• Головна
  • Що потрібно знати прикарпатцям про новий порядок бронювання військовозобов'язаних
18:30, 21 лютого 2023 р.

Що потрібно знати прикарпатцям про новий порядок бронювання військовозобов'язаних

Відповідно до нового порядку всі бронювання військовозобов'язаних буде погоджувати Генштаб ЗСУ. Про це на нараді в голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації сказав завідувач сектору мобілізаційної роботи ОВА Ігор Адамчук, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

За його словами, бронювання військовозобов'язаних, які перебувають у запасі та працюють на підприємствах, в установах та організаціях, органах влади відбувається у період мобілізації й воєнний час.

Ігор Адамчук пояснює: бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють:

  • в органах державної влади, місцевого самоврядування у разі, якщо це необхідно для забезпечення їхнього функціонування;
  • на підприємствах, установах та організаціях, що мають мобілізаційні завдання;
  • на підприємствах, в установах, організаціях, що виробляють товари, виконують роботи чи надають послуги, необхідні для потреб ЗСУ;
  • на підприємствах, установах, організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Кількість військовозобовʼязаних, які підлягають бронюванню, не повинна перевищувати 50%. Однак у разі обґрунтованої потреби кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може й перевищувати 50%, продовжує Ігор Адамчук.

Бронювання здійснюється за рішенням Міністерства економіки. Відповідальність за складання списків, внесення до них військовозобовʼязаних, відповідність облікових даних несуть керівники підприємств, установ, організацій, які це затверджують.

Місцева влада подає списки військовозобов'язаних до районних військових адміністрацій. Після погодження їх надсилають до Генерального штабу ЗСУ.

Документи, що мають подати до районних військових адміністрацій:

  • лист з обґрунтуванням;
  • список військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню;
  • довідка.

"Переписування функціональних, посадових обовʼязків не є обґрунтуванням. Потрібно викласти інформацію: для чого державному органу потрібно залишати певну кількість військовозобовʼязаних і забезпечити їм роботу, а не мобілізувати їх", — каже Ігор Адамчук.

Відстрочки, які були надані військовозобов’язаним до набрання чинності ухваленої постанови, є чинними протягом терміну, на який вони надані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...