• Головна
  • Угорщина офіційно заявила про блокування рішень ЄС щодо зближення з Україною.
10:23, 27 вересня 2017 р.

Угорщина офіційно заявила про блокування рішень ЄС щодо зближення з Україною.

Таким чином в країні відреагували на новий закон про освіту. Уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

Результат пошуку зображень за запитом "УГОРЩИНА ОФІЦІЙНО ЗАЯВИЛА ПРО БЛОКУВАННЯ РІШЕНЬ ЄС ЩОДО ЗБЛИЖЕННЯ З УКРАЇНОЮ"

Результат пошуку зображень за запитом "УГОРЩИНА ОФІЦІЙНО ЗАЯВИЛА ПРО БЛОКУВАННЯ РІШЕНЬ ЄС ЩОДО ЗБЛИЖЕННЯ З УКРАЇНОЮ"

Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро.

"Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України", - сказав він.

Рішення Порошенка він назвав "ганебним". Офіційний сайт МЗС наводить його слова про те, що Порошенко декларував прагнення України бути ближче до Європи, але рішення про підписання закону є "далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку", - зазначив Сіярто.

Відповідно до заяви, Україна "може забути про інтеграцію до Європи". Також у документі наводиться пояснення у вигляді прямої цитати міністра:

"Угорщина буде блокувати будь-які ініціативи, вигідні Україні, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС".

"Угорщина, перебуваючи в Європейському Союзі, блокуватиме і буде накладати вето на будь-які кроки, які могли б бути подальшим прогресом у процесі європейської інтеграції України у дусі програми Східного партнерства", - заявили в МЗС країни.

"Сором та розчарування, що Президент України підписав закон про освіту. Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України", - йдеться в заяві.

Таким чином Будепешт відреагував на підписання президентом Петром Порошенком Закону "Про освіту".

Нагадаємо, що раніше, через скандал навколо закону про освіту президент Румунії скасував візит до України.

Він зазначив, що новий український закон "різко обмежить доступ меншин до освіти на їхній рідній мові".

5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". 

У нелегітимній Держдумі РФ підготували гнівну заяву щодо українського закону про освіту

"Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ 

У Росії обурені новим українським законом про освіту

обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #політика #ЄС #Угорщина #реформа #Порошенко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...