• Головна
  • За рівнем письменності дорослого населення Україна є однією з перших у світі
15:49, 5 травня 2015 р.

За рівнем письменності дорослого населення Україна є однією з перших у світі

Аналіз багатьох світових рейтингів дозволив зробити такі висновки, що за рівнем письменності дорослого населення Україна є однією з перших у світі.

Про це повідомили в управлінні економічного та інтеграційного розвикту, - пише 0342.ua.

За оцінками західних експертів, Україна має яскраво виражену конкурентну перевагу – високий рівень освіти, науки і загальної культури населення. У рейтингових порівняннях Світового економічного форуму українська освітянська система визнана кращою за німецьку, російську, польську, італійську, китайську та турецьку.

Результати оцінювання 144 країн за окремими складовими глобального індексу конкурентоспроможності у 2014 – 2015 років показали, що Україна посіла за рівнем вищої освіти та професійної підготовки 40, за технологічною готовністю – 85, за інноваціями – 81 місце. Загалом Україна покращила свої позиції на 8 пунктів та посіла 76 місце проти 84 у 2013 – 2014 рр.

Розподіл населення за рівнем освіти у віці від 6 років і старші по Україні та по Івано-Франківській області зображено на діаграмах:

За рівнем письменності дорослого населення Україна є однією з перших у світі, фото-1

Хоча впродовж останніх років намітилась стала тенденція до скорочення мережі вищих навчальних закладів (ВНЗ), однак їхня кількість порівняно з європейською освітньою системою є надто великою.

У 2014-2015 навчальному році у порівнянні з 2010-2011 кількість навчальних закладів в Україні І-ІІ рівнів акредитації зменшилася на 118 закладів, ІІІ-ІV рівнів акредитації – на 72 заклади, в Івано-Франківській області – відповідно на 7 та на 4 заклади, в м.Івано-Франківську – на 2 заклади І-ІІ та на 2 заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації. Відповідно зменшилася і чисельність студентів, які навчалися у вищих навчальних закладах І- ІV рівнів акредитації за цей період: в Україні – на 801,2 тисячу осіб, в Івано-Франківському регіоні – на 14,6 тисяч осіб, в місті Івано-Франківську – на 9,2 тисячі осіб.

У місті Івано-Франківську із загальної чисельності наявного населення 17,8% (44,5 тис.) складають студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах міста І-ІV рівнів акредитації.

Сьогодні в Україні створюється ефективна законодавча база, адекватна міжнародним нормам у сфері освіти

Так, в обласному центрі у 2014-2015 навчальному році діють 5 закладів І-ІІ рівнів акредитації, в яких навчається 3,5 тис. студентів, з них 1158 осіб навчається за кошти державного бюджету, 1654 осіб – за власні кошти, 703 осіб – за кошти місцевих бюджетів. Серед окремих категорій студентів, які здобувають диплом бакалавра в цих закладах, 81 інвалід, 32 студенти віком до 18 років з числа дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, 21 студент з дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні (незалежно від віку).

В Івано-Франківську функціонує 5 закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (3 державних та 2 приватних), в яких здобувають вищу освіту 32,4 тисячі студентів. Із загальної чисельності студентів третина (10361) осіб навчається за кошти державного бюджету, 22058 осіб (68%) – за власні кошти. В університетах та інститутах міста навчаються молоді люди, які відносяться до окремих категорій, зокрема 441  інвалід, 92 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування (віком до 18 років), 162 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні (незалежно від віку).

Івано-Франківські університети, а це - Національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, Національний медичний університет відомі як в Україні, так і за її межами.

В цих закладах навчається 2126 іноземних студентів, з них 269 іноземців прийнято у 2014-2015 навчальному році. Із загальної кількості іноземних студентів 20% (434 особи) становлять громадяни Індії, 15,7% (333 ос.) – громадяни Нігерії, 9,4% (200 ос.) – з Йорданії, 6,4% (137 ос.) – із Іраку, 5% (106 ос.) – із Польщі. Також у івано-франківських ВНЗ навчаються студенти із Болгарії (82 ос.), Анголи (72 ос.), Азербайджану (46 ос.), Білорусі (30 ос.) тощо.

У 2014-2015 навчальному році до вищих навчальних закладів вступило 7858 осіб, з них до навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації - 1082 особи, до ІІІ-ІV рівнів акредитації – 6776 осіб. У порівнянні з 2010-2011 навчальним роком чисельність вступників зменшилася на 1306 осіб.

Найбільше молодих людей бажає здобути вищу освіту за фахом інженерія (22,8% із загальної кількості прийнятих); соціальні науки, бізнес і право (19,8%); охорона здоров’я (15,9%), освіта (12%), гуманітарні науки і мистецтво (11,7%). Найменшим попитом користуються спеціальності в галузі соціального забезпечення, транспорту, геодезії та землеустрою.

25% предметів у навчальному плані студенти обиратимуть самостійно

Також в Івано-Франківську навчається 8250 студентів у відокремлених структурних підрозділах, головні вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації, яких знаходяться у Львівській, Одеській, Тернопільській, Хмельницькій областях та у Києві.

Сьогодні в Україні створюється ефективна законодавча база, адекватна міжнародним нормам у сфері освіти. Так, новий Закон України «Про вищу освіту» встановлює основні правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи вищої освіти, визначає умови для посилення співпраці державних органів і бізнесу з вищими навчальними закладами (ВНЗ) на принципах автономії останніх, поєднання освіти з наукою та виробництвом з метою підготовки конкурентоспроможного людського капіталу.

За словами Міністра освіти і науки Сергія Квіта, академічна автономія надає університетам право самостійно організовувати навчальний процес. А зменшення аудиторного навантаження вимагає введення нових систем контролю освітнього процесу студентів, оскільки вони тепер самі будуть розпоряджатися своїм часом. 25% предметів у навчальному плані студенти обиратимуть самостійно, що також підійме рівень якості навчання – кафедри будуть змагатися за потенційних слухачів, докладатимуть більше зусиль, аби зацікавити студента та дати йому дійсно якісні знання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #рейтинг #Україна #лідер #рівень письменності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...