве—Львів» — у межах Яремчанської міськради, Надвірнянського, Тисменицького, Галицького та Рогатинського районів; «Татарів—Кам’янець-Подільський» — у межах Верховинського, Косівського, Коломийського та Городенківського районів. 
Що може державтоінспекція в таких випадках? інформувати владу та прокуратуру, видавати приписи на усунення недоліків. До речі, за результатами цієї діяльності ДАі 17 посадовців дорожніх та комунальних адміністрацій притягнено до адмінвідповідальності.  


Проблема в тому, що прийшла зима, в результаті чого ситуація на прикарпатських дорогах ще більше  ускладниться. І якщо  з піском та сіллю для підсипання дорожнього полотна ще більш-менш терпимо, то з пальним справи, по суті, катастрофічні. Наразі дорожники мають бензину  лише18 відсотків від необхідної кількості та дизпалива — 15 відсотків. Готовність снігоприбиральної техніки та механізмів становить усього 65 відсотків. і то практично це все старе, відслужило по 25 років. Отож і надалі доведеться рятувальникам використовувати свої не призначені для цього пожежні автомобілі, аби витягувати машини зі снігових заметів.


Власне, вже перший сніг, який випав було наприкінці жовтня, виявив, наскільки серйозні проблеми можуть нас очікувати цієї зими. В Долинському районі в умовах гірської місцевості не змогли в деяких місцях проїхати вантажівки. Туди виїхав солерозкидувач. Але транспортна стрічка не працювала, тож робітник вручну розкидував сіль.


Водночас поганий стан доріг, зазначив Валерій Некипілий, є однією з головних причин аварійності. Приміром, за десять місяців цього року сталося 357 дорожньо-транспортних пригод, в яких потерпіли люди: 90 загинуло, 455 травмовано. Проблема в тому, що з кожним днем ці цифри зростають. 
Зрештою, в багатьох випадках до ДТП спричинюється не дорога, а самовпевненість і неповага до всіх норм моралі самих водіїв. Судіть самі, за згаданий період за керування транспортом в нетверезому стані затримано 2 593 осіб. і це при тому, що штраф за таке правопорушення сягає шести тисяч гривень. Більше того, 149 водіїв скоїли його повторно. На жаль, на брифінгу не прозвучало інформації про те, як покарали п’яниць за кермом. Бо ж, як відомо, саме невідворотність покарання є одним із головних факторів, які стримують схильність наших громадян до різного роду протизаконних вчинків. А з другого боку, також відомо, що в багатьох випадках суди доволі поблажливо ставляться до таких правопорушників. і, до речі, чи не керуванням автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, можна пояснити те, що спостерігаємо зростання кількості спроб винуватців ДТП втекти з місця події. Наразі зареєстровано 18 таких випадків, у більшості з яких потерпілі загинули. В 16 із них водіїв-утікачів розшукали. Для цього було проведено доволі серйозну і кропітку роботу.


Зрештою, незабаром водіїв, схильних до порушень Правил дорожнього руху, очікує неприємний сюрприз. За словами начальника обласної ДАі, найближчим часом на дорогах Прикарпаття знову запрацюють відеокамери, які фіксуватимуть, що там відбувається. Працюватиме 67 таких пристроїв. і хоча гроші на них у кошторисі не закладено, ДАі саме вишуковує кошти на це, бо таким чином вбачає можливість вплинути на стан аварійності на автошляхах області. Питання технічного обладнання особливо актуальне тепер, коли після скорочення кількості автоінспекторів наявного штату не вистачає, щоби перекрити хоча б головні артерії області. Крім того, як і всі правоохоронці, прикарпатські державтоінспектори також виїжджають у зону АТО, де несуть службу на блокпостах, супроводжують конвої тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...