• Головна
  • Історія виникнення й святкування 8 березня
Новини компаній
17:00, 7 березня 2023 р.

Історія виникнення й святкування 8 березня

Новини компаній
Історія виникнення й святкування 8 березня , фото-1

Фото: moonzori.com

Міжнародний жіночий день, також відомий як День боротьби за права жінок, святкують щороку 8 березня. Це свято виникло в результаті боротьби жінок за рівність і права, і відзначається у багатьох країнах світу.

Історія святкування 8 березня починається з кінця 19 століття, коли в США і Європі почалися жіночі рухи за права, які протестували проти нерівності, дискримінації та експлуатації жінок на робочому місці. У 1908 році в Нью-Йорку відбулася перша міжнародна конференція жінок-соціалісток, де було запропоновано встановити День жінок у знак відзначення боротьби за рівність і прогрес, пише Moonzori.

Перший Міжнародний жіночий день відзначили 19 березня 1911 року в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії. Того дня жінки вийшли на вулиці з вимогами до влади щодо виборчого права, умов праці, поліпшення життєвих умов та боротьби з насильством.

У 1917 році, 8 березня, у Петрограді жінки-робітниці вийшли на вулиці з вимогами до влади щодо харчування, житла та миру, а також проти Першої світової війни. Ці події стали одними з найбільш значущих для руху за права жінок, і в результаті Міжнародний жіночий день став святом боротьби за мир і рівність.

У 1975 році Організація Об'єднаних Націй офіційно визнала 8 березня Міжнародним жіночим днем, і з того часу його святкують у багатьох країнах.

В Україні це свято відзначається вже понад століття. У 1913 році у Києві відбувся перший Міжнародний жіночий день, організований Соціалістичною партією Америки та Німеччини. Було проведено перше українське жіноче зібрання, де обговорювалися питання прав жінок, освіти та здоров'я. З того часу 8 березня став святом, коли жінки збиралися для обговорення своїх прав та проблем, проводили акції та демонстрації.

Після 1917 року, коли відбулася Революція, жіночий рух став активнішим. У 1918 році Верховна Рада УНР прийняла закон про рівність статей, який гарантував жінкам рівність з чоловіками в соціальній, політичній та культурній сферах. Того ж року 8 березня було офіційно визнано державним святом в тодішній Україні.

Під час радянської епохи святкування 8 березня стало масовим заходом. З того часу святкування 8 березня стало традицією в Україні і з часом стало популярним святом, що об'єднує жінок усіх вікових груп.

В Незалежній Україні, 8 березня є святом рівності та поваги до жінок, що символізує боротьбу за їх права. Цього дня зазвичай влаштовуються різноманітні заходи, які присвячені жінкам. Це можуть бути концерти, виставки, театральні постановки, спортивні змагання тощо. Також у цей день, прийнято вітати жінок з 8 березня й дарувати подарунки та квіти, які асоціюються з весною, перш за все це тюльпани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...