• Головна
  • Кросівки чоловічі: коротка історія, особливості
Новини компаній
21:39, 13 червня 2023 р.

Кросівки чоловічі: коротка історія, особливості

Новини компаній

Історія чоловічих кросівок починається із середини XX століття, коли з’явилося перше спеціалізоване взуття для бігу та інших видів спорту. З того часу кросівки здобули шалену популярність, і сьогодні використовуються не тільки для спортивних цілей, але і як повсякденне взуття. Спочатку спортивне взуття було призначене лише для чоловіків, але згодом з’явилися моделі для жінок та дітей. Купити кросівки чоловічі пропонують безліч магазинів. Виготовляються моделі за кордоном та в Україні. Для пошиття використовують натуральну та штучну шкіру, замшу, сітчасті тканини та синтетичні матеріали. Кожен матеріал має переваги та недоліки, впливає на вагу, стійкість, повітропроникність, функціональні особливості та ціну.

Основні особливості полягають у дизайні та функціональності. Доступні різні розміри, колір, форма та матеріали виготовлення. Також використовуються технології, які полегшують рух та знижують навантаження на стопу. Наприклад, деякі вироби мають амортизаційну підошву, що зменшує тиск на ноги та коліна під час бігу або ходьби. Деякі виробники кросівок роблять особливий акцент на моду та стиль, у результаті чого багато чоловіків використовують кросівки, як оригінальний аксесуар для щоденного образу. Однак, попри модний фасон, функціональність та комфорт є найважливішими критеріями для вибору.

bg2JUDTON7p_dZpxGAvhEhdoLT9qM9_AXrfC85VV6YrDlZMuMW0CZH35p6XByCLohCCz1DThRnMqWEAhcsVeTqvI6rfMUeo7u9OWVJ_qtaOw3llK12kD5rNdopy0u8-xSDksPVFGjh7L5hsMNpSg_Sg

Чоловічі кросівки: види

Є багато моделей, які використовуються для різних цілей та спорту. Основні варіанти:

  • Бігові — спеціально призначені для бігу й мають гнучку підошву, яка забезпечує хорошу амортизацію ударів при кожному кроці. Дихаюча верхня частина потрібна для кращої повітропроникності та зменшення потовиділення.

  • Тренувальні — підходять для занять у тренажерному залі, фітнесу. Мають тверду підошву для стабільності під час тренувань, а також додаткову підтримку стопи.

  • Для тенісу — характеризуються спеціальною підошвою, що покращує підтримку та стабільність на корті. Бокові захисні елементи та зносостійка підошва потрібні, щоби протистояти швидким змінам напрямку та різним поверхням.

  • Баскетбольні — мають високу посадку для фіксації гомілковостопного суглоба та захисту під час стрибків та різких рухів. Рельєфний малюнок протектора покращує стійкість під час поворотів.

Кросівки повсякденні мають зручну підошву з низьким профілем, гарантують комфорт та зручність. Варто зазначити, що кожна модель має особливості та функціональність, які залежать від призначення та виду спорту, для якого вони призначені. 

Як вибрати кросівки для чоловіків по типу пронації

Пронація — природний рух стопи під час руху. Це нормальний фізіологічний процес, проте, якщо пронація є надмірною чи нестабільною, призводить до травм та дискомфорту. Рекомендації:

  1. Гіперпронація — це коли стопа навалюється на внутрішню сторону. Тому кросівки мусять мати спеціальну підтримувальну підошву. Крім того, бажано пошукати модель із м’якою або середньою амортизацією для зменшення ударних навантажень на стопу. Для рівномірного розподілу підійдуть гнучкі моделі.

  2. Пронація нейтральна — навантаження на ноги розподіляється рівномірно. Підійдуть будь-які варіанти, рекомендують купити чоловічі кросівки з додатковою підтримкою для середньої частини стопи. Також бажана збалансована амортизація длякращої стабілізації.

  3. Гіпопронація — рідкісне положення стопи.Під час ходьби нога завалюється назовні. Потрібні кросівки з хорошою підтримкою на зовнішній стороні. Бажана жорстка підошва та амортизація для зменшення навантажень на ноги.

Правильний підбір кросівок допоможе уникнути травм. Варто також звернути увагу на розмір, форму та функціональність кросівок, щоб забезпечити зручність і результативність під час вправ та тренувань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...