07:11, 3 листопада 2022 р.
Київ заявляє, що готує 425 укриттів на випадок ядерного удару Росії
Високопосадовець Києва заявив, що в столиці готують понад 400 протирадіосховищ і що подібні заходи вживаються в інших місцях країни для підготовки до можливого ядерного нападу з боку Росії.
«Я готуюся до найгіршого сценарію, але сподіваюся, що все буде добре», — сказав в інтерв’ю Громадському у вівторок голова Київської ОДА Олексій Кулеба.
За його словами, влада визначає 425 укриттів для використання в разі ядерної аварії та обладнає їх необхідними речами. У містах, селищах і селах оновлюються маршрути евакуації. Усі працівники надзвичайних ситуацій отримують захисне спорядження та навчаються. Крім того, влада розробляє методи зв’язку, щоб попередити громадськість у разі неминучості нападу, зокрема через урядові гарячі лінії, радіомовлення та автомобілі, обладнані гучномовцями.
Занепокоєння щодо того, що Кремль може звернутись до свого ядерного арсеналу, оскільки він зазнає невдач на полі бою, посилилося після того, як президент Росії Володимир В. Путін у своїй промові у вересні підняв привид використання такої зброї, щоб утримати територіальні здобутки Москви.
А в середу міністр оборони Росії Сергій Шойгу повторив безпідставні заяви про те, що Україна намагається створити «брудну бомбу». Такі звинувачення, зроблені під час зустрічі зі спільною колегією військових відомств Білорусі та Росії, повторили попередні звинувачення російських офіційних осіб, які західні офіційні особи відкинули, припускаючи, що Москва могла намагатися створити привід для початку власної атаки.
Міністерство закордонних справ Росії в середу заявило, що «першим пріоритетом Москви є запобігання будь-якому військовому зіткненню ядерних держав». Тим не менш, високопоставлені чиновники США висловили занепокоєння щодо можливості розгортання паном Путіним тактичної ядерної зброї, яка має меншу потужність і призначена для використання на менших відстанях, ніж боєголовки міжконтинентальних балістичних ракет.
Наступним пріоритетом, за його словами, є спілкування. Ядерний удар, швидше за все, виведе з ладу телефонний зв’язок. Маючи це на увазі, він сказав, що всі призначені притулки будуть оснащені портативними радіостанціями з батарейним живленням протягом наступних двох тижнів, сказав він.
Усі екстрені служби Київської області отримали обладнання, яке захищає від радіації, повідомив пан Кулеба, а працівники екстреної медичної допомоги пройшли навчання щодо дій у разі ядерного удару.
Ризик ядерної катастрофи може здаватися дуже реальним в Україні, країні, яка все ще носить сліди Чорнобильської аварії 1986 року, однієї з найгірших ядерних катастроф в історії. Чорнобиль розташований приблизно за 60 миль на північ від Києва.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
16:42, 2 листопада
11:03, 12 листопада
1
live comments feed...