• Головна
  • Військовий психолог зі столиці налагоджує комунікацію між атовцями та держслужбовцями Прикарпаття
19:00, 29 листопада 2016 р.

Військовий психолог зі столиці налагоджує комунікацію між атовцями та держслужбовцями Прикарпаття

Киянин Андрій Козінчук, військовий психолог та тренер проекту "Побратими", який родом з Прикарпаття, приїхав до Івано-Франківська аби налагодити комунікацію між ветеранами АТО та державними службовцями. Саме з цією метою за ініціативи заступника голови ОДА Ігора Пасічняка та за підтримки ГО "Обласна асоціація учасників та ветеранів АТО", сьогодні у Коломиї було проведено зустріч з працівниками медичних установ, а у Івано-Франківську — зі службовцями, які працюють у сфері охорони здоров'я та соціальної політики.

"У нас відсутня комунікація між ветеранами та чиновниками, лікарями. Тому її налагодження є для мене дуже важливим завданням. Після повернення з війни, важливе значення для подальшого життя ветерана відіграє його соціальна адаптація", — розповідає кореспонденту 0342.ua Андрій Козінчук.

За його словами, на Прикарпатті найменше ветеранів по відношенню до кількості населення. Відповідно, у відсотковому відношенню, для соціалізації ветеранів ми можемо зробити більше аніж інші. Психолог також наголосив, що важливо розуміти й критерії успіху своєї роботи.

"Якщо я працюю з ветеранами, то моїм критерієм успіху є те, що стало з ним через півроку після моєї з ним роботи. Особисто я спостерігаю позитивну динаміку. Хлопці настільки піднімаються, що створюють свої бізнеси, пишуть книжки, навіть казку один написав. Уявляєте собі? Людина вбивала людей на війні, кров'ю вмивалася, до літератури не мала жодного відношення. Приїхала з війни, по іншому глянула на світ і написала дитячу казку, видала книжку. Ось це і є позитивний результат роботи", — каже Андрій. 

Щоб допомагати іншим, слід спочатку розібратися в собі

У 2015 році в США виділили 68 млрд доларів на ветеранів. Для порівняння, бюджет усієї України менший. При цьому, в Америці фіксують 20 випадків суїцидів ветеранів щодня, там же налічується більше 300 000 бездомних ветеранів. Це говорить про те, що грошей на ветеранів держава витрачає чимало, а от результат невтішний. Проте є й інший бік медалі — американці знають, який у них стан справ. А от чи знає наша влада, скільки, до прикладу, на Прикарпатті бездомних ветеранів чи скільки ветеранів у 2016 році покінчили життя самогубством? 

Щоб допомагати іншим, слід спочатку розібратися в собі, стверджує психолог. Це ж стосується службовців, які працюють з ветеранами. 

"Твоє відношення до людей, це твоє відношення до самого себе. Це проекція. Якщо себе полюбити, ти будеш приємний іншим. Я б дуже хотів на Франківщині реалізувати якийсь соціальний проект із залученням службовців та учасників бойових дій. На відміну від східних областей тут ставлення до ветеранів АТО досить лояльне. Тому, якщо місцева влада не заперечуватиме, я це реалізую, навіть переїду сюди", — каже Андрій Козінчук.

У свою чергу заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк пообіцяв сприяти втіленню таких ініціатив. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чи змінить влада ставлення до ветеранів АТО після форуму у Верховині?

До Івано-Франківська приїхала датський психотерапевт Дітті Марчер, яка допомагає бійцям АТО повернутися до мирного життя (ФОТО+ВІДЕО)

"У вас велика країна, з великим потенціалом". Датчанка Дітті Матчер зустрілася з Ігорем Пасічняком (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #АТО #ветератиАТО #соціальнаадаптація #службовці #АндрійКозінчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...