Кожний вчитель може винести навчання за стіни. Кожний вихователь дитячого садочку або груп раннього розвитку може винести навчання за стіни. Кожен експерт з методології та власник освітніх закладів для дітей може винести навчання за стіни. Для цього не потрібно парку або лісу поруч, для цього не потрібно спеціального обладнання чи додаткової фізичної підготовки, для цього часто не потрібно додаткових фінансових ресурсів.

При цьому навчання поза стінами (outdoor education) має цілу низку підтверджених педагогами переваг:
- підсилення ефективності засвоєння навчального матеріалу завдяки більшому розмаїттю сенсорних стимулів
зміцнення фізичної витривалості дітей,
- позитивний вплив на фізичне та емоційне здоров’я,
налагодження здорового контакту дитини з зовнішнім світом,
- навчання на практичних кейсах життя та learning by doing,
- зміцнення навичок командної роботи та комунікації.

Підхід навчання поза стінами (outdoor education) вже давно вкорінився в дошкільній та шкільній освіті багатьох європейських країн. Натомість, в Україні його використовують лише окремі організації, а більш прийнятним та зрозумілим форматом навчання для дітей є цілоденне навчання за закритими дверима приміщень. При цьому, навчання поза стінами - це не лише про перебування на природі (хоча це основна форма), але й про вихід на вулицю в повністю міському та урбаністичному довкіллі та та про практичне навчання через оточення.

Всіх зацікавлених дізнатися більше та глибше про цей підхід запрошуємо на перший авторський навчальний курс “Навчання поза стінами для дошкільної та початкової освіти”. На цьому курсі можна буде:
- дізнатися про теоретичну базу підходу навчання поза стінами (визначення, історія, методологія), а також про живий досвід та лайфхаки з щоденної роботи з цим підходом;
- отримати авторську збірку методів з навчання поза стінами та програму зі school gardening / шкільного садівництва;
- поставити запитання до можливостей та меж застосування цього підходу практикам, які використовують цей підхід в своїй щоденній роботі;
- випробувати на собі окремі методи та створити елементи проекту власної програми і тегрованого навчання
поспілкуватися з запрошеними експертами з Києва та познайомитися з групою активних та прогресивних освітян з західної України;
- за вибором - обрати малі групи для практичних занять з англійською мовою як робочою. Одна з експерток курсу є вчителькою англійської мови та експерткою з білінгвального навчання та не володіє українською / російською

 Кому буде цікавий цей курс та для кого він створений?
 для проактивних, прогресивних та допитливих вчителів - особливо, вчителів початкових класів, вчителів української та математики та вчителів англійської рівня  для методистів та директорів державних та приватних початкових шкіл;
 для вихователів, директорів та власників державних та приватних дитячих садочків та садочків неповного дня;
для викладачів, вихователів та власників центрів раннього розвитку  для “просто” активних та відповідальних батьків - в тому числі, для хоумскулерів, але не тільки.

 З чого складатиметься курс?
Програма курс триватиме один день (20 квітня, 10:00-20:30) та включає наступні блоки:
 Теоретичний блок (презентація історії підходу та презентації програм з навчання поза стінами та шкільного садівництва)
 Практичний блок (випробування окремих методик, створення / адаптація елементів власної програми)
Стратегічний блок (обговорення перспектив та викликів використання цього курсу на вечірній публічній подіумній дискусії в Urban Space 100).
Окремі малі групі для практичних вправ будуть модеруватися англійською нашою експерткою з білінгвального навчання, яке не володіє українською / російською. Участь в цих групах є опційною та за бажанням; ці малі групи можуть бути цікавими вчителям англійської мови в плані поповнення методології викладання іноземної мови.

Хто викладатиме на курсі?
Про підходи навчання поза стінами та шкільного садівництва розказуватиме команда центру альтернативної освіти Kaizen. Alternative Learning - засновниця центру Oksana Arkhypchuk та викладачі цього центру. Зокрема, окремі малі групи модеруватиме англомовна експертка з білінгвальної освіти.
Практичний блок модеруватиме співзасновниця Інша Освіта / Insha Osvita Alona Karavai.
Центр альтернативної освіти Kaizen. Alternative Learning з моменту свого заснування збирає український та європейський досвід з навчання поза стінами та успішно реалізує його в своїх навчальних програмах. З цьому році за підтримки грантової програми Urban Space 100 ми описали цей досвід в навчальній програмі адаптованій під вимоги Нової Української Школи. Також в цьому році ми створили власну навчальну програму зі school gardening / шкільного садівництва, яким ми також поділимося на цьому курсі.

 Які умови участі?
Для участі в курсі необхідно зареєструватися за лінком ▷ https://goo.gl/forms/5M0VZ0xJcaCEWRtB2. Кількість учасників та учасниць обмежена через практичний формат курсу.
Вартість квитка - 500 грн. Вартість включає всі матеріали, перекуси та вечірній трансфер на публічну подіумну дискусію в Urban Space 100. Оплата відбувається безготівковим шляхом за цим лінком ( https://www.kaizenal.com/event/outdoor-education-intro-course), всі необхідні підтверджуючі документи можуть бути надані за запитом. Також за запитом можливо виставити рахунок на юридичну особу.

 Де проходитиме курс та хто організовуватиме?
Основна частина курсу проходитиме в центрі альтернативної освіти Kaizen. Alternative Learning за адресою: Леонтовича 8б. Вечірня відкрита подіумна дискусія про перспективи та виклики підходу навчання поза стінами проходитиме в громадському ресторані Urban Space 100 за адресою: Грушевського 19.
Логістичну підтримку курсу реалізує Агенція освітніх та культурних подій INSHI / ІНШІ, за всіма організаційними питаннями звертайтесь за контактами Inshi [email protected], 095 241 81 87. Ми також радо проконсультуємо учасників та учасниць з інших міст стосовно доїзду та поселення в Івано-Франківську.