Відомий на весь світ камерний хор «Феліціо» святкує своє 20-річчя і запрошує усіх на святковий концерт у драмтеатрі
Знаному хору «Феліціо» з Надвірної – 20 років. З цієї нагоди його учасники запрошують всіх на концерт «Щасливі разом 20 років» за участю оркестру обласної філармонії «Harmonia Nobile» та оркестру народних інструментів ім. Сергія Орла «Аркан».
У концерті - давня церковна музика, світова класика, гуцульська автентика. А також Слово від ієромонаха студитського уставу Луки Михайловича.
Відбуватиметься у понеділок, 17 червня, в Івано-Франківському драмтеатрі. Розпочнеться о 16:00.
Відзначимо, що хор «Феліціо» виконує релігійні, світські пісні, щотижня співає літургію, а на Різдвяні свята неодмінно весело та гучно колядує.
Ідея створити співочий колектив виникла після поїздки в Тезе до Мілана, розповідає Наталя Байдак. Вразило, коли десятки тисяч молодих людей збираються і співають разом, прославляючи Бога, каже жінка.
«Відтак і в Надвірній захотіла створити колектив, який би зміг робити щось радісне разом. Я музикант за фахом та маю багато друзів, які люблять співати. Почали ми з пісень, які співають у Тезе на прославу Божу. Потім був проект «Голгофа – шлях до воскресіння». Також співали римо-католицьку месу, нас захоплювали григоріанські розспіви. Потрохи почали співати літургію, світську та сучасну музику. Потім і власні обробки з’явилися», – говорить Наталя Байдак.
За 20 років в хорі співало понад 200 людей. Далеко не всі, каже його керівник, мають музичну освіту, однак дуже люблять співати.
«Назва «феліціо» в перекладі – щасливі разом! В нашому колективі поряд з вчителями музики співають інженери, студенти, учні, державні службовці. В нас щотижня обов’язково по дві репетиції. Тут люди скидають тягар повсякденного життя, всі проблеми. Адже спільна мета – творити щось добре разом – прекрасно звільняє від усіх турбот. Це така собі вокалотерапія, енергетичний обмін», – ділиться художній керівник.
В різдвяний період «Феліціо» ходить колядувати від хати до хати. Тоді йдуть в рух і гітари, і трембіти, бубни та баяни.
«Чимало колядок виконуємо у власному аранжуванні. Це запалює людей і дає можливість пережити яскравіше радість новини про народження Ісуса. Коли автентичний гурт поєднує свій спів, до прикладу, з рок-гітарою, то відчувається справжній дух Різдва. Коляда, яка звучить у невеликій квартирі, енергія, яка переповнює, – це неймовірно», – говорить Наталія Байдак.
Богослужіння, які співає «Феліціо», можна відвідати у Прикатедральному соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії, що в Надвірній. Літургії, каже пані Наталя, це неймовірна відповідальність, щастя і захоплення.
Окрім цього, має хор «Феліціо» й великий репертуар народних пісень та творів на час Великого посту. Щороку організовує театралізовані Хресні дороги.
Відзначимо, що 13-15 вересня хор вирушить у прощу до мощей святого Івана Злотоустого за участі всіх єпископів УГКЦ і Блаженнішого Святослава у Флоренцію.
Квитки в касі театру та на сайті kontramarka.ua