На лекції кураторка воркшопу Кочові матерії, Асель Єсжанова (Казахстан), розкаже про те, як віднайти сліди зниклої кочової культури в навколишньому міському ландшафті та нові тлумачення речей, що складають побут нового номада . Через практичні приклади дизайнерів, архітекторів, ремісників та кураторів вона покаже сьогодні преосмислюється та втілюється у життя номадизм.
Асель:
“Для мене кочова естетика завжди була чимось очевидним, природнім, інколи архаїчним. Наче якісь предмети залишились у квартирі, побудовній у радянський час, а господарі пішли в далеке кочування і не спішать повертатись.
Дорослішаючи, я зрозуміла, що це я відправилась у дорогу і на одній зі своїх сезонних стоянок побачила маштаб цього великого явища, перед яким неможливо встояти. Це навіть не явище, а данність сучасності і практично кожен з нас - його частина.”
Решту ідей Асель розкаже у п’ятницю, тож приїздіть цілим табором до нас на Відкритий Цех .


Міжнародний урбаністичний фестиваль Сеанс Міського Сканування 2019 \\ City Scanning Session 2019 реалізується лабораторією MetaLab за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна), Український культурний фонд, програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом, та підтриманий посольством США в Україні (USA Embassy ).