• Головна
  • Українська фантастика: книги, які варто прочитати в 2024 році
Новини компаній
09:00, 26 січня

Українська фантастика: книги, які варто прочитати в 2024 році

Новини компаній

Фантастичний жанр зараз перебуває на піку популярності. Ця тенденція має місце протягом останніх десятиліть, тільки акцент дещо змістився. Якщо в кінці 80-х – на початку 90-х більш затребуваною була наукова фантастика – книги про досягнення людської цивілізації в майбутньому, то після 2000-х пальму першості взяв піджанр фентезі. Цьому посприяв успіх фільму-трилогії «Володар перснів», знятий за книгами Дж. Толкіна. Які ж особливості цих та інших відгалужень даного жанру? Давайте розбиратись.

Українська фантастика: книги, які варто прочитати в 2024 році, фото-1

Підвиди фантастики

Сам термін «фантастика» грецького походження та означає «мистецтво уяви, фантазія». З одного боку це літературний жанр, а з іншого – творчий метод. Його відмінними характеристиками є присутність імагінарного припущення, елементу незвичайності, вихід за межі реальності.

Джерела такого методу - міфи і казки. Починаючи з античних часів, він мав місце в кожному періоді розвитку літератури. Проте найбільшого розквіту досяг в епоху реалізму в творчості Жюля Верна. Його романи «Подорож до центру Землі», «З Землі на Місяць» та інші показують реальний світ, перетворений силою науки.

З цього часу такий жанр почав стрімко розвиватися і на сьогоднішній день ми маємо декілька його різновидів:

  • Космічна література – книги про відкриття нових світів і цивілізацій завдяки космічним подорожам. Айзек Азімов, Станіслав Лем, Пітер Уотс, Ден Сіммонс – найвідоміші автори книг про космос та його загадки.
  • Містика. Твори, в яких відчутні традиції романтизму, - діють міфічні істоти – привиди, духи природи тощо. Популярні майстри містики і жахів – Г. Ф. Лавкрафт і С. Кінг.
  • Література фентезі. Особливий вид фантастичного жанру, який склався під впливом чарівних казок з їх середньовічним антуражем – принцами, принцесами, замками, мечами і каретами та кельтської міфології – ельфами, гномами, феями (фейрі). Трилогія Дж. Толкіна «Володар перснів» – яскравий приклад фентезі.
  • Соціальна чи соціально-філософська фантастика характеризується створенням авторами суспільств зі своїми законами та філософськими питаннями, які розглядаються в книгах такого типу. Рей Бредбері, брати Стругацькі, Дж. Орвел - письменники, які творили у цьому стилі.

Отже, фантастика і фентезі – це підвиди одного жанру, кожен з яких цікавий по-своєму. Знайти популярні фантастичні новинки можна в інтернет-магазині «Дім Книги»: https://dk-books.com/catalog/3479/.

Цікаві книги – фантастика!

Пропонуємо переглянути підбірку топових новинок найпопулярнішого літературного жанру:

  • «Каравал» - містичний роман Стефані Гарбер, одна з найкращих книг фентезі про чарівний острів, на якому живе вічно юний чарівник. Він щороку проводить гру, де реальність переплітається з вимислом.
  • «Кладовище домашніх тварин» - культова повість від короля жахів Стівена Кінга. Магія кладовища індіанських аборигенів творить неймовірне – воскрешає мертвих. Але хто повертається з потойбічного світу в воскреслих тілах? Демони з жагою вбивств!
  • «Темне сходження» - книга для підлітків, фентезі про шанс, який дає доля. Вілл і Вайолет – діти із лондонських доків – можуть стати спасителями чарівного паралельного світу.

Вибирайте неординарні книги фентезі українською мовою в інтернет-магазині «Дім Книги», щоб з насолодою поринути в нестримний світ уяви і мрії! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...