• Головна
  • Кава в капсулах - як приготувати
Новини компаній
13:21, 9 квітня

Кава в капсулах - як приготувати

Новини компаній

Бажаєте спробувати капсульну каву та не знаєте як правильно її приготувати? Хоча сьогодні існує безліч варіантів приготування свіжозвареної кави, але саме капсульний тип набуває величезної популярності серед поціновувачів зернового напою. Серед основних переваг позначають такі фактори:

  • гігєнічність;
  • свіжість;
  • герметичне пакування;
  • довге зберігання без втрати якості напоїв;
  • не забруднений кавовою гущею девайс.

Переваг ще дуже багато, серед яких не тільки простий спосіб приготування, але й завдяки капсульному пакуванню, приготований напій має виражений, яскравий смак та аромат.

Капсульну кава купити, яку радять у перевіреному магазині, має бути оригінальна та якісна. Тому інтернет-магазин чи обраний вами супермаркет має мати достатньо високі рейтинги та гарні відгуки від покупців. Окремо слід зауважити те, що для приготування капсульної кави, потрібна спеціальна капсульна кавомашина. Такі відомі бренд як Lavazza, Nespresso, Delonghi, Dolce Gusto, KitchenAid та багато інших, пропонують скористатись сучасною технікою для приготування найкращого міцного еспресо чи ніжного капучино. Шикарна капсульна кава не залишиться без уваги, навіть у справжнього гурмана. Хто придумав цей унікальний винахід? Розглянемо нижче.

Кава в капсулах - як приготувати, фото-1

Звідки та коли з'явилася кава в капсулах?

Перші розробки капсульної кави почались ще у 19 ст. Але визначною датою став саме 1978 рік, коли капсульну каву офіційно запатентував швейцарський інженер Ерік Фавр. Ідея створення капсульного продукту виникла у молодого хлопця ще на початку 70-х років, тоді його люба дружина італійка Анна-Марія, неабияк підтримала чоловіка та надихнула на створення ідеального еспресо, яким буде пишатися весь світ!

Тому приблизно у цей час, вони разом вирушають на батьківщину дружини, в Італію.

Пошук ідеальної кави

Подорожуючи країною, сімейна пара опинилась у Римі. Прогулюючись по тісних вуличках, Ерік та Анна-Марія потрапляють у відому на той час кав'ярню. З цікавості до виробництва смачної кави, пара заводить бесіду з місцевим кавоваром, який із задоволенням ділиться цікавим секретом приготування шикарного еспресо. Готуючи каву, кавовар, замість одного разу, натискав на поршень два, а той три рази підряд, збагачуючи чашку кави величезною кількість кисню. “Цікаво”, подумав Фавр, адже повторне окислення сировини й справді має неабияке значення, позитивно впливаючи на смак приготовленої кави.

Після прибуття додому, у Швейцарію, Ерік Фавр одразу ж почав розробки, ємностей, які будуть знаходитись під тиском інертного газу. Згодом винахідник береться до розробки першої кавомашини для еспресо. Всі деталі, труби та циліндри були розташовані спеціальним чином, а процес приготування відбувався у такому порядку:

  • в герметичний стаканчик, чи капсулу разом з повітрям, подавалася гаряча вода;
  • вже через декілька хвилин, чашка наповнювалась ароматною, а головне насиченою киснем свіжозвареною кавою.

Винахід Фавра став приголомшливою новиною! Комбінація повітря, свіжозмеленого кавового зерна та гарячої води подарували світу неперевершений еспресо, той яким справді пишається весь світ, як і мріяли Ерік та Анна-Марія!

Тож, як правильно приготувати цей неперевершений напій?

Кава в капсулах - як приготувати, фото-2

Простий посібник з приготування капсульної кави

Легшого методу приготування кави ніж з використанням капсульної кавоварки, мабуть, не знайти. Це зробити дуже просто, але водночас потрібно знати ряд нюансів, які можуть впливати на смак та якість приготовленої кави. Отже, ось декілька основних пунктів.

Підготовка

Якщо ви власник великої коробки смачної кави, то для початку, дістаньте з пакування одну порцію капсульної кави. Розкривати захисну оболонку чи робити в ній отвори не потрібно! Спеціальний девайс зробить це самостійно та якнайкраще.

До кожного виду девайсу в комплекті йде інструкція, завдяки якій, ви можете правильно та коректно вставити капсулу у спеціальний отвір і щільно закрити кришку. В багатьох інструкціях на це звертається особлива увага, адже якщо недостатньо щільно закрити кришку, тиску для приготування може бути недостатньо та вода почне проливатись. В багатьох моделях кавоварок при закритті кришки, є характерний звук схожий на клацання. Але навіть якщо у вашій моделі кришка закривається тихенько, головне це створити правильний рівень тиску.

Вибір напоїв

Після встановлення капсули, потрібно вибрати відповідний напій та його обсяг. Наприклад, деякі кавоварки можуть приготувати, як еспресо, так і лунго. Однак при приготуванні лунго, через капсулу проливається більша кількість води. Обравши бажаний напій, поставте на піддон кавомашин відповідну чашку.

В складі деяких капсул є цукор, сухе молоко та інші добавки, про наявність та кількість яких вказано на етикетці.

Дозування та помел кави

Величезною перевагою капсульної кави є те, що кавові зернятка вже оброблені правильним видом помолу. Крім цього кількість сировини розрахована виробником заздалегідь, тому не потрібно нічого відміряти. Зазвичай капсули для еспресо мають наповненість в 5 г сировини, подвійне еспресо – 10 г відповідно.

Кожний бренд має дещо різні показники щодо дозування, тому обираючи напій, бажано звернути на це увагу.

Вода та її температура

Важливо використовувати чисту фільтровану або бутильовану воду. Водопровідна вода має забагато домішків, які можуть суттєво вплинути на смак кави та навіть роботу кавоварки, особливо появу накипу. Також рідина не має бути крижана або занадто холодна, найкращим варіантом стане вода кімнатної температури.

Передзмочування

Цей етап стосується класичних капсул від Nespresso, у складі який зернятка темного ступеня обсмаження. Тому для зменшення та стабілізації екстракції, бариста рекомендують провести процес передзмочування. Щоб це зробити, потрібно виконати декілька простих кроків:

  • Вставити капсулу з кавою та натиснувши на кнопку старт, почати протоку.
  • Протягом десяти секунд наповняти капсулу водою, й зупинити подачу.
  • Почекати від 15 до 30 секунд, як під час заварювання.
  • Далі пролити воду, що залишилася.

Якщо в капсулі сировина середнього чи світлого ступеня обсмаження, то процес передзмочування можна пропустити.

Керуючись цим покроковим посібником, ви приготуєте шикарний напій й капсульна кава стане найулюбленішим смаколиком.

Кава в капсулах - як приготувати, фото-3

Мінімальна кількість рухів, економія часу, величезна різноманітність смаків та видів напоїв, мінімум безладу, не потрібно самостійно підбирати вид помелу, максимальне збереження властивостей кави – все це, та багато іншого роблять капсульну каву надзвичайно популярною. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...