«IYOV» – містично-театральне дійство для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів

Режисер: Влад Троїцький
Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко

Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів та музичних номерів, написаних на тексти канонічної католицької меси. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.

Проект було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року.

Упродовж 2015 року оперу «IYOV» презентували в Австрії , Китаї та США. Прем’єра оновленої версії опери з аншлагом відбулася 1 березня у Палаці «КПІ» в Києві. У травні 2016 року твір представляв Україну на VIII фестивалі традиційної та авангардної музики «KODY» у польському місті Люблін.

Прем’єра опери в Івано-Франківську відбудеться в останній день-закриття фестивалю PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST 12 червня 2016 року о 18:00 у музично-драматичному театрі ім. І.Франка.

Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас), Єлизавета Курбанмагомедова (голос), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Ілля Разумейко (рояль), Роман Григорів (диригент)

 Звукорежисер: Максим Капуста