• Головна
  • Алкоголізм: чому відбувається рецидив
Новини компаній
16:18, 5 вересня 2023 р.

Алкоголізм: чому відбувається рецидив

Новини компаній

Як правило, лікування алкоголізму Івано-Франківськ доволі ефективне, а результат закріплюється на багато років. Переважна більшість пацієнтів взагалі ніколи в житті більше не вживає спиртні напої. Натомість з'являються нові інтереси, хобі, налагоджуються стосунки з родиною. Тобто, людина повністю відновлюється і з жахом згадує минуле життя.

Однак іноді трапляється й так, що лікування мало короткостроковий ефект, і вже через кілька місяців алкоголік знову повертається до звичного способу життя. Іноді ситуація стає навіть ще гіршою, начебто людина намагається надолужити втрачене, п’є більше, ніж раніше. Чому ж так відбувається? На це є досить об’єктивні причини, які варто розглянути, аби уникнути такого розвитку подій.

Алкоголізм: чому відбувається рецидив, фото-1

Причини нового зриву алкоголіка

Перш за все, головною проблемою є неякісне лікування. Тобто родина алкоголіка, або ж він сам звернувся не до фахівців, а туди, де дешевше. Мовляв, навіщо переплачувати гроші? Такої помилки часто припускаються дружини алкоголіків, аргументуючи це тим, що він і так завдав достатньо шкоди, особливо, якщо виносив речі з дому. Це призводить до того, що лікуванням займається не дипломований спеціаліст, а людина, яка взагалі не дотична до даної сфери. Звичайно, що результат буде негативний, а проблема в подальшому набуває більшого масштабу. Тому потрібно звертатись лише до професіоналів, які мають досвід і репутацію.

Серед інших причин зриву відзначають:

  • Відсутність зміни оточення. Це дуже значний фактор, особливо, якщо це оточення мало вплив на пацієнта, було для нього авторитетом. Якщо не вийти з цього оточення, то новий запій – просто справа часу;
  • Слабка воля. Саме через неї людина й опинилась в такому становищі, почала пиячити. І якраз слабка воля не дозволяє втриматись від вживання спиртних напоїв;
  • Припинення курсу лікування. Теж розповсюджена проблема. Люди деякий час не п’є, їй, або родині здається, що все закінчилось, лікування переривається (часто, знову ж таки, щоб заощадити гроші) і, як наслідок – зрив;
  • Припинення реабілітації. Те ж саме, що й пункт вище. Реабілітаційні заходи були придумані не випадково, це завершальна стадія у лікуванні, але вона вкрай важлива, аби пацієнт навчився та звик жити по-новому, без алкоголю;
  • Відсутність роботи з психологом. Психолог (або психотерапевт) підтримує пацієнта, проговорює з ним проблему, допомагає усвідомити наслідки алкоголізму. І робити це потрібно правильно, інакше ефекту не буде. І ні, дружина або батьки не можуть замінити психолога.

Ще одна популярна причина – недовіра з боку близьких. Якщо на пацієнта постійно дивляться, як на алкоголіка, і очікують від нього нових запоїв, то, рано чи пізно, це станеться. Пацієнт не витримує мовчазні докори та підозру, шукає спосіб забутись і, звичайно, знаходить рішення у пляшці. Підтримка під час лікування дуже важлива!

Як уникнути рецидиву

Уникнути рецидиву доволі просто. Для початку потрібно звертатись до кваліфікований спеціалістів, щоб кодування від алкоголізму Івано-Франківськ дійсно було ефективним, а результат довготривалим.

Також потрібно повністю проходити курс лікування, не переривати його. А родина пацієнта повинна постійно його підтримувати. Тут варто забути про особисті образи (це складно, але необхідно), зрозуміти, що лише підтримка оточуючих допоможе людині подолати залежність.

Якщо виникають стресові ситуації, краще звернутись до психолога. Одна-дві консультації коштують не так багато, але вони дозволять уникнути спокуси піти в запій. Це обійдеться значно дешевше, ніж регулярні витрати на спиртні напої.

  • +380684615665
  • +380507660785 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...