• Головна
  • 8 причин для використання бізнес-медіації
Новини компаній
15:00, 13 січня 2023 р.

8 причин для використання бізнес-медіації

Новини компаній
8 причин для використання бізнес-медіації, фото-1

Многолітній позитивний досвід

Через своє множинне перетинання інтересів різних сторін в економічній сфері нерідко виникають різні суперечки та протиріччя. Тому між співробітниками компанії нерідко назрівають такі ситуації, що призводять до суду. Але існує такий досить ефективний спосіб бізнес-медіація. Багаторічний позитивний досвід нашої компанії вже давно показав, що в деяких випадках значно простіше обійтися без судових розглядів, тобто вирішити проблему більш оптимальним і водночас простим шляхом. Медіація – це досудовий спосіб вирішення спору, який вже давно показав себе як ефективний метод вирішення конфліктних ситуацій. Він керується спеціально підготовленими для цього людьми, тому економічно вигідним для всіх і відповідає інтересам різних сторін. На практиці медіація може вирішити проблему при великій кількості різних її рівнів, та й взагалі допоможе вирішити будь-які спірні питання.

Можливість знайти вигідне для сторін рішення

Завдяки тому, що в процесі медіації під час вирішення спору між двома сторонами бере участь ще й третя сторона – так званий медіатор, який не виступає на боці когось і має нейтральну позицію, – суперечку вдається вирішити максимально справедливо та вигідно для всіх. Адже будь-яка людина з накопичення досвіду роботи стає все більш схильною до того, щоб просто переговорити щодо конфліктної ситуації та не витрачати нерви на судові розгляди та подібні юридичні процедури. На сьогоднішній день професійні медіатори виступають нарівні з психологами і на вищому рівні мають майстерність для того, щоб зробити все максимально просто і вигідно для всіх.

Відповідність культурі глобальних бізнес-корпорацій

Нині чимало відомих українських компаній і великих корпорацій все частіше використовують медіацію. Яскравими прикладами є найбільші компанії, які вже понад сто років працюють на світових ринках, маючи свої представництва та філії у багатьох країнах. Напевно, найкращим прикладом є швейцарська компанія Nestle, яка з найкращого боку характеризує ділову культуру Швейцарії: компанія завжди ґрунтувалася на компромісі під час вирішення конфліктних ситуацій. Для таких компаній завжди властиво спрощене вирішення спірних ситуацій, тобто без судових розглядів та інших юридично неприємних процедур.

Можливість знайти бізнес-вирішення конфлікту

Є безліч інших хороших прикладів застосування медіації для того, щоб знайти правильне бізнес-вирішення конфлікту. Підхід таких компаній полягає в тому, щоб якнайшвидше для подальшого забезпечення нормальної роботи знайти найбільш оптимальне бізнес-рішення.

Контроль та зниження витрат

Для багатьох медіація – це легкий спосіб вирішення проблем, водночас мати постійний контроль над ризиками та прибутковістю. Найчастіше наслідком ділових суперечок є додаткові витрати і збитки: це різні платежі адвокатам і юристам, штрафні санкції та інші фінансові та моральні витрати.

Можливість збереження відносин

Нерідко трапляється, що через різні суперечки сильно псуються відносини між партнерами та співробітниками компанії, покупцями та постачальниками. За допомогою такого способу вирішення проблеми, як медіація, ви зможете зберегти дружні та партнерські стосунки та не закривати бізнес чи проект. Але, на жаль, буває так, що сторони надають перевагу судовому способу вирішення конфлікту. Після цього відносини між ними, швидше за все, остаточно псуються чи розриваються назавжди. Тому якщо тим, хто сперечається, все-таки важливо зберегти хороші зв'язки, то медіація в цьому випадку є відмінним способом виходу з негативної площини. Бувало так, що спірна ситуація вирішувалася надто довго, але все одно призводила до неузгодження сторін. Прикладом може бути вимога надто великої компенсації за завдані збитки або великі витрати на судові суперечки. Тоді сторони використовують такий метод, як медіація, щоб уникнути зайвих витрат, а також оперативно вирішити проблеми.

Можливість застосування медіації на будь-якій стадії процесу

На практиці вже існує чимало прикладів, як за допомогою медіації вирішувалася суперечка на будь-якій її стадії.

Швидке вирішення спорів

Також найважливішою перевагою медіації є вміння досить оперативно вирішувати конфлікти. Наприклад, якщо компанія найняла консультантів для здійснення угоди, але вона так і не була оформлена через надто велику суму витрат (фінансово невигідна угода). Консультантам у зв'язку з цим не було сплачено їхні послуги, через що ті звернулися до суду. Але для вирішення конфлікту знадобилося б надто багато часу (зокрема, й для ознайомлення з усіма матеріалами), а також надто великі витрати. Тому сторонам запропоновано було вирішити суперечку за допомогою медіації, внаслідок чого вони дійшли згоди в найкоротший час і за мінімум супутніх витрат. Таке рішення завжди вигідне для обох сторін, у зв'язку з чим медіація як метод стає дедалі популярнішою при вирішенні різних ділових розглядів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...