• Головна
  • Як вибрати холодильник: поради відповідального покупця
Новини компаній
18:01, 21 грудня 2023 р.

Як вибрати холодильник: поради відповідального покупця

Новини компаній
Як вибрати холодильник: поради відповідального покупця, фото-1

Система розморожування

Ручну систему розморожування вже не використовують. У старих холодильниках, щоб позбутися від сніжного покриву, треба було вимикати пристрій, чекати, поки тане лід, і слідкувати, щоб не протікало на підлогу. Виробники пішли далеко вперед, і тепер ми вибираємо між крапельною системою та No Frost.

У холодильниках з крапельною системою розморожування холод виходить від стін. У холодильному відділенні задня стінка покривається інеєм. Коли компресор переходить у режим спокою, іній тане і краплями стікає в отвір внизу. Звідти вода потрапляє в спеціальну лоток на компресорі. Компресор теплий, тому вода випаровується. У морозильнику при цьому від -18°C до -24°C, і тому іній перетворюється на товстий шар нальоту, який доводиться розморожувати раз-два в рік.

При системі No Frost (або Frost Free, сухе заморожування) заморожування відбувається за допомогою холодного потоку повітря. За задньою стінкою холодильника або над морозильником знаходяться паровий охолоджувач, вентилятор і тен. Коли паровий охолоджувач покривається льодом, вентилятор роздуває холодний повітря в середню частину холодильника через спеціальні отвори. Потім в роботу включається тен і розтане лід.

Як відрізнити звичайний холодильник від холодильника з функцією No Frost

Якщо ви зайшли в звичайний магазин і не бачите потрібної інформації на інформаційній табличці, загляньте всередину холодильника. Отвори на задній стінці свідчать про те, що через них надходить повітря, і це схоже на систему No Frost. Гладенька стінка з маленькою дірочкою внизу свідчить про те, що перед вами крапельний холодильник.

Види холодильників з технологією No Frost

  • Bio No Frost - морозильник саморозморожувальний, а холодильний відсік працює за крапельним типом. Зазвичай це роблять такі виробники, як Liebherr, Electrolux, Gorenje, Атлант.
  • Full No Frost - обидві камери заморожуються повітрям. У таких холодильниках часто використовується багато потокове охолодження - холодний повітря подається на кожну поличку і ящик.

Спостереження:

Корейські бренди (Samsung і LG) виробляють холодильники з авторозморожуванням. Зараз європейські компанії (Bosch) пріоритетно вибирають мінімізацію споживання енергії та шуму, при цьому їхні холодильники розморожують лише раз в 3-4 роки, а при вимкненні продукти не псуються ще багато годин. І все завдяки чому? Товстим стінкам, які добре утримують холодний повітря та спеціальній системі Low Frost.

Компресор

Компресори (або двигуни холодильника) можуть бути:

  • звичайними клік-компресорами - вони увімкнуться, працюють на своєму максимумі, вимикаються, відпочивають, і так постійно;
  • інверторні, які працюють постійно - вони плавно вибирають навантаження, економлять електроенергію і точно підтримують постійну температуру в холодильнику.

Чи варто спеціально шукати компресор інверторного типу?

Припустимо, холодильник LG з системою No Frost з звичайним компресором буде споживати 316 кВт на рік, а якщо в такого холодильника встановлено інверторний компресор - споживання електроенергії знизиться до 221 кВт. Холодильник Bosch без авторозморожування також буде споживати 316 кіловат. Тобто завдяки інверторному компресору ви отримуєте як No Frost, так і економічне споживання енергії.

Чи потрібно холодильнику два компресори?

Раніше в епоху механіки були популярні моделі з двома компресорами. Їх можна було легко відремонтувати, і вони дозволяли налаштовувати температуру окремо для морозильної та холодильної камери, або вимикається одну з них. Але два компресори створюють більше шуму і споживають у 2 рази більше енергії. Тому з часом необхідність у покупці двокомпресорного холодильника відпала. Зараз частіше зустрічається один компресор і два контури охолодження - окремо для морозильника і холодильного відсіку. Це означає, що пристрій можна вимкнути на час розморожування повністю, а продукти зберігаються свіжими до доби.

Основні характеристики холодильників

Обсяг

Для визначення того, який холодильник підходить для вашої родини, скористайтеся такою формулою. Вважається, що на одну особу потрібно 50 л у холодильному відсіку та 30 л - в морозильному. Тобто, на одну особу необхідно 80 л. Значить, на сім'ю з трьох осіб достатньо стандартного двокамерного холодильника загальним обсягом 260 л.

Зазвичай, чим більший холодильник зовні, тим більше продуктів поміщається всередині. Але деякі моделі менш вмісткі, ніж інші при схожих розмірах. Виробники зазвичай вимірюють внутрішній простір в літрах без урахування перегородок, полиць і ящиків. Корисний об'єм - це скоріше маркетинговий хід, і перед покупкою краще своїми очима побачити холодильник.

