• Головна
  • Розвиток туристичного потенціалу, малого та середнього бізнесу — успіх для громад Надвірнянщини та потенційної ОТГ
12:48, 25 листопада 2016 р.

Розвиток туристичного потенціалу, малого та середнього бізнесу — успіх для громад Надвірнянщини та потенційної ОТГ

Розвивати туристичний потенціал, малий та середній бізнес у сфері послуг супутніх з туризмом, а також розвивати сільське господарство та промисловість. Такі ключові стратегічні напрямки розвитку потенційних об’єднаних громад Надвірнянщини: Делятинської, Надвірнянської та Ланчинської, які були розроблені в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)», пропонують представники Громадянської мережі ОПОРА та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

Підтримка даного проекту здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом, передає 0342.ua.

В ході його реалізації, з представників місцевої влади та місцевих активістів були сформовані робочі групи, які впродовж року працювали над розробкою стратегічних планів громад. За цей час було проведено SWOT-аналіз громад, визначено їхні візії і місії, а також стратегічні та операційні цілі розвитку територій. 

За підсумками річної роботи, для кожної з громад було окреслено стратегічні напрямки розвитку. Зокрема, для потенційної Делятинської громади пропонується сформувати передумови для розвитку туристичного потенціалу громад, що передбачає відновлення курортно-бальнеологічного потенціалу та створення умов для розвитку родинного зеленого туризму. Адже колись Делятин був потужним курортним містечком з лікувальними купелями, які могли рівнятися із термалами Зальцбурга. Зараз від 24-х купельних ванн залишився хіба фундамент. Окрім розвитку туризму делятинцям пропонується розвивати й сферу супутніх послуг — прокат, сувенірна продукція, медицина для туристів, тощо. А це, в свою чергу, розвиток малого та середнього бізнесу. В Делятині також пропонують розвивати промисли та виробництво сільськогосподарської продукції.

Колись Делятин був потужним курортним містечком з лікувальними купелями, які могли рівнятися із термалами Зальцбурга

Що стосується Надвірнянської громади, то їм пропонується ефективно використовувати природні ресурси із застосуванням новітніх технології, формувати інфраструктури та умови для розвитку малого та середнього бізнесу, високі соціальні стандарти, а також реалізовувати туристичний (промисловий та рекреаційний)  потенціал. 

На думку місцевих експертів, що працювали над розробкою стратегії для Ланчинської громади, територію варто розвивати через ефективне використання природних ресурсів для залучення інвестицій. Також пропонується розвиток малого бізнесу у сферах послуг та сільського господарства (глибока переробка), створення системи туристичних продуктів та підняття рівня соціальних послуг й формування системи взаємодії громад у даній сфері.

У ході розробки стратегічних напрямків розвитку громад до уваги бралися і їхнє історичне минуле та цінності. Вищезгадані пропозиції можуть реалізовуватися у формі співробітництва цих громад, або ж у разі їхнього об'єднання, — як стратегічний план ОТГ. 

Як зазначив програмний директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Вадим Жигало,  стратегічний план є ключовим інструментом залучення інвестицій та грантових коштів у новостворені громади. У Європі стратегічний план — це основа усіх переговорів. Тож для даних громад розробка таких планів — це гра на випередження, адже процес об'єднання громад — невідворотній. І ті громади, які будуть краще підготовлені до цього, які матимуть кращі стартові позиції, ті й отримають більшість переваг від децентралізації.

Крім розробки проектів стратегічних планів, представники цих громад на початку жовтня взяли участь у ознайомчій поїздці у Печеніжинську ОТГ, де вони мали можливість ознайомитись з функціонуванням місцевого самоврядування в умовах децентралізації, з принципами роботи сфери освіти, комунальної і фінансової сфер та системи надання адміністративних послуг. 

"Сподіваюся, що успішний приклад функціонування Печеніжинської ОТГ, який побачили учасники проекту, усуне проблему зі зволіканням щодо об’єднання громад Надвірнянщини, а запропоновані стратегічні плани стимулюватимуть пришвидшення цього процесу" — підсумовує підсумовує координатор Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Іван Маруняк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #децентралізація #ОТГ #Надвірнянщина #стратегія #розвиток #громада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...