• Головна
  • Деякі нюанси пошуку квартири для оренди
Новини компаній
17:39, 1 квітня 2023 р.

Деякі нюанси пошуку квартири для оренди

Новини компаній

Пошук квартири для довгострокової оренди

Переважна більшість квартиронаймачів не знає принципових відмінностей між договором оренди квартири та наймом житлового приміщення (договір оренди полягає в тому випадку, якщо однією із сторін договору є юридична особа, договір найму підписують власник квартири та потенційний квартирант як фізичні особи). Однак укладання договору є по суті останньою (фінальною) стадією перед вселенням квартиранта в житло, що орендується, тоді як оренда квартир починається з визначення критеріїв для пошуку квартири з урахуванням її площі, місця розташування тощо.

Особливості пошуку квартири для довгострокової оренди

Самостійний пошук квартири для довгострокової оренди вимагає значних зусиль на перегляд відповідних оголошень на сайтах спеціалізованих порталів та часу на огляд варіантів, які найбільше збігаються з певними заздалегідь критеріями. Для тих, хто відчуває гостру потребу в орендованій оселі оптимальним варіантом пошуку квартири для оренди є використання послуг ріелторської контори або агентства нерухомості.

Однак використання послуг ріелтора не безкоштовне – як правило, за показ квартири, призначеної для довгострокової оренди, ріелтору доведеться сплатити від 50 до 100% місячного розміру орендної плати (сума дуже пристойна, враховуючи, що її доведеться сплатити тільки за показ квартири).

Твердження про те, що при використанні послуг ріелтора потенційний квартиронаймач гарантований від шахраїв дуже далеко від істини, оскільки нерідко ріелтори працюють у змові з шахраями, просто залучаючи недосвідчених клієнтів.

Як уникнути можливих каверз

Потенційні квартиронаймачі повинні знати, що ріелтор не виступає стороною угоди, він лише посередник між власником квартири та орендарем, які підписують договір найму житлового приміщення. Саме тому перед підписанням договору орендар має переконатися:

  • в особи власника квартири (перевірити його паспорт, місце прописки, сімейний стан, наявність неповнолітніх дітей, прописаних у квартирі, призначеній для оренди);

  • у правочинності документів, що засвідчують право власності на квартиру;

  • у відсутності у власника квартири заборгованості з комунальних платежів, через яку квартира може бути відключена від електрики або газу.

Перед підписанням договору найму квартиранту слід ретельно оглянути квартиру та відзначити у додатку до договору всі виявлені недоліки та вади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...