Запрошуємо на нашу першу виставку - Video 8 Poetry: Деталі Великого Діяння.
Проект був створений під час перебування Alexandra Krolikowska та Alexander Krolikowski на резиденції в рамках Detaliзація (Detali). 

Коливаючись між ностальгічним (аналогове відео, яке зазвичай є медіа родинних архівів) та футуристичним (Lisa - один з найкращих синтезованих голосів від IBM) медіа, відеоінсталяція від імені штучного інтелекту майбутнього розповідає про структуру процеса трансформації, використовуючи алхімічні символи.

Алхімічна символіка та образи займають центральне місце в теорії К.Г. Юнга про колективне несвідоме. "Грунтуючись на природної філософії середньовіччя, алхімія сформувала міст, з одного боку, в минуле, до гностицизму, а з іншого - в майбутнє, до сучасної психології несвідомого". - К.Г. Юнг.
Вчений наполягав на тому, що алхімічні метафори відображають структуру процесу особистісної трансформації та само-ініціації. Структура трансформації особистості може бути екстрапольована на процеси трансформації людського суспільства та навіть людини як біологічного виду. 

Штучний інтелект Lisa ілюструє свою оповідь відеоархівами, зробленими в Івано-Франківську, Україна, у 2019 році. Досліджуючи результати всіх послідовних змін, які приводили людство до наступного технологічного рівня, Lisa виявляє, що саме таким шляхом в реторті винахідливості людства народилася вона, штучний інтелект.

Проект натхненний процесами ревіталізації та трансформації індустріальної спадщини в Україні та страхом українського суспільства перед змінами. “Деталі Великого Діяння” - це друга частина серії робіт “Video 8 Poetry”, яка була розпочата під
час резиденції KAIR в Кошице, Словаччина.