Книгарня "Є". Івано-Франківськ, Видавництво Жупанського та видавництво BookChef запрошують на розмову «Від ''Вогнепаду'' до ''Пам'яті про минуле Землі''. Чи відрізняється більш молода фантастика Сходу від класичного канону Заходу» за участі перекладачів Остапа Українця/Остап Українець та Євгена Шириноса/Yevgen Shyrynos. Подія відбудеться 11 червня. Початок – 18:30.

Як не дивно, саме у науковій фантастиці пишуть про можливі контакти із позаземними цивілізаціями. І справді, де ще про них говорити? Як поводитиметься людство та герої романів «Ехопраксія» Пітера Воттса та «Темний ліс» Лю Цисіня у разі такої зустрічі? Що буде із Землею? І взагалі, чи виживемо ми – люди? На ці та інші запитання дадуть відповіді перекладачі Остап Українець та Євген Ширинос.

«Темний Ліс». Людство спостигла рукотворна криза першого контакту з позаземною цивілізацією, спровокувавши масову зневіру, занепадництво й ескалацію багатьох застарілих конфліктів. Щоб віднайти вихід із глухого кута, доведеться зазирнути вглиб Усесвіту і зрозуміти Істину, а для цього, хай як дивно, зазирнути вглибину себе самих. Чи впорається людство з викликами новітнього часу, чи все ж перетвориться на ще одну статистичну одиницю в історії Всесвіту, що триває вже мільярди років?

«Ехопраксія». Минуло вже достатньо часу, відколи із «Тезеєм», що вирушив на зустріч з таємничими прибульцями, втрачено зв’язок, і на Землі все тугіше затягується клубок нерозв’язних проблем, в якому переплелися найрізноманітніші сили – починаючи від звичайних людей і закінчуючи різними фракціями представників постлюдства. Але несподівано сліди зниклого «Тезея» знаходять на довколасонячній орбіті – на велетенській енергетичній станції «Ікар», яка була провідником «Тезея» у пітьмі космосу і від якої водночас багато в чому залежить виживання земної цивілізації в сучасному її вигляді. Саме туди полетить експедиція, з доволі химерним екіпажем, серед членів якого лише одна справжня людина у сучасному її розумінні.
У кожного з учасників експедиції є свої плани на Бога, сліди якого вони сподіваються знайти на «Ікарі». Проблема лише в тому, що у самого Бога також є на всіх плани, і вони, звісно ж, геть далекі від людського розуміння. Саме там, посеред палаючого сонячного жару, вирішуватиметься подальша доля Землі, людства і того, яким йому бути у майбутньому, і чи бути взагалі.