Енергоспоживання

Всім холодильникам присвоюється клас електроспоживання, який позначається спеціальним позначенням - літерами від G до A+++. Клас "A" є найекономічнішим, а чим більше плюсів після літери, тим менше електроенергії витрачає пристрій.

Нормальний показник енергоспоживання - від 300 до 380 кіловат-годин на рік. Це клас "A", до якого відносяться холодильники Атлант, Indesit, Ariston, LG у ціновому діапазоні 480-500 доларів. Приналежність до того чи іншого класу практично не впливає на вартість холодильника. Але, купуючи пристрій класу С або В, будьте готові до того, що доведеться багато платити за електроенергію.

Іноді інформація про щорічне споживання електроенергії для однієї й тієї ж моделі може розходитися в різних інтернет-магазинах. Рекомендуємо перевіряти дані на офіційному веб-сайті виробника. Крім того, під час випробувань кожен виробник орієнтується на стандарти, які можуть не збігатися зі стандартами конкурента, тому їхні показники енергоефективності також можуть відрізнятися.

Реальне споживання електроенергії залежить від температури повітря, навантаження холодильника продуктами, частоти відчинення дверей та якості ущільнюючого гумового виробу.

Кліматичний клас

Кліматичний клас - це допустимий діапазон температур у приміщенні, в якому буде розташований холодильник.

Практично всі холодильники ламаються влітку, оскільки через спеку вони працюють, не вимикаючись. Якщо кліматичний клас пристрою розрахований на 32°C, а вдома у вас 31°C - холодильник працює на межі своїх можливостей, тим більше, якщо він повністю завантажений продуктами.

Температура у морозильнику

Будь ласка, майте на увазі, що у невеликих (міні та офісних) або однокамерних холодильниках зазвичай страждає морозильна камера через те, що дуже важко утримувати плюсову температуру у холодильній камері і мінус у морозильній. Іноді температура в морозильнику може сягати -8-12°C або навіть -2°C, що недостатньо для тривалого зберігання продуктів.

Рівень шуму

Тут все зрозуміло. Чим більше децибелів, тим більше дискомфорту можна відчути, особливо якщо холодильник встановлений поруч із спальнею.

Основні джерела шуму:

  • компресор,
  • система No Frost,
  • холодоагент і реле включення.

Додаткові характеристики

Розташування морозильної камери

У холодильниках із однаковими розмірами корисний об'єм морозильнику буде відрізнятися в залежності від його розташування. Зазвичай, якщо морозильний відсік розташований зверху, він має невеликий об'єм (до 200 л) і без додаткових ящиків. Це азійський тип розміщення камери.

Європейці придумали нижню морозильну камеру і назвали її комбі. Вона відрізняється більшим розміром, може мати висувні ящики та полиці з відкидними дверцятами. Господині люблять такий тип холодильників, оскільки він зручний у використанні та споживає менше електроенергії. Холодильники із нижнім розміщенням морозильнику поступово витісняють попередній тип. З іншого боку, велика морозильна камера не завжди потрібна. Об'єм відсіку може сягати 300 л.

У холодильниках американського типу з двома дверима (side by side) морозильна камера розташована збоку по всій висоті холодильника. Така техніка коштує у два рази більше, але корисний об'єм обох камер часто не набагато більший, ніж у звичайних холодильниках, оскільки багато простору займають пристрої для приготування льоду та бар для напоїв. Тим не менше, існують моделі з об'ємом лише однієї морозильної камери у 500 л.

Функціональність холодильника

Перед покупкою холодильника рекомендуємо визначитися, які функції вам необхідні, а за які ви не готові переплачувати. Можливо, вам достатньо просто охолодження та заморожування продуктів - тоді вкладеться приблизно у 300 доларів. Але за льодогенератор, датчик рівня вологості та інші приємності доведеться додатково заплатити.

На що звернути увагу на придбання холодильника

Перевірте стінки холодильника, щоб уникнути подряпин і вм'ятин. Перевірте морозильну камеру. Тут категорично не допускаються ані мікротріщини, ані інші пошкодження.

Ущільнювальна резина забезпечує герметичність холодильника та впливає на його роботу. Якщо ущільнювач має дефекти, від покупки краще відмовитися. Про те, як перевірити якість ущільнювача, ми писали тут.

Щоб перевірити шумність та працездатність, попросіть консультанта підключити до мережі 2-3 холодильники із схожими технічними характеристиками. Якщо відмінності у роботі занадто очевидні, це перший ознака дефекту, який у майбутньому може призвести до поломок.

Від нового холодильника не повинен йти запах пластику — це свідчить про низьку якість техніки.

Можливість перевісити двері ідеально підійде для невеликої кухні.

При виборі враховуйте розміри дверних пройомів, через які холодильник буде вноситися в ваш будинок. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...