Книгарня «Є» запрошує на лекцію «Мова війни й війна мов в Україні». Захід відбудеться 25 червня за участі Юрія Шевчука. Початок – о 18.00.

Лектор пропонує концептуальний підхід до мовної ситуації як до важливого і часто іґнорованого аспекту цивілізаційної війни між Росією й Україною. Під час події ми поговоримо і спробуємо спростити основні міфи та ідеологічні конструкти московської пропаганди в цій ділянці. Спробуємо проаналізувати мовну ситуацію та мовну ідеологію. Підберемося до розуміння, як саме оформлення посилання може визначати погляди суспільства події, які відбувається в країні. Розглянемо, які мовні стратегії використовуються, щоб маніпулювати громадською думкою.
І найважливіше: як українці самі, свідомо чи несвідомо стають на бік агресора.

Юрій Шевчук - мовознавець і політолог. Кандидат філологічних наук (германістика, Київський державний університет, 1986 р.) та маґістер політичних наук (порівняльна політологія та американський уряд, Нова школа суспільних досліджень, Нью-Йорк, 1996 р.). Лектор української мови в Колумбійському університеті. Викладав у Гарвардському та Єльському університетах. Автор популярного в Північній Америці підручника для студентів університетів "Українська для початківців". Засновник і директор Українського кіноклубу Колумбійського університету (з 2004 року), єдиного постійного форуму українського кінематографу поза межами України.

Вхід вільний