• Головна
  • 355 івано-франківців хворіють на СНІД. Щороку медики виявляють 55 нових пацієнтів з ВІЛ-інфекцією
15:04, 15 жовтня 2015 р.

355 івано-франківців хворіють на СНІД. Щороку медики виявляють 55 нових пацієнтів з ВІЛ-інфекцією

На сьогоднішній день 355 мешканців Івано-Франківська перебувають на обліку, як ВІЛ-інфіковані, і як хворі на СНІД. Кожного року в місті народжується 10-12 немовлят від ВІЛ-інфікованих матерів. В цілому Івано-Франківськ належить до благополучних регіонів, адже мають значення родинність, вплив релігії, сімейні цінності, тому поширення СНІДу тут менше, ніж у інших регіонах нашої держави. 

"Щороку ми виявляємо приблизно 55 нових пацієнтів із ВІЛ-інфекцією і це однакова кількість серед чоловіків і серед жінок. Соціальний статус пацієнтів найрізноманітніший, хворіють люди різного соціального статусу, з різною освітою, різним ступенем забезпеченості. А велика кількість людей навіть і не знають, що є ВІЛ-інфікованими", — розповідає заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук.

За йогословами, підступність інфекції в тому, що вона відрізняється від інших. Якщо збудник певної хвороби потрапляє в організм, відбуваються певні процеси і виникають симптоми, притаманні тій чи іншій хворобі. Усі захворювання мають чітку симптоматику. Із СНІДом усе складніше, адже хвороба вбиває імунітет. Якщо у людини понижений імунітет, вона піддається будь-якій інфекційній хворобі. Найчастіше ВІЛ-інфіковані люди хворіють на туберкульоз, пневмонію, грип. І будь-яка інфекція призводить до смерті, бо організм не може з нею боротися, не має імунітету. 

Володимир Вовчук каже, що на сьогодні існують препарати – антивірусна терапія. Якщо хвороба виявлена вчасно, пацієнти дотримуються схеми лікування, то жити з діагнозом СНІД можна багато років. Проте дуже важливо не порушувати ці схеми, відноситися до лікування дисципліновано.

Велика проблема – переконати людей пройти обстеження, бо до свого здоров’я люди ставляться легковажно. Діагностика на СНІД є безоплатною і анонімною

"Існують деякі симптоми, які мають насторожити людину. Це швидка втомлюваність, субфібрильна температура, тривале протікання легких застудних захворювань, які раніше виліковувалися за кілька днів, відчуття втрати організмом сил, щоб боротися з банальною, простою інфекцією. Такі симптоми притаманні багатьом захворюванням і навіть лікарям важко на ранній стадії розпізнати ВІЛ-інфекцію. Тому не можна зволікати, потрібно одразу ж звернутися до медичної установи, щоб поставити правильний діагноз», – наголошує Володимир Вовчук.

Актуальність проблеми ВІЛ-інфікування є важливою з кількох причин. Насамперед – це інфекційна хвороба, яка передається від людини до людини різними шляхами – через кров, або статевим шляхом. Якщо в кінці 80-х — початку 90-х років СНІДом найчастіше могли заразитися через ін’єкції, тому ця хвороба поширювалася в обмеженому середовищі людей, то протягом останніх років 50-52% випадків зараження відбувається саме статевим шляхом.

Якщо людина хоче дізнатися, наявна чи відсутня в неї ВІЛ-інфекція, вона може звернутися до обласного центру СНІДУ, який в Івано-Франківську знаходиться на території інфекційної лікарні по вул. Сагайдачного. Окрім того, вона може піти в будь-яку з чотирьох наявних поліклінік міста до кабінету інфекційної захворюваності. Таке обстеження є анонімним і вже по результатах аналізів лікар розкаже, як діяти далі.

Велика проблема – переконати людей пройти обстеження, бо до свого здоров’я люди ставляться легковажно. Діагностика на СНІД є безоплатною і анонімною. Лікарі запевняють, СНІД – це не вирок. Часто навколо людини, хворої на СНІД як вдома, так і на роботі утворюється вакуум, бо оточуючі бояться заразитися. Але заразитися ВІЛ-інфекцією не так просто. При дотику, спілкуванні в побуті, рукостисканні – ВІЛ не передається. Навіть заразитися через кров непросто, бо потрібна певна кількість крові, яка має потрапити в організм людини, щоб проникла інфекція. І заразитися, скажімо, гепатитом значно легше, ніж СНІДом.

Хворобу важливо виявити на ранній стадії, бо лікування, яке сьогодні видається неможливим, через рік може стати абсолютно доступним для кожного

Ще один спосіб, яким передається СНІД – від матері до дитини. Кожного року в Івано-Франківську народжується 10-12 немовлят від ВІЛ-інфікованих матерів. Проте, якщо жінка знає про свою хворобу, проходить курс терапії, то сучасні методи лікування дають їй можливість народити здорову дитину.

ВІЛ не можна вилікувати, ця хвороба залишається з людиною на усе життя. Але щороку виникають нові способи й методи лікування, щороку медицина розвивається, у світі затрачають величезні кошти на пошук нових препаратів. Тому хворобу важливо виявити на ранній стадії, бо лікування, яке сьогодні видається неможливим, через рік може стати абсолютно доступним для кожного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #СНІД #ВІЛ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...