• Головна
  • Чи більша українська комуналка за європейську (ІНФОГРАФІКА)
12:00, 18 березня 2017 р.

Чи більша українська комуналка за європейську (ІНФОГРАФІКА)

Вже декілька років оплата за комунальні послуги українців зростає і таким чином наближається до європейського рівня. Та чи наблизилися українці до європейців, принамні, щодо оплати комунальних послуг і як це співвідноситься із мінімальною зарплатою - далі у матеріалі.

Журналісти сайту "24"  опублікували інфографіку, де співставили європейські та українські комунальні платежі та мінімальні зарплати. Очевидно, що минула зима стала для українців "випробувальною" з точки зору оплати за комунальні послуги — вони суттєво виросли. Експерти повідомляють, що у зв'язку з цим рівень оплати за комуналку знизився.

Комуналка та мінімалка в Європі та Україні

А скільки платять у Європі і чи ми вже "дотяглися" до неї у цьому плані? Інформацію про вартість води та енергоносіїв в окремих країнах Європи було опубліковано на порталі "Іммігрант-інвест".

Розрахували вартість спожитих благ у межах середнього споживання (200 кубометрів газу та 200 кВт*год), і 10 кубічних метрів води (згідно з нормою споживання — 3 м3 на людину на місяць).

Нагадаємо тарифи для України: електроенергія з 1 березня цього року коштує 1,6 грн 1 кВт·год за умови споживання понад 100 кВт·год; газ — 6,9 грн за кубічний метр, холодна вода — 14 гривень за кубічний метр (округлено).

11

Також, було проаналізовано, яка мінімальна зарплата країн, чию комуналку рахували. І порівняли — яку частку становить комуналка.

За результатами підрахунків Україна очолила список як країна, де половину мінімального доходу становить оплата комунальних послуг. Другі і треті, відповідно, – Угорщина і Греція. Тенденція така: чим багатша країна, тим менше труднощів для неї становить комуналка.

22

Втім, у розрахунках  не було враховано ще низку платежів, наприклад, за вивіз сміття. А в Європі з цим питанням все значно серйозніше і дорожче. Наприклад, у Німеччині суворо стежать за сортуванням сміття. І за викидання пакетика не в той контейнер — штраф.

У Британії, окрім оплати комунальних послуг, сплачують також муніципальний податок, його розмір залежить від престижності району.

А у Греції існують платежі як фактичні, так і обов'язкові. Тобто — треба сплатити за фактично використаний ресурс, а зверху — ще й щорічний податок.

Ріст комуналки = ощадливість

Керуючий партнер BVU Group Денис Довгополий 11 лютого на своїй сторінці у Фейсбуці опублікував таку табличку з цифрами комуналки по-європейськи. Потім видалив, бо отримав звинувачення у непорівнянності "голих цифр".

 33

Натомість Довгополий написав пост про те, які ще відмінності існують між українською комуналкою та європейською і про ставлення до ресурсів у нас і в них.

Також він звернув увагу, що варто проаналізувати, скільки витрачається води на сім'ю в кожній країні Європи порівняно з Україною, а також енергії на опалення будинків там і у нас. За його словами — ці показники відрізняються в рази.

Є і зауваження щодо структури доходів населення в Європі. За інформацією Довгополого, при середній 3500 євро в тій же Німеччині, там є багатий Мюнхен і Берлін, де топ-менеджери із зарплатою на мільйони в рік. Але вище середнього 3500 живе навіть не половина населення, а близько 25%.

Економити і економити

Керівник аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко у коментарях сайту "24" неодноразово зауважував, що вихід для українців з "комунальної пастки" — економити і дбати самим про свої інтереси. Зокрема, варто встановлювати лічильники на кожен вид ресурсів, та забезпечувати енергоефективність будинків. 

Він підкреслив — ЖБК і ОСББ якраз мають більше свободи маневру. У них є живі гроші, вони їх можуть використовувати більш ефективно, ніж це роблять комунальні ЖЕКи. ЖБК і ОСББ більше підконтрольні мешканцям, голова такої організації, як правило, живе у будинку і кожен день може почути або похвалу, або нарікання з боку своїх сусідів.

Як то кажуть, порятунок потопаючого — справа рук самого потопаючого.

Читайте також: Динаміка споживчих цін в Україні. Які продукти подорожчають в березні? ІНФОГРАФІКА

Частину центральних вулиць у Франківську буде перекрито на три місяці через ремонт (ФОТО)

Марцінків розповів про "маски-шоу з Києва" на комунальному підприємстві

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківськ #комунальніпослуги #платіжки #мінімальназарплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...