В рамках міжнародного проекту Mime Wave Ukraine в Івано-Франківську буде представлена «Метаморфоза» - музична, візуально-пластична вистава про сучасну українську повсякденність та зміни в країні.

Mime Wave Ukraine – це некомерційний проект, створений українськими, голландськими та польськими діячами мистецтв. Якщо коротко і спрощено – «рух мімів». Насправді ж, ця історія довжиною в 5 років, що почалась у Центрі Курбаса, вміщує багато зусиль і колосальної праці.

«Метаморфоза» - це відображення змін, що відбуваються в українському суспільстві, за допомогою фізичного театру, анімації та живої музики.

У фізичному театрі основний засіб вираження – це тіло і динаміка, знак і символ, психологічний жест. Сприйняття відбувається на дуже тонкому, чуттєвому рівні, і мета – не переказати вигадану кимось історію, а викликати у глядача глибинні асоціації, емоції та рефлексію на тему.

«Для мене метаморфоза – це безкінечний шлях уперед. Це спосіб не зупинятись, увесь час бути в розвитку. Сама робота над нашим перформансом – це одна безперервна метаморфоза: від народження думки до втілення її в русі, лініях, формах, звуках. В процесі роботи змінюємося й ми самі, наші погляди на оточуючий світ, людей поряд з нами. Впевнена, що з цього проекту наші особисті метаморфози лише починаються…» (Наталія, учасниця проекту)

Підготовка спектаклю відбувається в Польщі за підтримкою Культурного центру в Любліні – саме там четверо українських артистів, двоє голландських музикантів і один художник-аніматор разом з режисером створюють міжнародну мультидисциплінарну роботу.

Фізичний театр – це нова методика для українського театрального простору, оскільки в пострадянському контексті театр все ще залишається драматичним. Держава фінансує тільки класичні театри, в той час як у країнах Європи розвиток театральної сцени випереджає українське сьогодення щонайменше на 40 років. Створення сучасного актуального театру – це важливий внесок у розвиток культурного середовища.

В Україні мало можливостей запрошувати європейських театральних діячів, а ті нечисленні проекти, які відбуваються, як правило, обмежуються Києвом. Саме тому «Метаморфози» Mime Wave будуть показані в різних містах країни.

Прем'єра відбудеться в Києві 13 лютого в Центрі ім. Леся Курбаса.

«Метаморфози» також будуть показані у Вінниці 17-18.02, в Івано-Франківську 19.02. за підтримки програми «Тепле Місто», та у Львові 23 лютого.

Покази вистави будуть супроводжуватися відкритими майстер-класами з фізичного і партисипативного театру. В Івано-Франківську майстер клас відбудеться 20 та 21 лютого в Арт-простір Івано-Франківськ (вул. Шевченка, 3). Слідкуйте за деталями на сторінці проекту в Facebook. 

У квітні 2016 року «Метаморфози» побачить Голландія, чий фестиваль Europe By People виступив головним партнером проекту.

Учасники проекту:

Анастасія Любченко – режисер / художник 

Засновник проекту Mime Wave Ukraine.

Музика - Мariothijs (Thijs Felperlaan and Mario van der Velden), Нідерланди.

Наталія Скрябіна – перформер / художник-аніматор

Викладач пантоміми в Київській академії естрадного та циркового мистецтв та режисер анімаційного кіно, учасниця вокальної групи Звучі Дочі.

Патриция Пивош - дизайнер костюмів, Польща

Ольга Кебас – перформер

Танцівник, хореограф-постановник, засновник і керівник проекту "Колаж Простору Дії", куратор перформативной програми ГОГОЛЬFEST, завідуюча відділенням сучасної хореографії коледжу КМУАТ ім. Сержа Лифаря.

Данила Данилюк – перформер

Клоун, співзасновник мім-театру буфонади та ексцентрики "Happy people".

Матільда Маріна – перформер

Актриса-мім, режисер українсько-білоруської вистави "DVOE".

Дмитро Гриньов – перформер

Танцівник і перекладач міжнародних фестивалів сучасного танцю.

Оксана Потапова – тур-менеджер в Україні

практик форум-театру, координаторка проектів, співзасновниця організації “Театр для діалогу” 

Колектив Пилорама –декорації